שתף קטע נבחר

זועבי הובסה ותשוב לכנסת: לא חשבתי לנצח

הח"כית מבל"ד קיבלה רק 10.4% בבחירות לראשות העיר נצרת. "אני לא מתגעגעת, אבל אחזור להיאבק בכנסת", אמרה אחרי המפלה

תקרית המרמרה הביאה לה חשיפה חסרת תקדים, אבל בבית חטפה חברת הכנסת חנין זועבי תבוסה משפילה - ולא התקרבה בכלל לראשות העיר נצרת. קרוב ליממה אחרי סגירת הקלפיות, זהות המנצח בעיר אינה ברורה. אמש כבר חגגו בחד"ש אחרי שקיבלו דיווח שלפיו ראמז ג'ראיסי הוא שניצח בבחירות, אבל הבוקר (יום ד') הם התעוררו והופתעו כי המוביל - בפער של קולות בודדים - הוא בכלל איש העסקים עלי סלאם. התוצאה הסופית תתברר רק אחרי ספירת קולות הנכים, אבל דבר אחד כן ברור - זועבי מבל"ד, שניסתה להפוך לאישה הראשונה בתפקיד, נותרה הרחק-הרחק מאחור.

 

זועבי זכתה ב-10.4% בלבד מהקולות, תוצאה נמוכה מכפי שחזו לה בבחירות. "אמשיך לעסוק בעניינים שלהם נחשפנו במערכת הבחירות גם במסגרת הפעילות הפרלמנטרית שלי", הבטיחה היום זועבי, שתמשיך בעקבות ההפסד לכהן כחברת כנסת.

 

זועבי מצביעה בבחירות אתמול. לא מתגעגעת לכנסת (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
זועבי מצביעה בבחירות אתמול. לא מתגעגעת לכנסת(צילום: חסן שעלאן)

תומכי סלאם חוגגים את "ניצחונו", הקרב טרם הוכרע (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
תומכי סלאם חוגגים את "ניצחונו", הקרב טרם הוכרע(צילום: חסן שעלאן)

 

"תוצאות הבחירות בנצרת מעידות שתושבי העיר צמאים לשינוי. הם נתנו את רוב קולותיהם למועמד שנכנס ראשון למרוץ וצבר כוח גדול יותר כדי לנצח את ג'ראיסי. יש רצון עז להיפטר משלטון חד"ש וג'ראיסי ולחפש אלטרנטיבה אמיתית שתוציא את העיר מהניהול המושחת", ניסתה זועבי להיאחז במשהו אחרי התוצאה המביכה מבחינתה.

 

ברחוב הנצרתי אולי מסכימים, אבל לא בדיוק משתגעים על חברת הכנסת המתוקשרת. "זועבי איבדה את הכוח שלה אחרי הבחירות האלה, וגם החלישה את בל"ד", אמרה תושבת העיר שביקשה שלא להזדהות. "הציבור בנצרת באמת רוצה שינוי, אבל רחוק מכל המפלגות. סלאם שרץ ברשימה חדשה עבר אותה בלי בגדול ובלי להתאמץ. אם זה המצב עדיף לזועבי לשבת בבית. זה מסר בשבילה - שלא תתמודד גם בבחירות לכנסת".

 


 


 (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון) (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)
(צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)

 

זועבי היא קרובת משפחתו של ראש העיר נצרת בעבר, איש "ההגנה" סייף א-דין זועבי, שכיהן שנים רבות גם במקביל כחבר כנסת מטעם מפא"י ומפלגות יהודיות נוספות. נראה שהייחוס המשפחתי לא הועיל לה.

 

"אני מודה שקיבלתי פחות קולות מכפי שציפיתי, אבל מלכתחילה לא חשבתי שאנצח", היא טענה. "מטרת המועמדות שלי הייתה לסמן שיש אלטרנטיבה למצב הקיים. את זה עשיתי ואמשיך לעשות עם הפעילים הנפלאים שהיו איתי ושאני הייתי איתם במערכת הבחירות. למרות שאני לא מתגעגעת, אני חוזרת לכנסת כדי להמשיך בעניין שלשמו נבחרתי - להיאבק נגד עוולות ולמען הצדק".

 

תומכיו של סלאם בנצרת (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
תומכיו של סלאם בנצרת(צילום: חסן שעלאן)

 

שלטי המועמדים בנצרת. זועבי ציפתה ליותר קולות (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
שלטי המועמדים בנצרת. זועבי ציפתה ליותר קולות(צילום: חסן שעלאן)

 

איש העסקים סלאם המוביל לפי שעה אמר: "חד"ש חגגו לפני הזמן ומבלי שבדקו מי ניצח. בסוף הם גילו שהניצחון שלנו. לא אתן לאף אחד להרוס את החגיגה שלי. ממחר אני מתחיל לחגוג ולהתנהג כראש עיר".

 

אם סלאם אכן ינצח, הוא ידיח את ראש העיר המכהן ג'ראיסי, שאמר מצדו: "בשלב זה אני מעדיף שלא להגיב. אתמול ידענו שאנחנו המנצחים, והיום אנחנו רואים תמונה אחרת. כדאי לחכות עד הסוף".

 

Read this article in English

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
זועבי. מבטיחה לטפל בבעיות - מהכנסת
צילום: חסן שעלאן
צילום: חסן שעלאן
עלי סלאם. "לא יהרסו לי את החגיגה"
צילום: חסן שעלאן
מומלצים