שתף קטע נבחר

שינוי גישה: "נגדיר ארגוני פשע כמחבלים"

בעקבות ניסיון חיסול התובע הגדיר השר אהרונוביץ' את המאבק נגד ארגוני הפשיעה כ"מלחמה" ואמר כי יבוצעו מבצעים מנהליים. הכוונה: להסב תקנות לשעת חירום למאבק בארגוני הפשע

ניסיון חיסול התובע ורצף החיסולים באשקלון מוביל את המשטרה לשינוי גישה: באירוע "שבתרבות" היום (שבת) אמר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי המשטרה תתייחס לארגוני הפשע "כמחבלים וארגוני טרור לכל דבר", תגדיר אותם כך ותפעל נגדם בעזרת "כל הכלים, כולל מעצרים מנהליים ומעצרי מנע". לדבריו, הם ינסו גם בהמשך לפגוע בתובעים ובשוטרים.

 

עוד חדשות בארץ:

 

באירוע בחברת "מעונות הורים" ברמת גן הגדיר אהרונוביץ' כ"מלחמה" את המאבק מול ארגוני הפשיעה. "אני רואה באירוע האחרון כאירוע טרור לכל דבר. זו חציית קו אדום. יש כאן ארגוני פשע חדשים ואלימים מאוד שצמחו פה לאחרונה. אנחנו נכניס את כולם לבתי הסוהר".

 

גורמים במערכת אכיפת החוק הסבירו כי כוונתו של אהרונוביץ' היא להסב תקנות לשעת חירום, שנועדו למלחמה בארגוני טרור המסכנים את ביטחון המדינה, למאבק גם בארגוני הפשיעה. המטרה היא לאפשר מתן סמכויות נרחבות יותר כמעצרים מנהליים לגורמי האכיפה - הפרקליטות והמשטרה.

 

ב"שבתרבות" התייחס אהרונוביץ' גם לנושא המסתננים, יממה לאחר הפצת תזכיר החוק בעניין. "הקמנו בתחנה המרכזית בתל אביב תחנת משטרה עם 200 שוטרים. ב -15 בדצמבר, עם תום פרק הזמן שנקבע בהחלטת בג"ץ, ייכנסו כ-1,400 מסתננים שיושבים בבתי סוהר למתקן השהייה הפתוח. המצב הוא מורכב. לא ברור איך יופעל המתקן".

  

זו הפעם הראשונה שגורם רשמי מודה כי הכוונה היא להעביר את הכלואים שלא ישוחררו אל מתקן השהייה, וכן שעדיין לא ברור כיצד יופעל המתקן שמהווה חלק מרכזי מהצעת החוק החדשה של שר הפנים גדעון סער. בתזכיר החוק, שהופץ בעקבות פסילת בג"ץ את החוק הקודם, נאמר כי מסתננים ייכלאו מעתה לשנה במקום לשלוש שנים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אהרונוביץ' בזירת ניסיון חיסול התובע
צילום: ירון ברנר
מומלצים