שתף קטע נבחר

הפגנה בבית שמש; מעמיקה חקירת הבחירות

בפעם השנייה תוך שבוע הפגינו תושבים מהעיר על רקע החשד לזיופים בבחירות לראשות העיר. בהפגנה השתתפו ח"כים מהליכוד ביתנו והעבודה. החקירה הועברה ליחידה הארצית להב 433 העוסקת בפרשות שחיתות. האסטרטג של ראש העיר מש"ס: "מטרת המפגינים לזרוע שנאה"

בפעם השנייה תוך פחות משבוע הפגינו הערב (ג') מאות תושבים מבית שמש בדרישה לבדוק חשדות לזיוף בבחירות לראשות העירייה ביום שלישי שעבר. ההפגנה התקיימו ברחבת קניון נעימי בעיר והמשתתפים נשאו שלטים שעליהם נכתב "מי שמאמין לא מזייף", ו"בית שמש תרבותית - לא חרדית". באירוע השתתפו גם חברי כנסת מהליכוד ביתנו והעבודה. המועמד החילוני לראשות העיר, אלי כהן, שהפסיד לראש העירייה המכהן משה אבוטבול, אמר לקראת האירוע שיכבד את תוצאות הבחירות אך תחילה יש למצות את ההליך הדמוקרטי ואת חקירת החשדות לזיופים.

 

הבחירות בבית שמש - כתבות נוספות ב-ynet:

 

כבר ביום ההצבעה עלה חשד לזיוף, כשבפשיטה על שתי דירות בעיר נמצאו בידי פעילים חרדים מאות תעודות זהות של תושבים השוהים בחו"ל, ועל פי החשד נעשה בהן שימוש בקלפיות. תיק החקירה בנושא, שנוהל עד כה במחוז ירושלים, הועבר היום ליחידת להב 433, הגוף הארצי למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן. היחידה מתמחה בחקירת עבירות בנושא טוהר מידות בקרב נושאי משרות ציבוריות.

 

ההפגנה בבית שמש, הערב (צילום: שלי בורנשטיין) (צילום: שלי בורנשטיין)
ההפגנה בבית שמש, הערב(צילום: שלי בורנשטיין)

 (צילום: דינה מיסק) (צילום: דינה מיסק)
(צילום: דינה מיסק)

 (google maps) (google maps)
(google maps)

תעודות הזהות שנתפסו ביום הבחירות בבית שמש (צילום באדיבות המשטרה) (צילום באדיבות המשטרה)
תעודות הזהות שנתפסו ביום הבחירות בבית שמש(צילום באדיבות המשטרה)

 

בהפגנה דיבר ח"כ משה מזרחי (עבודה), לשעבר ראש אגף חקירות במשטרה: "ככה לא נראות בחירות. זאת ירייה נגד הדמוקרטיה וככה לא קונים ניצחון. זה מקרה מבחן ואסור להשאיר את זה פתוח". חברו למפלגה, ח"כ איציק שמולי, הוסיף: "אנחנו ננצח ותהיינה בחירות חוזרות בבית שמש. תמשיכו במאבק,

אנחנו אתכם".  

 

סגן שר הביטחון, דני דנון, אמר: "ההפגנה היא לא נגד חרדים אלא בעד טוהר הבחירות ובעד בחירות הוגנות - שזה ערך חשוב ביהדות. אי אפשר שבאמצעות רמאות, זיוף ושקר יקבעו עתיד לעשרות אלפי תושבים. ניאבק שהצדק יצא לאור, ואם צריך - יהיו בחירות חוזרות בבית שמש".

 

תומכי כהן המארגנים את ההפגנה ציינו כי ההחלטה להעביר את תיק החקירה ללהב 433, בשילוב עם צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה, מצביעים על כך שהחשדות מבוססים, ועשויים להביא לביטול תוצאות הבחירות. עוד הוסיפו במחנה כהן כי עשרות עדויות נוספות של תושבים על זיופים וליקויים בהליך הבחירה כבר הועברו למשטרה.

 

כאמור, בבחירות בבית שמש גבר אבוטבול בהפרש של 956 קולות בין על כהן, שייצג את החילונים והדתיים-לאומיים. ההפגנה הראשונה התקיימה ביום חמישי שעבר והשתתפו בה 1,500 איש, שהגיעו לרחבת העירייה בשיירה של עשרות כלי רכב.

 

האסטרטג נחום ברזסקי, שניהל את קמפיין הבחירות של אבוטבול, אמר בתגובה: "חלק קטן מהציבור החילוני לא יודע להפסיד בכבוד ומנהל מסע הסתה שכבר גרם לאלימות נגד חרדים בעיר. ההפגנה נועדה לדבר אחד בלבד: ללבות עוד את האש במטרה לפלג את העיר, לזרוע שנאה, הרס ופחד. הדרך לברר טענות לזיופים היא בהגשת תלונות במשטרה. רוב החשודים שוחררו, מה שמלמד על היקף מצומצם של התופעה. לדעתי זה עניין של כמה ימים עד שהעניינים כאן ירגעו, כי זאת  לא עיר עם אופי של שנאה והסתה. לא יהיו בחירות חוזרות, וגם אם בכמה קלפיות כן – זה רק יוסיף לנו עוד חבר מועצה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דינה מיסק
ההפגנה בבית שמש, הערב
צילום: דינה מיסק
מומלצים