שתף קטע נבחר

הגבול מתחמם, האבטחה מוסרת: "הפקרות"

צה"ל החל בפינוי החיילים מעמדות ביישובים כשברקע ירי הרקטות, החשש מחדירות וחשיפת המנהרה של חמאס. ראשי המועצות האזוריות שער הנגב ואשכול פנו לשר יעלון: "הצעד שלך מערער אמון ופוגע בחוסן התושבים"

תושבי עוטף עזה התעוררו הבוקר (ב') לקולות נפץ עזים בעקבות שיגור רקטות קסאם מרצועת עזה, ויירוט של אחת מהן על ידי סוללת "כיפת ברזל". מיד לאחר מכן נשמעו קולות נפץ גם מהצד השני של הגדר, עם תקיפת תגובה של חיל האוויר ברצועה. אבל דווקא בזמן שהגבול בדרום מתחמם החל צה"ל בתהליך המתוכנן לפינוי החיילים מעמדות השמירה ביישובי עוטף עזה. על רקע זה מביעים התושבים תחושה שלפיה מפקירים אותם: "מקבלי ההחלטות לא מבינים את המצב. אנחנו חיים כאן במלחמה מתמדת".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

למרות המתיחות, ירי הרקטות, ניסיונות החדירה וחשיפת המנהרה שחפר חמאס, החליט משרד הביטחון להסיר את אבטחת

היישובים ולבטל את אחזקת רכבי הביטחון. המהלך יושלם בתוך שלושה ימים. בינתיים, על רקע הרקטות הלילה, הנחה צה"ל את החקלאים בעוטף עזה לא לצאת לעבודה בשדות הנמצאים בסמוך לגבול מחשש לירי.

 

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, וראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, שיגרו הבוקר מכתב לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון ודרשו ממנו לחזור בו מההחלטה: "קיבלנו בצער את החלטתך לאשרר את המלצת המטה הכללי לבטל את הגנת היישובים צמודי הגדר בקווי העימות. התאכזבנו מאוד מחוסר הנכונות שלך לקבל חלופות מצומצמות ואף מינימליסטיות של מספר היישובים שיזכו להגנת צה"ל. אנו רואים בהחלטה צעד מערער אמון ופוגע בחוסן התושבים".

 

שוסטר וילין הוסיפו שהיישובים הסמוכים לגדר ממילא נאלצים להשקיע תקציבים גבוהים על אבטחה, דבר המטיל על המשפחות עול של מאות שקלים מדי חודש:

"הוצאת החיילים תחייב אותם להשקעה נוספת שבעליל אינה הוגנת".

 

מלשכת השר יעלון נמסר בתגובה: "שר הביטחון קיבל את המלצת הצבא לאחר עבודת מטה רצינית, סדורה וארוכה. כלל השיקולים והחלופות נבחנו. ההגנה על יישובים בדרום ובצפון מבוססת כיום על מספר מרכיבים, שכוללים בין היתר מכשול אלקטרוני, אמצעי מודיעין מתקדמים וכוחות לוחמים המוצבים בסמוך ובתוך היישובים. ההחלטה התקבלה באחריות ולאחר שיקול דעת מעמיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עמדה בגבול עם רצועת עזה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים