שתף קטע נבחר

מי רואה את מסמכי האופיס שלכם בענן?

חבילת שירותי האופיס לענן של מיקרוסופט - Office WebApps החלה לאפשר עריכה משותפת של מסמך בזמן אמת. אבל צריך לשים לב לתיבה הנכונה כדי למנוע מזרים לגשת למסמך בלי הרשאה

בירוקרטיה מקוונת וניסוח גרוע: מיקרוסופט משיקה את אפשרות העריכה המשותפת בממשק האינטרנט חבילת תוכנות האופיס שלה - ה-Web Apps, שתאפשר למספר עורכים לעבוד במקביל על מסמך וורד, אקסל או פאוואר פוינט (בדומה למה שקיים בגוגל דוקס), ומוסיפה סעיף עמום שאם לא תסמנו אותו - תאפשרו לכל אחד לקרוא ולערוך את המסמך ללא אישורכם.

 

 

 

לחץ כאן לנעילת הכספת

כאשר משתפים מסמך אל כתובת אימייל ספציפית, הצד השני מקבל אימייל עם קישור שדרכו הוא ניגש למסמך. עם זאת, אם אותו אדם שלח את הקישור המיועד לו, לאנשים זרים - גם הם יוכלו לקרוא ולערוך את המסמך מבלי להרשם בכלל לחשבון מיקרוסופט. הדרך היחידה למנוע מזרים לקרוא את המסמך, למעשה להפוך אותו לפרטי בין המשתמשים המורשים, היא לסמן V ליד "דרוש מכל שניגש לפריט זה להיכנס". כן, ברירת המחדל היא אפס אבטחה, ועליכם לסמן V ליד המשפט הלא ברור הזה כדי להפוך את המסמך לפרטי.

 

בנוסף, אם תפתחו את המסמך במחשב ותנסו לגשת מסלולרי עם Windows Phone, תגלו שאי אפשר לשמור כי - שימוש לב: המסמך פתוח על משתמש אחר. כן, אנחנו יודעים, זה אנחנו. אי אפשר לפתוח את המסמך במחשב ובסלולרי בו זמנית, ולעדכן אותו מהסלולר עד שסוגרים אותו במחשב.

 

ובכל זאת 

השימוש במערכת הוא נוח למדי. אתם ניגשים לסקיי דרייב ופותחים שם מסמך אקסל, וורד, פאוואר פוינט או וואן נוט, ובתוך הדפדפן מופיע הממשק המוכר של אופיס 2013. בממשק האינטרנט תוכלו לבצע את רוב הפעולות שאפשר על המחשב האישי, כשכל מה שתבצעו, יישמר על הענן.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים