שתף קטע נבחר

המשטרה גילתה במקרה על הקלטת מהחיסול

הפיצוץ באשקלון הוביל את אנשי דומרני לפעולה מהירה. בזמן שהם כבר גילו היכן היה היעד בשעות שלפני כן, המשטרה לא הייתה בעניינים. ל-ynet נודע שרק בהאזנת סתר נדהמו הבלשים לגלות: לפושעים יש קלטת מהטמנת המטען. מאחורי הקלעים של החקירה

כשעה אחרי הפיצוץ באשקלון ביום חמישי בצהריים, אנשיו של שלום דומרני, שנחשב ראש ארגון פשע באזור, כבר יצאו לפעולה. הם וידאו שברכב שפוצץ ישבו ג'קי בניטה ואבי ביטון, שניים מהקרובים לדומרני. ל-ynet נודע שהמשטרה לא הייתה בעניינים, וגילתה רק במקרה - באמצעות האזנת סתר - את פרט המידע החשוב שפספסה: הקלטת שבה נראה לפי החשד הטמנת המטען.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

עונש על אונס בקניה: כיסוח דשא

"לא חוטפים ילדים". שעת הצוענים, גם בישראל

 

עוד עולה מהחקירה כי האחראים לחיסול עקבו אחר מכונית היונדאי - ואחד מהם לחץ על שלט כדי לפוצץ את המטען. ביטון נפצע קשה בפיצוץ, שהיה ליד בית ספר, ובניטה נהרג. אתמול הוארך מעצרם של חמישה מהחשודים בשיבוש החקירה, אנשי דומרני.

המצלמה בחניון הבניין (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
המצלמה בחניון הבניין(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 

אותם מקורבים לדומרני ידעו שרישיונו של ביטון נשלל, ולכן בניטה הוא שנהג ברכב של חברו. בעזרת מקורות משלהם הבינו היכן בילה בניטה את השעות שקדמו לחיסול, והחלו "לסגור" על המטרה. במקביל החלה פעולת המשטרה - אבל היא עוד לא התקרבה לשם.

 

כבר בדקות הראשונות זרמו כוחות גדולים של היחידה הכלכלית לאשקלון. היה ברור שהחקירה תיפול על כתפיהם של מי שמכירים טוב יותר מכולם את הארגון של דומרני. כל חוקר מתחיל יודע כי הדקות והשעות הראשונות שלאחר הרצח הן הקריטיות ביותר לפענוח הפרשה.

שרון קדוש, אתמול בהארכת המעצר. הגיע ראשון לתיעוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שרון קדוש, אתמול בהארכת המעצר. הגיע ראשון לתיעוד(צילום: מוטי קמחי)

בשל העובדה שהמטען הוטמן ברכב, החוקרים החלו לבדוק מהרגע הראשון מהיכן הגיע הרכב, או איפה המקום האחרון שבו עמד זמן רב. לא מדובר במידע מסובך מדי לאיתור, שכן בחקירות מסוג זה לרשות החוקרים עומדים אינספור אמצעים - החל מזיהוי מיקומו של טלפון סלולרי, שיחות אחרונות שניהלו בניטה וביטון וכמובן מידע מודיעיני מעבריינים שפועלים בשיתוף פעולה עם המשטרה.

 

אבל למשטרה לא היה מושג היכן לחפש. הם לא הצליחו להגיע לבניין ברחוב השונית 4 באשקלון, סמוך למרינה. מי שכן הגיע היה שרון קדוש, אחד העצורים בפרשה, שמעצרו הוארך עד יום ג'. קדוש יצר קשר עם דיירת בבניין שבו שהה בניטה, קיבל מפתח והגיע לבניין. הוא נפגש במקום עם נציג החברה שמספקת שירותי אבטחה לבניין, ולקח את כל מכשיר ההקלטה אליו לביתו.

 

בכל אותו זמן למשטרה עדיין לא היה מושג על ההתרחשות. המידע התגלה רק בעקבות האזנת סתר לטלפונים של אנשי דומרני, אשר דיברו והחליפו ביניהם הודעות טקסט בנוגע לקלטת.

הבניין שבו פעלה מצלמת האבטחה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
הבניין שבו פעלה מצלמת האבטחה(צילום: רועי עידן)
 

רק אז ניגש אחד החוקרים לבניין ברחוב השונית, אבל הקלטת כבר לא הייתה שם.

 במשטרה ביקשו ממנהל החברה שאחראית על האבטחה במקום להתקשר לאדם שלקח את הקלטת, וזה הרים טלפון לקדוש, שהחזיר את הקלטת. אולם במשטרה הבינו שאנשי דומרני שכפלו לעצמם העתק של הסרטון הקצר. בצילום נראה גבר עם קפוצ'ון ותיק מגיע להניח את המטען.

 

בשלב הזה החליט מפקד להב 433, ניצב מנשה ארביב, שריכז את החקירה, לצאת לגל מעצרים ולעצור את אנשי דומרני שדיברו ושוחחו על הקלטת, בחשד לשיבוש מהלכי משפט. הטלפונים של כל החשודים הוחרמו, בתקווה למצוא את הסרטון המדובר, אבל גם למשטרה היה ברור שהסרטונים הועברו לאנשים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלירם משה
בניטה נהג ברכב של ביטון
צילום: אלירם משה
צילום: רועי עידן
הבניין שבו פעלה מצלמת האבטחה
צילום: רועי עידן
צילום: מוטי קמחי
ניצב מנשה ארביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים