שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: העצורים השיגו קלטת של הנחת המטען
  בסוף השבוע עצרה המשטרה שמונה מאנשיו של שלום דומרני. באשקלון, שם חוסל אדם ביום חמישי ואחר נפצע אנוש, אמרו כי גל המעצרים הוא למעשה תוצאה ממרדף בין המשטרה לבין גורמים עבריינים - בניסיון להגיע ראשונים לחשוד במעשה

  גל המעצרים שערכה בסוף השבוע היחידה הכלכלית באזור הדרום, בעקבות החיסול ביום חמישי באשקלון, עורר זעם רב בקרב אלו המזוהים עם שלום דומרני. "במקום שיתמקדו במציאת הרוצח הם יוצרים סכסוכים", הם אמרו. בשל צו איסור הפרסום על פרטי החקירה לא ניתן לפרט לגבי פעולות המשטרה בפרשה, אך מתחת לפני השטח יש במשטרה חשש "שגורמים אחרים" יצליחו להגיע לחשוד ברצח לפניהם.

   

  החשש התגבר כיוון שאנשיו של דומרני מחזיקים בקלטת המתעדת את הנחת המטען ברכב. לאחר הפיצוץ הגיעו אנשיו של דומרני לחדר שבו נמצאים מכשירי ההקלטה של מצלמות האבטחה ולקחו אותם. זמן קצר לאחר האירוע, כאשר גם לבלשי המשטרה היה מידע על אותו בניין שבו חנה הרכב - הם גילו שמישהו כבר ביקר לפניהם במקום. המעצרים שערכו ביחידה הכלכלית במשטרה נועדו להפעיל לחץ למסור לחוקרים את הקלטת. הערב (מוצאי שבת) תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של חלק מהחשודים.

   

  אחד העצורים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אחד העצורים בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  המכונית עולה באש (צילום: אלירם משה) (צילום: אלירם משה)
  המכונית עולה באש(צילום: אלירם משה)
   

   

  אתמול פשטו בלשי היחידה הכלכלית על בתי מקורביו של שלום דומרני ועצרו שמונה בני-אדם, שרובם מזוהים עמו. במהלך כל סוף השבוע נחקרו אותם עצורים במשרדי היחידה הכלכלית בלוד, בחשד לשיבוש מהלכי חקירה. גל המעצרים הזה גרם לתהודה גדולה באזור אשקלון ובדרום. בין העצורים לפחות שניים מהאנשים היותר קרובים לדומרני, שאחד מהם נעצר בצפון הארץ.

   

  באשקלון נפוצה השמועה היום שגל המעצרים הוא למעשה מרדף בין המשטרה לבין גורמים עבריינים  - בניסיון להגיע ראשונים לחשוד במעשה. במשטרה, מנגד, לא מציינים כי מדובר במעצרי מנע, אולם גם לא מביאים את החשודים להארכת מעצר בחשד למעורבות ברצח, אלא בחשד לשיבוש מהלכי חקירה. "חבל שבמקום לחקור את האירוע לגופו, למשטרה קל יותר להיתפס לשם שלום דומרני ולאנשים שלו", אמר מקורב לעצורים. "המשטרה יודעת שאין לאנשים האלה כל קשר לחיסול ואני מקווה שבית המשפט יצדיק זאת".

   

  זמן קצר אחרי הפיצוץ האדיר, שהתרחש במכונית נוסעת במרכז אשקלון, כשהתברר שהדמויות ברכב מזוהות עם ארגון הפשע של שלום דומרני - הועברה החקירה לידי היחידה הכלכלית של המשטרה בפיקודו של יועז פנקס. חוקרי היחידה שעוקבים במהלך היום אחר דומרני ואנשיו, מכירים היטב את האישים שהיו יעד לחיסול, את תחומי העיסוק שלהם ואת הסכסוכים שהן נמצאים בהם.

   

  הרצח אירע מעט אחרי 15:00 ביום חמישי, ברחוב הציונות באשקלון סמוך לבית

   ספר. קורבנות החיסול מוכרים היטב למשטרה, ושם אמרו כי בשנים האחרונות הם צברו לא מעט יריבים. העבריין שנפצע אנושות הוגדר בעבר כאחד המקורבים ביותר לדומרני. הוא ריצה לפני כמה שנים עונש מאסר.

   

  בהערכת המצב הראשונית שנערכה במשטרת מחוז הדרום בעקבות החיסול עלו כמה כיווני חקירה, ועוד קודם לכן ההערכה הייתה שהמחסלים שייכים לאחד מארגוני הפשיעה המתחרים של דומרני. בין הארגונים היריבים ניתן למנות את אלו של משפחות אברג'יל, מגידיש וג'רושי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סימון יוריק
  המכונית שהתפוצצה ביום חמישי
  צילום: סימון יוריק
  מומלצים