שתף קטע נבחר

דיווחים בסוריה: רקטות נורו לעיר לטקיה

כלי תקשורת בסוריה דיווחו שכמה רקטות נפלו בעיר החוף לטקיה, כנראה בפעם הראשונה מתחילת מלחמת האזרחים. הדיווחים על מיקום נפילת הרקטות סותרים. כמה תושבים מקומיים האשימו, כצפוי, את ישראל

שלוש רקטות פגעו במבנים בתוך העיר לטקיה שבחופי סוריה בפעם הראשונה מאז החלה מלחמת האזרחים במדינה. כך דיווח הלילה (ג') ארגון זכויות האדם הגדול בסוריה - Syrian Observatory for Human Rights. לא דווח על נפגעים מפגיעת הרקטות שפעילי אופוזיציה טענו ש"יוצרו על ידי פעילים מקומיים".

 

עוד חדשות מהעולם:

"גם סופה חלשה הייתה מחריבה את האזור"

זריף עונה לקרי: לא אנחנו הכשלנו את ההסכם

ישראלים באודסה: ניאו-נאצים תוקפים אותנו

 

אתר החדשות הסורי "דאם פרס", שמזוהה עם המשטר הסורי, דיווח כי "טרוריסטים חמושים" שיגרו אמש מפרברי לטקיה שתי רקטות לעבר העיר עצמה, והן נפלו בשטח פתוח שנמצא ליד מבנים אזרחיים ומתקן צבאי מבלי שהיו נפגעים. באתר החדשות הסורי טענו כי מדובר ברקטות גראד ששוגרו מהצד המזרחי והצפוני של העיר.

  

עדי ראייה סיפרו לערוץ הרוסי בשפה הערבית "רוסיה אל-יום" כי פיצוץ עז נשמע בכל רחבי עיר החוף שבמערב סוריה, אשר נחשבת למעוז של העדה העלווית, שאליה משתייכת משפחת אסד. לדבריהם, הם שמעו קולות של אמבולנסים שהגיעו לזירת האירוע.

  

כתב העיתון הלבנוני אל-אחבאר, שמזוהה עם חיזבאללה, גם כן טען כי מדובר בחמושים, ששיגרו שלוש רקטות מתוצרת מקומית. לדבריו, הן נפלו מאחורי בית החולים עותמאן שנמצא בפרבר תשרין, הקרוב לאזור הביטחוני והרגיש של לטקיה. בסביבות תשרין מצויים בין היתר מתקנים של מנגנוני הביטחון ומרכז הפיקוד של חיל הים הסורי.

  

גורם ביטחוני סורי אמר בשיחה עם העיתון הלבנוני כי הרקטות שוגרו בצורה אקראית לעבר שכונות לטקיה. מנגנוני הביטחון הסוריים העריכו כי הרקטות שוגרו מהכפרים רמאם וא-דרמשליה, שהם מעוזים של ארגוני הג'יהאד, ובראשם ג'בהת א-נוסרה, המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם.

  

ואולם על פי העיתון חלק מהאזרחים, שהיו שרויים בבהלה בעקבות נפילת הרקטות, פקפקו באותה גרסה. אחד מהם טען כי אותו כפר שממנו מעריכים ששוגרו הרקטות רחוק כ-35 ק"מ מהאזור שבו נפלו. אחת מהנשים במקום טענה, על פי העיתון, כי "מדובר בטילים מתוצרת ישראלית". לדבריה, "זה לא שוגר מהפרברים". היא טענה כי בעודה עומדת במרפסת של בית גבוה היא הבחינה בעצם בלתי מזוהה שמשוגר מאחת השכונות הקרובות.

  

גורמים בלטקיה אמרו לעיתון א-שרק אל-אווסט כי הרקטות היו קטנות, מתוצרת מקומית, והן נפלו

באזור התעשייתי של לטקיה, בפאתי העיר. בתקשורת הערבית נטען כי מדובר בפעם הראשונה שמשוגרים טילים לאזור הזה מאז תחילת המשבר בסוריה בחודש מרס 2011.

 

במקביל, העיתון האלג'יראי א-שורוק דיווח אמש כי לפני כמה ימים נפגש נשיא סוריה בשאר אל-אסד בארמונו עם משלחת של אישים מאלג'יריה. ראש המשלחת אמר לעיתון כי אסד טען בפגישה שאינו זקוק לנשק הכימי, וכי הנשק יומר בטילי הרתעה מתוצרת רוסית, שרוסיה תספק לו. 

 

ראש המשלחת האלג'יראית הוסיף כי אסד סיפר להם שהחליט לוותר על הנשק הכימי בגלל רצונה של רוסיה, וכדי לבסס תשתית לדרישה לאלץ את ישראל לפרז את האזור מהנשק להשמדה המונית שברשותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טילים סוריים בחופי לטקיה (ארכיון)
מומלצים