שתף קטע נבחר

צה"ל מתרגל כיבוש עזה - בתוך אשקלון

המבנה האורבני שדומה לעזה מאפשר למפקדים להתאמן בכלי רכב ולתרגל "גיבוש תוכניות מבצעיות ומימושן בשטח". עד יום ד' - תכונה רבה בעיר

לראשונה מתרגל צה"ל את אוגדת עזה במה שמדמה תמרון קרקעי ברצועה: העיר אשקלון והיישובים הסמוכים לה הופכים החל מהצהריים (יום א') ועד יום ד' ליעדי תקיפה מדומים של חטיבות חי"ר ושריון. בעיר יישמעו קולות נפץ ותורגש תנועה ערה של כלי רכב צבאיים.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

בת למשפחת פשע חשודה במעורבות ברצח

סערה בממשלה: "לחקור את מינוי שי ניצן"

 

מדובר בתרגיל שבמתכונתו הנרחבת מתקיים בפעם הראשונה. אך הוא יתקיים ללא לוחמים בשטח אלא בהשתתפותם של מפקדי מחלקות ופלוגות ומעלה, עד למפקד האוגדה תת אלוף מיקי אדלשטיין. אלה יסיירו בשטח בכלי רכב צבאיים ו"יכבשו" את רחובות העיר - גם אם ללא טנקים וללא נגמ"שים. בתרגיל ישתתפו גם כוחות של חיל הים שיתרגלו תיאום עם הכוחות הקרקעיים במרחב החוף.

 

בפיקוד דרום הדגישו כי התרגיל תוכנן מראש, ולא מתבצע נוכח הערכות נקודתיות למבצע קרוב. הבחירה באשקלון נגזרה מהמבנה האורבני שלה, ולא כי היא דומה לעזה.

 

בצה"ל הבטיחו כי השימוש באמצעים פירוטכניים בתוך העיר במהלך המבצע יהיה מצומצם מאוד. "יש לנו רגישות גדולה לתשתיות האזרחיות והתרגיל מבוצע בתיאום מלא עם כל הרשויות - הרשות המקומית, רשות העתיקות ורשות הטבע והגנים", הבהיר גורם בכיר בפיקוד דרום.

 

לדבריו, "המפקדים יתרגלו גיבוש של תוכניות מבצעיות ומימושן בשטח, ויכלול תרגול גם של שתי החטיבות המרחביות באוגדה. גם אלמנט המנהרות יבוא לידי ביטוי בתרגיל". כך למשל יכול הכוח לתרגל הגעה אל רחוב שבו נחפרו בורות למשגרי רקטות. המפקדים יידרשו לתכנן הגעה ליעד ונטרול המשגרים, תוך התמודדות עם חוליות חמאס שמגנות על המשגר.

 

עד כה צה"ל תרגל כיבושים מדומים של רצועת עזה, אבל עשה זאת בהיקפים מצומצמים. צוותי קרב חטיבתיים המשלבים כוחות חי"ר, שריון והנדסה עשו זאת במתחם "הכפר הפלסטיני הגדול" שנבנה בשטח האימונים של בסיס צאלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
אשקלון. תרגיל תרגיל
צילום: אליעד לוי
מומלצים