שתף קטע נבחר

Aviate יטיס לכם את אנדרואיד

הלונצ'ר חדש לאנדרואיד Aviate מחליף את הווידג'טים ואת האפליקציות של מסך הבית שלכם, בהתאם לשעה ולמקום שבו אתם נמצאים. בדקנו ואהבנו

Aviate הוא לוֹנצ'ר חדש לאנדרואיד שנמצא עדיין בשלב בטא חצי סגורה. התרגום שלו לעברית הוא הציווי "טוּס!", אבל אנחנו נקרא לו אֵייבִיאֵייט. לונצ'ר (launcher) הוא אפליקציה שרצה על גבי מסך הבית הרגיל של אנדרואיד, כך שהיא מספקת מעיין מסיכה למערכת ההפעלה שלכם, למרות שהטלפון שלכם עדיין מריץ אנדרואיד. זו אלטרנטיבה נוחה לכל מי שמאוכזב ממה שיצרנית הטלפון שלו עשתה למערכת ההפעלה או סתם לאנשים שרוצים רענון למסך הבית שלהם. כך למשל יכולים משתמשי HTC שלא אוהבים את ממשק ה-Sense או משתמשי סמסמונג שמאסו בסירבול של TouchWiz.

 

אז מה היתרון של אייביאייט? בניגוד לממשק הרגיל של אנדרואיד, שבו יש אפליקציות ו/או ווידג'טים בכל מסך ופשוט משוטטים ימינה ושמאלה, אייביאייט נותן שלושה מסכים - ספייס (Space), אוספים (Collections) ו-A-Z Apps - כל האפליקציות שמותקנות על הטלפון בסידור אלפבתי, שמזכיר פנקס טלפונים, ואפשר לדפדף בו מלמעלה למטה.  זאת בניגוד למסכי האנדרואיד הרבים והמבורדקים.

 

 

 

לאן אתם נוסעים?

באופן קבוע יש בספייס תמונה לקישוט שניתן להחליף ועשר אפליקציות שאתם רוצים שיופיעו תמיד כמו טלפון, אנשי קשר, אימייל, SMS, ווטסאפ וכו'. אייביאייט לא מציג את השם של האפליקציות במסכי הספייס והאוספים, מתוך הנחה שאתם יכולים לזהות את האפליקציה שאתם מחפשים על ידי הסמל שלה בלבד. עיצוב זה דומה לשורת המשימות של ווינדוז ומק, ומאפשר לאייביאייט להכניס חמש אפליקציות בשורה, בניגוד לארבע בממשק האנדרואיד הרגיל. אנחנו חושבים שזה מאוד נוח ונקי לעין.

 

 

מסך הבית של אייביאייט מכיל תמונה ועשר אפליקציות קבועות, בלי קשר לספייס שאתם נמצאים בו ()
מסך הבית של אייביאייט מכיל תמונה ועשר אפליקציות קבועות, בלי קשר לספייס שאתם נמצאים בו

 

במסך האוספים יש קטגוריות של אפליקציות שאייביאייט מאכלס באופן אוטומטי מתוך האפליקציות שמותקנות על המכשיר שלכם, מה שהופך את חווית השימוש הראשונית בלונצ'ר למאוד חיובית. למשל, באוסף שנקרא "Going somewhere" (נוסעים לאנשהו) אייביאייט הכניס לנו לשם לא רק את Waze ומפות גוגל, אלא גם את Get Taxi ואת האפליקציה של פנגו. לאוסף "Work" הוא הכניס את ג'ימייל, לוח השנה, גוגל דרייב, מחשבון ועוד.

 

אפליקציה יכולה להופיע במספר אוספים, כמו למשל האפליקציה של יוטיוב שמופיעה גם באוסף Music (מוזיקה) וגם ב-Entertainment (בידור). כדי לחסוך ולשמור על נקיון במסך, כל האוספים מוצגים במצב מוקטן שחושף את חמש האפליקציות הראשונות באוסף, וניתן לפתוח כל אוסף כדי להציג אפליקציות נוספות. במצב פתוח גם מתווסף לאוסף הכפתור New שלחיצה עליו מקפיצה המלצות לאפליקציות שיתאימו לאוסף הזה. האפליקציות המומלצות הן כנראה מקור ההכנסות שהופך את אייביאייט לחינמי.

 

האוספים מסודרים באופן אוטומטי כשמתקינים את אייביאייט ובכל פעם שמתקינים אפליקציה חדשה ()
האוספים מסודרים באופן אוטומטי כשמתקינים את אייביאייט ובכל פעם שמתקינים אפליקציה חדשה

 

כמובן שאפשר לסדר מחדש את האפליקציות בכל אוסף ולערוך שינויים כמו הסרה או הוספה של אפליקציות לכל אוסף. כך, למשל, הוספנו את אפליקיית השמעת המוזיקה לאוסף "Going somewhere". כדי להוסיף אפליקציה לאוסף, ניגשים למסך ה-A-Z Apps וגררו את האפליקציה הרצויה לאוסף שמתאים לכם. כברירת מחדל, אייביאייט מציג אוספים נפוצים כמו Social, Work, Music, Going Somewhere, ועוד, אבל חבויים בו עוד הרבה אוספים שאפשר להדליק ולכבות כמו Cooking, Finance, Games ועוד.

 

 

מה עושים בלילה?

במסך הראשי - לכל ספייס יש ווידג'טים ואוסף אפליקציות שאייביאייט מתאימה לו. כך שלמשל בספייס שנקרא "Night time", שמופעל אוטומטית בשעות הערב, יש ווידג'ט של שעון מעורר. בספייס "Going somewhere" מופיעות אפליקציות ניווט, תחבורה, חניה ועוד, וכן ווידג'טים שבלחיצה אחת מפעילים ניווט הביתה או לעבודה. בספייס "Morning" שמופעל בשעות הבוקר מופיעים ווידג'טים של מזג אוויר, הלו"ז היומי ואוסף אפליציות לבוקר שמכיל אפליקציות של חדשות וקריאה. המעבר בין האיזור הייחודי לכל ספייס לבין האפליקציות הקבועות שלכם מתבצע על ידי החלקת האצבע למעלה או למטה או על ידי לחיצה נוספת על כפתור הבית.

 

אייביאייט מברך אתכם לבוקר טוב עם מזג אוויר ואפליקציות שימושיות לבוקר ()
אייביאייט מברך אתכם לבוקר טוב עם מזג אוויר ואפליקציות שימושיות לבוקר

 

מלבד הספייסים של ניווט, בוקר ולילה ישנם ספייסים שמופעלים על פי המקום שבו אתם נמצאים כמו בית ועבודה. בנוסף יש ספייסים משתנים שמזהים איפה אתם. למשל, אם אתם נמצאים בבנק הוא יפעיל ספייס שמציג את אוסף האפליקציות הפיננסיות שלכם, אם אתם בסופרמרקט הוא יפעיל ספייס שמתאים לקניית מצרכים, אם אתם בחדר כושר עם מכשירי כושר, הוא יציג ספייס עם אפליקציות כושר, באוניברסיטה הוא יציג אפליקציות לימודים וכו'. בכל ספייס מבוסס מיקום יש ווידג'ט עם שלושה כפתורים: Post שמקצר את הדרך לכתיבת סטטוס ברשת חברתית לבחירתם, Camera שמפעיל את המצלמה ו-Check In שפותח את הרשת החברתית מבוססת המיקום, Foursquare, אם היא מותקנת.

 

כל ספייס מבוסס מיקום מכיל ווידג'ט עם קיצורי דרך לצ'ק אין, כתיבת סטטוס ומצלמה. ()
כל ספייס מבוסס מיקום מכיל ווידג'ט עם קיצורי דרך לצ'ק אין, כתיבת סטטוס ומצלמה.

 

אייביאייט מזהה את המיקום שלכם באמצעות מידע שהוא שואב מפורסקוור גם אם אין לכם שם חשבון. בזכות החיבור המוטמע לפורסקוור, אייביאייט יכול להתאים את הספייס שלכם לסוג המקום באופן אוטומטי, הוא יציג תמונות של המקום והמלצות שהשאירו משתמשי פורסקוור שביקרו בו. בפועל ההפעלה האוטומטית של ספייסים מבוססי מיקום לא תמיד מדוייקת וגם לפעמים דורסת הפעלה ידנית של ספייס רצוי. למשל, כשהיינו בעבודה והפעלנו את ספייס Work אז לפעמים אחרי כמה זמן אייביאייט החליף את הספייס לשל מסעדה שנמצאת בקרבת מקום על דעת עצמו.

 

אפשר להחליף ספייס בכל רגע באופן ידני על ידי החלקה של האצבע משמאל המסך ()
אפשר להחליף ספייס בכל רגע באופן ידני על ידי החלקה של האצבע משמאל המסך

 

ספייס נוסף הוא ספייס Settings, שמכיל אוסף ווידג'טים ואפליקציות שקשורות לתפעול הטלפון. כברירת מחדל מופיעות שם אפליקציית ההגדרות וחנות האפליקציות. הוספנו לספייס הזה ווידג'טים ששולטים ב-GPS, בלוטות' ועוד. התאכזבנו לראות, ששכשמוסיפים ווידג'ט לאחד הספייסים הוא תופס מקום של שורה שלמה ואי אפשר להקטין אותו, אפילו אם הוא מורכב מכפתור בודד. בממשק הרגיל של אנדרואיד זה לא היה קורה.

 

אני רוצה החוצה

כדי לבטל את ההשתלטות של אייביאייט על כפתור הבית שלכם נכנסיםלהגדרות הטלפון, משם ל-Apps, לוחצים על Aviate ברשימה ואז לחצו על כפתור ה-"Clear defaults". בפעם הבאה שתלחצו על כפתור הבית תוכלו לבחור בין אייביאייט ל-Launcher, ממשק האנדרואיד הרגיל שלכם. כדי לחזור להשתמש באייביאייט מגיעים שוב להגדרות ה-Apps ומוצאים את Launcher. אם אתם מוצאים אותה, מוודאים שנמצאים בלשונית All ולא Downloaded. בתוך Launcher לוחצים על Clear defaults. באנדרואיד 4.4 "קיטקט" יש תפריט הגדרות מיוחד ללונצ'רים והניהול יהיה הרבה יותר פשוט מהתהליך הנ"ל.

בשורה תחתונה, אייביאייט הוא לונצ'ר מעולה ונוח ששומר על עיצוב נקי לסמארטפון שלכם. 

 

יתרונות: חינמי, אסתטי, מהיר, מסדר את האפליקציות באוספים באופן אוטומטי, אינטגרציה נוחה לפורסקוור גם למי שלא משתמש ברשת, ווידג'טים עם קיצורי דרך חוסכי זמן, התקנה פשוטה ביותר.

חסרונות: ווידג'טים שהוספתם באופן ידני תופסים שורה שלמה, לפעמים ספייסים מופעלים בניגוד לרצונכם.

 

אייביאייט כרגע נמצאת בשלב בטא וניתן להוריד את הלונצ'ר רק אם מקבלים הזמנה ממשתמש קיים. ניתן גם לבקש הזמנה מהמפתחים ולקבל הודעה ברגע שמתפנה מקום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים