שתף קטע נבחר

מדבדב: אסד לא משוגע, הוא זוכר את קדאפי

ראש ממשלת רוסיה הדגיש כי הדחתו של אסד אינה יכולה להוות תנאי לפתיחת שיחות שלום. "הוא זקוק שיתחייבו בפניו על גורלו האישי". על פרשת האזנות הסתר של ארצות הברית אמר: "אני מבין את המנהיגים שכועסים"

ראש ממשלת רוסיה, דמיטרי מדבדב, אמר כי הדחת נשיא סוריה בשאר אסד מהשלטון אינה יכולה להיות תנאי של האופוזיציה במדינה להשתתפותה בשיחות השלום בז'נבה, והוא מקווה כי הן ייערכו עוד לפני סוף השנה. "אסד לא משוגע והוא זקוק שיתחייבו בפניו על גורלו האישי במקרה של בחירות בסוריה", אמר מדבדב.

 

מובארק בכלא (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מובארק בכלא(צילום: AFP)

קדאפי. חוסל על ידי ההמון (צילום: AP) (צילום: AP)
קדאפי. חוסל על ידי ההמון(צילום: AP)
 

ראש הממשלה הרוסי הסביר כי ייתכן שאסד מודאג מגורלו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק שהועמד למשפט ושליט לוב מועמר קדאפי שחוסל על ידי המון זועם. "אתה חייב להסכים שכשהוא נזכר בגורלו של מובארק או קדאפי מצב רוחו בטח לא משתפר", אמר מדבדב. "אז אתה לא יכול פשוט להגיד 'תעזוב ואז נסכים על הכל'".

 

מדבדב התייחס גם לחשיפת תוכנית הריגול של ארצות הברית אחר מנהיגים במדינות אירופה ואמר כי לוושינגטון יש משימה קשה לתקן את הנזק שנגרם לה מחשיפת הציתותים של הממשל האמריקני. "זה לא נעים שמרגלים אחריך, אני מבין את המנהיגים שכועסים", אמר מדבדב.

 

ראש ממשלת רוסיה הודה כי ריגול מסוג כזה אינו יוצא דופן, אך הוסיף כי "ההנחה היא שזה לא נעשה בדרך צינית ואבסולוטית שכזאת".

 

הוא הוסיף ואמר: "האם המצב יכול להירגע? אני חושב שזה אפשרי. אבל אם להיות כן, שום הבטחות לא יעזרו פה. מה אפשר לומר במצב הזה? 'מצטערים, אנחנו לא עושים את זה יותר' או 'לא נמשיך לנסות להאזין לך'? אף אחד לא יאמין לזה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים