שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  9 שנות מאסר לגבר ששפך חומצה על נערה

  תושב נצרת שפגע קשות בראייתה של הנערה תושבת העיר לפני מספר חודשים הודה במסגרת עסקת טיעון. הנערה לא תקבל פיצויים

  בית המשפט המחוזי בנצרת גזר תשע שנות מאסר על תושב העיר, בן 51, ששפך לפני כמה חודשים חומצה על פניה של נערה תושבת העיר וגרם לה לאבד את ראייתה בעין אחת. הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון, ופרטיו יישארו חסויים. כמו כן, לא ייקבעו פיצויים לנערה במסגרת הפלילית, אך היא זכאית לתבוע פיצויים במסגרת אזרחית.

   

  בבית החולים נלחמו על מאור עיניה. הנערה בזמן אשפוזה (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  בבית החולים נלחמו על מאור עיניה. הנערה בזמן אשפוזה(צילום: אלעד גרשגורן)

  תחילתה של הפרשה בשנת 2012 כאשר הנאשם, ששמו נאסר לפרסום על מנת שלא לחשוף את זהות הנערה, ביקש להינשא לה, אולם היא סירבה. בשנה שלאחר מכן איים הנאשם, יחד עם קטין בן משפחתו, על הנערה מספר פעמים כי יפגעו בה, יהרגו אותה או ישרפו אותה. גם אמה של הנערה, אליה פנה הנאשם בהמשך, סירבה לאפשר את נישואיהם ואביו של הקטין הנאשם אף פנה אליו וביקש ממנו לחזור בו מהצעת הנישואין ולהתרחק מן הנערה.

   

  בתחילת חודש פברואר 2013 נודע לנאשם כי הנערה עומדת להתארס לצעיר אחר. הוא איים עליה כי יהרוג וישרוף אותה ובאותו לילה הגיע לביתה. "הנאשם הקיש מספר פעמים על חלון חדרה של המתלוננת", מתארים השופטים בגזר הדין, "וכשזו פתחה את החלון שפך הנאשם חומצה הידרוכלורית לעבר פניה וברח מן המקום".

   

  "בני משפחתה, שנזעקו למקום פינו אותה לבית החולים כשהיא סובלת מכוויה פנימית בדרכי הנשימה העליונות, שגרמה לבצקת שחייבה את הרדמתה במשך כשבוע. שפיכת החומצה גרמה לנזק בעיניה והיא נזקקה לניתוחים בניסיון להציל את מאור עיניה".

   

  "איבדה את שמחת החיים"

  הנאשם הורשע והודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה ואיומים. הפרקליטות ביקשה במסגרת הסדר הטיעון 15 שנות מאסר בפועל.

   

  לקראת פסק הדין קיבל בית המשפט תסקיר המתאר את מצבה של הילדה הסובלת מ"כאבים קשים, נדודי שינה וסיוטים... איבדה את שמחת החיים, מתקשה לשהות בחברת אנשים זרים וסובלת מפגיעה בדימוי העצמי". עורכת התסקיר ציינה כי בשל הטיפולים והכאבים היא מתהלכת כשלעיניה משקפיים כהים, "המדגישים את היותה שונה ואחרת מבני גילה".

   

  השופטים, ד"ר אברהם אברהם, אסתר הלמן, ובנימין ארבל, ציינו כי מעשיו של הנאשם מתאפיינים בחומרה יתרה, "לאחר מערכת איומים שנמשכה תקופה ארוכה הוא כילה את חמתו בנערה בת 17 משום שסירבה להינשא לו", כתבו. "מעשיו לא נעשו ברגע אחד של התלהטות יצרים, לא כל שכן בעקבות התגרות מצד קורבנו. חומרת מעשיו מתעצמת גם משום שביקש לכפות על המתלוננת, נערת עולת ימים, את רצונו להינשא לה, חרף סירובה וסירוב משפחתה. המעשים עומדים בניגוד גמור לזכותה של אישה לחיות את חייה כרצונה שלא לומר לדחות בקשה של אדם כנאשם, נשוי ואב לחמישה, להינשא לה".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים