שתף קטע נבחר

ראש העיר בית שמש: "גייז לטיפול משטרה"

בראיון בערוץ 10 טען משה אבוטבול שאין גאים בעיר שלו, אבל המליץ שהמשטרה ומשרד הבריאות יטפלו בתופעה. הוא גרר ביקורת קשה של להט"ב מהעיר: "אדם בזוי, לא נשתוק"

מה חושב ראש עיריית בית שמש על הקהילה הלהט"ב? אתמול (שישי) שודר בתוכנית "שי בשישי" בערוץ 10 ראיון עם משה אבוטבול, שלאחרונה נבחר לכהונה נוספת, ובמהלכו הוא נשאל בנושא וענה שמשרד הבריאות והמשטרה צריכים לטפל בהומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרס. המראיין שי שטרן שאל אותו אם יש הומואים ולסביות בעיר, ואבוטבול ענה: "אין לנו דברים כאלה. אם אתה מתכוון למה שאני חושב שאתה מתכוון - אז לא. ברוך השם העיר הזאת קדושה וטהורה".

 

שטרן: מה עושים איתם אבל?

אבוטבול: "תתייעץ איתם, לא יודע, לא בא להחליט. יש משרד הבריאות, שהוא יטפל בהם".

 

שטרן: משרד הבריאות?

אבוטבול: "לא יודע, משרד הבריאות, המשטרה. אני לא בעניינים, תלוי... חביבי, ממני תשמע רק דברים טובים".

שגב אפריאט. "אבוטבול לא מודע למה שקורה בבית שמש" ()
שגב אפריאט. "אבוטבול לא מודע למה שקורה בבית שמש"

הדברים עוררו ביקורת קשה נגד ראש העיר. שגב ישראל אפריאט, תושב בית שמש, אמר ל-ynet: "יש בבית שמש מאות גאים וגאות ועצוב לי שהוא חושב שאנחנו צריכים להיות מטופלים על ידי משרד הבריאות והמשטרה. הוא אדם בזוי שלא ראוי להיות נבחר ציבור. למדנו להבליג על שטויות של אנשים שמנותקים מהמציאות, אבל מצער שראש עיר בוחר לא להיות מודע למצב בבית שמש. הוא בוחר לראות רק ישיבות. אם יש לו בעיה הוא מוזמן לארוז חפציו ולעבור לבני ברק.

לא נשתוק, נפעל לתגובה עליזה".

 

אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים לגאווה וסובלנות ותושבת העיר לשעבר, הוסיפה: "כמי שנולדה, גדלה והתחנכה בבית שמש, אני יכולה רק להצטער על השינוי שהעיר עוברת בשנים האחרונות. שנאת האחר, בורות, הומופוביה וגזענות תופסות היום את מקומו של קירוב הלבבות שאפיין בעבר את בית שמש ואת מועצת העיר. למדתי בבית הספר הדתי בעיר באווירה מקבלת, שחיבקה את השונה במקום לדחות אותו. היהדות שמייצג אבוטבול אינה היהדות שגדלתי עליה. להט"בים לא רק נמצאים בבית שמש היום, אלא היינו שם עוד לפני אבוטבול".

 

צפוי להיות מצעד גאווה בבית שמש?

"אני לא חושבת, אבל ברור שההתבטאויות שיוצאות מלשכת ראש העיר בימים אלה רק מוכיחות את נחיצותו של מצעד כזה".

 

יועץ התקשורת של אבוטבול ביקש לא להתייחס לדברים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
משה אבוטבול. "אני לא בעניינים"
צילום: אוהד צויגנברג
שגב ישראל אפריאט. "דברים מצערים"
מומלצים