שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההתעללות בעופות: תביעת ענק נגד זוגלובק
  בעקבות תחקיר "כלבוטק": סטודנטית חרדית פנתה לבית המשפט בבקשה לתביעה ייצוגית של כל לקוחות החברה בשבע השנים האחרונות. הסכום: 50 מיליון שקל. הטענה: עבירות על חוק צער בעלי חיים ופגיעה בכשרות

  בעקבות תחקיר "כלבוטק" בערוץ 10 על אודות ההתעללות בעופות: לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה הבוקר (ד') בקשה לתביעה ייצוגית בסך 50 מיליון שקל נגד חברת זוגלובק. מדובר בתביעה נזקית לפי חוק הגנת הצרכן, והיא מבקשת לייצג את כל הצרכנים שרכשו בשבע השנים האחרונות את מוצרי החברה המכילים רכיבי בשר עוף.

   

   

  התובעים טוענים שהחברה הטעתה את הצרכנים על ידי מצג שווא של טיפול בבהמות, הפרת הוראות חוק צער בעלי חיים, הפרת תקנות שחיטת בהמות והתעללות באופן שלכאורה שולל כשרות.

   

  אולפן ynet: התחקיר על חברת זוגלובק    (צילום: אסי כהן, אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  אולפן ynet: התחקיר על חברת זוגלובק    (צילום: אסי כהן, אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על פי התחקיר ששודר אמש נחשפו ממצאים מזעזעים על הדרך שבה מובלים העופות לשחיטה.
  המשרד להגנת הסביבה פתח בחקירה.

   

  עו"ד נועה ארז, שהגישה את התביעה, ביקשה מבית המשפט להורות לזוגלובק להצהיר על מספר הצרכנים המדויק שהשתמשו ברכיבי העוף בשבע השנים האחרונות: "נשאלת השאלה עד מתי חברות כדוגמת זוגלובק, אשר גורפות רווחים אדירים מהצרכן הישראלי, ימשיכו לירוק לו בפרצוף ולהתעלל אקטיבית או לכל הפחות להתיר התעללות מזוויעה בבעלי חיים".

   

  מאחורי התביעה עומדת סטודנטית למשפטים, חרדית ואם לארבעה. לטענתה, מפעלי בשר שמתעללים בבעלי חיים לא אמורים לקבל הכשר, ולכן, לו דבר ההתעללות היה ידוע מראש - מוצרי החברה לא היו זוכים להכשר מחמיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים