שתף קטע נבחר

3,000 ש' קנס למזייף הצבעה בבחירות לכנסת

תושב ביתר עילית הודה כי נעזר בתעודת זהות של אדם אחר כדי לממש את זכות הבחירה לכנסת. להגנתו טען: "ככה אמרו בכולל, לא ידעתי שזה אסור"

מה עונשו של מי שמצביע בבחירות שלא כחוק? בית משפט השלום בירושלים קנס את תושב ביתר עילית ב-3,000 שקלים וגזר עליו גם מאסר על תנאי, כיוון שהצביע בבחירות הארציות לכנסת בעזרת תעודת זהות של אדם אחר.

 

עוד דיווחים בחדשות ynet:

מכה למשטרה: ראש ארגון פשע שוחרר הביתה

חוב של 61 אלף דולר בגלל אלפי שיחות 911

 

כתב האישום ייחס לו הצבעה שלא כחוק, ונטען בו כי ב-22 בינואר השנה, יום הבחירות לכנסת ה-19, נטל עקיבא היימן ווינשטיין (43) את תעודת הזהות ותעודת הבוחר של אדם אחר בשם אברהם על מנת להצביע בבחירות. הוא הגיע לקלפי ברחוב הרב אוירבך בבית"ר עילית, הגיש ליו"ר ועדת הקלפי את תעודת הזהות וביקש להצביע באמצעותה תוך התחזות לאותו אדם.

 

השופט מרדכי כדורי הרשיע אותו בעבירה של הצבעה שלא כחוק וגזר הדין ניתן היום במסגרת עסקת טיעון. בגזר הדין כתב השופט: "מדובר בעבירה חמורה אשר פוגעת בהליך הדמוקרטי ובביטחון הציבור וככזו מצדיקה ענישה מתאימה". עם זאת, הסביר השופט כי לקח בחשבון את מצבו הכלכלי של הנאשם.

 

ווינשטיין הודה בעבירה והסביר: "אני מתחרט על מה שעשיתי, לא ידעתי את חומרת העניין. הייתי בכולל ואנשים ככה אמרו. לא ידעתי שזה אסור".  

 

עו"ד רוני מלר יצחק, נציגת התביעות במשטרת מחוז ש"י שהגישה את כתב האישום ביקשה כי "הקנס ייתן ביטוי לכך שמדובר בעבירות בחירות, יש להן השלכות על הדמוקרטיה ועל כלל האזרחים בישראל". עו"ד יאיר נהוראי, פרקליטו של הנאשם, ציין בדיון כי מדובר באב לשמונה שזכאי לקצבה של 4,000 שקלים, ולכן יש להתאים את הקנס למצבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דפנה מקל
זהות שאולה
צילום: דפנה מקל
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד יאיר נהוראי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים