שתף קטע נבחר

תאונות דרכים: 45% מההרוגים הם ערבים

נתוני הרוגי המגזר הערבי בקרב כלל נפגעי תאונות הדרכים על כבישי ישראל, נחשפו היום בכנס בטיחות שנערך בבקה אלגרביה. הסיבות לאחוז הגבוה לטענת ראש העיר בקה - מצב כלכלי קשה ותשתיות גרועות

על-פי נתונים שחשפה היום המשטרה, עולה כי 45% מההרוגים בתאונות דרכים מתחילת השנה הם בני החברה הערבית. חמור מכך, מחצית מהנהגים הצעירים המעורבים בתאונות דרכים קטלניות, מגיעים מהמגזר הערבי. עוד נחשף בכנס: בחמש השנים האחרונות נרשמו יותר מ-500 נהגים כמעורבים בתאונות דרכים מסיבות שכרות. מ-2010 ועד היום נפגעו בתאונות דרכים יותר מ-3,200 ילדים מתחת לגיל 7, וב-71% מהתאונות המתרחשות בשעות הערב ובחודש רמדאן, מעורבים נהגים מהחברה הערבית.

 

בתגובה לנתונים קשים אלה, שנחשפו בכנס בו השתתפו מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים אהרונוביץ', אמר ראש עיריית בקה, עו"ד מורסי אבו מוך, כי "נושא תאונות הדרכים לא קל, והנתונים מדאיגים אותנו. אין ספק שאחוז ההריגה במגזר הוא הגבוה ביותר. המצב הכלכלי קשה ביותר, תשתיות גרועות, כבישים מוזנחים, חוסר בתמרורים, אלו עובדות שחיים איתן יום יום. המנהיגות הצעירה של המגזר הפסיקה להתבכיין, כי היא רוצה מהיום לעבוד כדי להביא פתרונות למה שהיה. אנחנו כראשי רשויות לא רוצים לסיים את הקדנציות שלנו, ולהגיד לתושבים כי לא הצלחנו לשפר בגלל שהמדינה גזענית".

 

לדבריו: "בשנה האחרונה קיבלה עיריית בקה מעל 100 מיליון שקלים, וזה אומר שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו רוצים לחיות חיים מודרניים ולראות עתיד יותר טוב, ולראות כבישים ומשחקיות וילדים מחייכים - לא אסונות".

 

גם השר אהרונוביץ' התייחס לנתונים הקשים, ואמר כי "העלייה בתאונות מטרידה. בשנה שעברה הייתה לנו ירידה יפה, והשנה רואים עלייה. עדיין יש לנו הרבה עבודה. אני אומר למשטרה ולשלטון המקומי, לחינוך ולהורים, שאין הצדקה שיהיו הרוגים במגזר הערבי כמו שרואים. צריכים לחפש דרכים על איך להתחבר, כדי שנעבוד יחד על מיגור התופעה, ולא להאשים אחד את השני".

 

אהרונוביץ טען כי למשטרה אין יכולת להוסיף שוטרים וניידות במגזר, וקרא לתושבי המגזר "שיתגייסו למשטרה ויתנדבו כמו בכל הארץ, כדי שיהיו חלק מאגף התנועה. הכוחות שאנו מכניסים במגזר די משמעותיים, אבל זה עדיין לא מספיק. מדובר כאן בנושא של תרבות, משפחה ותשתיות, שצריכים לעבוד עליהם בצורה מקצועית ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות"
המגזר הערבי - התאונות קשות (אילוסטרציה)
צילום: גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות"
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים