שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלימות ומבוכה בישיבת מועצת העיר ר"ג. צפו
  העירייה החליטה לשדר את הישיבה ישירות למסכי ענק בעיר, אבל התוצאה הייתה מביכה: חילופי האשמות בין חבר המועצה כרמל שאמה לעמיתיו התפתחו לעימות. שאמה: "אני ואשתי נאלצנו לצאת בליווי ובאבטחה משטרתית כבדה, תחת איומים, גידופים ויריקות"

  ההחלטה של עיריית רמת גן לשאת את דגל השקיפות, ולשדר על מסכי ענק את ישיבת המועצה הראשונה מאז הבחירות, התגלתה כחרב פיפיות: תושבי העיר צפו שלשום (שלישי) בשידור ישיר באירוע מביך שכלל אלימות, קללות וחבר מועצה - כרמל שאמה - שנאלץ לצאת מהאולם עם אשתו תחת אבטחה. צפו בתיעוד האירוע:

   

  ישיבת המועצה בר"ג (צילום: פלג ליליאן)    (צילום: פלג ליליאן )

  ישיבת המועצה בר"ג (צילום: פלג ליליאן)    (צילום: פלג ליליאן )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זאת הייתה אמורה להיות ישיבה חגיגית שהתקיימה בתיאטרון רמת גן: ראש העיר היוצא צבי בר סיים את תפקידו אחרי 24 שנים, והעביר את מפתחות למחליפו ישראל זינגר. אבל במהלך הישיבה החל לנאום חבר הכנסת לשעבר כרמל שאמה הכהן, יו"ר האופוזיציה החדש, שהפסיד בבחירות לזינגר. שאמה תקף בחריפות ובאופן אישי את משה רווח, חבר קואליציה מהליכוד, וכן את משפחתו. חבר המועצה רווח מסר שבימים הקרובים יגיש תביעת דיבה ולשון הרע נגד שאמה הכהן.

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  אז גם החל דין ודברים עם נוכחים אחרים, ושאמה הטיח לכיוון אנשים שישבו בקהל: "עבריינים, אתם נותנים לחבורת בריונים לנהל את הישיבה". נוכחים בקהל ניסו להתפרץ לבמה ולכיוון שאמה, ובמקום החלה מהומה אלימה, שרק פקחים ושוטרים מנעו את החרפתה. לבקשת ראש העיר זינגר הוצאו כמה מהמעורבים.

   

  שאמה עצמו אמר ל-ynet בתגובה: "היה מי שדאג שבמקומות הקדמיים בקהל יהיו 'אנשים מטעם' ופרחחי רחוב. הייתה שם אווירה אלימה. התנפלו עליי. ניסו לפגוע בי פיזית. עצוב שיו"ר האופוזיציה צריך לצאת בליווי עד הרכב. לא הייתה פרובוקציה מצדי. עשיתי מצווה ואני עומד מאחורי דבריי. ראש העיר צריך להפגין מנהיגות ולהוציא את האנשים הללו החוצה".

   

  לאחר האירוע כתב חבר המועצה שאמה את הדברים הבאים בעמוד הפייסבוק שלו: "אתמול נערכה ישיבת מועצת העיר הראשונה שבסיומה נאלצנו אשתי ואני לצאת בליווי ובאבטחה משטרתית כבדה, תחת איומים, גידופים ויריקות. זו הייתה ישיבה למוזמנים בלבד, אך ראש העיר החדש וממלא מקומו דאגו למלא את המקומות השמורים בקדמת האולם באנשי פשע.

   

  "מיד עם תחילת דבריי ושאלותיי הקשות, כולל הצגת עובדות על חדירת הפשע המאורגן להנהגת העיר, החלה התפרעות בריונית כשעוזר ראש העיר מוביל את האספסוף העברייני והאינטרסנטי אל הבמה ולעברי תוך צרחות לרבות אזכור כתובת ביתי ושמות ילדיי. מחר אגיש תלונה רשמית במשטרת ישראל כדי שהטרור הזה ייפסק. אני חזק מספיק להתמודד איתם, אבל בראשי עברה בכל הישיבה המחשבה כיצד האדם החלש שיושב בכיסא ראש העיר יצליח להתנער מהם, הם פשוט רוצים לבזוז ולשדוד את העיר. בדרך הביתה אשתי ורד בקשה ממני לפרוש ולהתפטר, לטובתי ולטובת משפחתי. זה הכי

  נכון אבל יש משהו בי שלא מרשה לי אפילו להרהר במחשבה הזו".

   

  חבר המועצה ד"ר אבי ליליאן סיפר ל-ynet: "זה היה מחזה מביש. הפכו את כיכר העיר לכיכר השוק. לו אני הייתי כרמל שאמה הייתי מתגבר על יצרי ומכבד את המעמד". חבר המועצה עו"ד רועי ברזילי הוסיף: "נראינו דומים יותר למרכז ליכוד מאשר למועצת עיר. אני מקווה שמועצת העיר הזו תאמץ דפוסים סובלניים יותר".

   

  מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "ראש העיר זינגר מגנה בתוקף את התנהגותו של חבר המועצה שאמה, שהגיע לייצר פרובוקציות ולהסית את הקהל. בימים הקרובים יכנס ראש העיר את הנהלת העיר כדי לדון בהיערכות ואופן התנהלות חברי המועצה בישיבות המועצה הבאות".

  פורסם לראשונה 13/11/2013 22:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים