שתף קטע נבחר

פתח-תקווה: שוטרי מג"ב ירו למוות בפלסטיני

במהלך פעילות לאיתור שוהים בלתי חוקיים באזור בית העלמין ירקון בפתח-תקווה, רדפו מתנדבים במג"ב אחר כמה פלסטינים. מחקירה ראשונית עולה כי אחד השב"חים ניסה לפגוע במתנדבים ואז נורה למוות. צוות מד"א קבע את מותו של הפלסטיני

פלסטיני נורה הבוקר (שבת) למוות על-ידי מתנדבים במג"ב, שחיפשו אחר שוהים בלתי חוקיים באזור בית העלמין ירקון בפתח-תקווה. ממג"ב נמסר כי שוטר ירה בפלסטיני, לאחר שזה ניסה לדקור אותו.

 

עוד בחדשות:

רצח בנצרת: צעיר נורה למוות, קרובו נפצע

מועדון הפורום נסגר ל-21 ימים בגלל דקירה

 

המקרה אירע סמוך לשעה 7:00 בבוקר באזור בית העלמין, הנמצא מעט צפונית לפתח-תקווה.  דובר מג"ב אמר ל-ynet כי במהלך חיפושים אחר שוהים בלתי חוקיים, אחד השב"חים התקרב לאחד השוטרים וניסה לדקור אותו, "השוטר ירה בו", הוא אמר. ככל הנראה הוא נפגע מקליע אחד. לאחר התקרית אמר המתנדב כי הוא חש סכנה לחייו ולכן ירה בפלסטיני מטווח של כמה מטרים. החקירה הועברה למח"ש.

 

גופת הפלסטיני בבית העלמין (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גופת הפלסטיני בבית העלמין(צילום: עידו ארז)

 

ממד"א נמסר כי הם קבעו את מותו של הפלסטיני, בשנות ה-20 לחייו מאזור שכם. במהלך אותה פעילות באזור פתח-תקווה, נמסר ממג"ב, נעצרו כ-40 שוהים בלתי חוקיים.

 

 

לאחר הפיגוע באוטובוס עפולה לפני כשבועיים, שבו נרצח חייל צה"ל רב-טוראי עדן אטיאס ז"ל על ידי פלסטיני בן 16, נעשו כמה פעולות לאיתור שוהים בלתי חוקיים בתחומי ישראל. פלסטיני שעובד בישראל ללא אישור, סיפר: "מיום הפיגוע אנחנו רואים פעילות רחבה של המשטרה ומג"ב לתפיסת שוהים בלתי חוקיים. אנחנו יכולים להתנגד לפעילות הזאת, אבל אסור לירות בנו. קשה לי להאמין ששב"ח יכול לדקור שוטרים במהלך פעילות, כי כולנו יודעים מה תהיה התוצאה".

 

באזור פתח-תקווה נחשפו לאחרונה כמה אזורים שבהם מתגוררים שוהים בלתי חוקיים. ביולי בשנה שעברה, במהלך מבצע מעצרים שקיימה המשטרה במתחם ירקונים, הנמצא כמה קילומטרים מזרחית למקום שבו נורה השב"ח הבוקר, התגלתה "עיר אוהלים", שבה התגוררו עשרות פלסטינים.

 

לפני כחודשיים, לאחר שפלסטיני רצח את החייל סמל תומר חזן ז"ל, תיעד

 ynet כיצד חוצים פלסטינים את הגדר הפרוצה ועוברים באין מפריע לשטח ישראל.

 

אחד העובדים בקו התפר, סיפר אז: "הם עולים על מכוניות ואפילו נוהגים במכוניות. הם לא דופקים חשבון לאף אחד. כל יום אני עומד ורואה פה 1,000 שב"חים שעוברים את הגדר. אין משטרה, אין צבא, אין כלום".  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שב"חים שנעצרו במבצע
צילום: עידו ארז
מומלצים