שתף קטע נבחר

להעצמה נשית: שופטות וח"כיות נועדו בחשאי

4 שופטות העליון נועדו בבית המשפט בי-ם עם חברות כנסת במפגש ראשון מסוגו שאמור להפוך למסורת קבועה כחלק מקידום העצמת נשים בישראל. המשתתפות הדליקו נרות חנוכה וסיפרו כל אחת על הדרך שעברה בחייה

מפגש נדיר מסוגו בין שופטות לנבחרות ציבור: ארבע שופטות בית המשפט העליון נפגשו היום (ג') בדיסקרטיות בבית המשפט העליון בירושלים עם חברות כנסת, במפגש שאמור להיות ראשון מבין מפגשים קבועים שיקדמו העצמת נשים בישראל.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות:

נסראללה: "יש מפנה אצל האמריקנים"

נהרג בדרך למסיבת חנוכה: "דורשים רמזור"

חנוכיות באיראן, אש בהונגריה. חנוכה בעולם

 

במפגש נכחו המשנה לנשיא העליון השופטת מרים נאור, השופטת עדנה ארבל, השופטת אסתר חיות והשופטת דפנה ברק-ארז.

 

המפגש הראשון מסוגו הוא יוזמה של חברות כנסת שמפעילות בכנסת הנוכחית גם שדולת נשים פעילה, שעניינה לפעול לטובת זכויות נשים, קידום שוויון זכויות ושוויון הזדמנויות והעצמתן של נשים בכלל. בקרב חברות הכנסת השתתפו החברות בשדולת הנשים: ממפלגת יש עתיד ח"כ פנינה תמנו-שאטה, רות קלדרון ורינה פרנקל. ח"כ מרב מיכאלי ממפלגת העבודה, ח"כ תמר זנדברג ומיכל רוזין ממרצ וח"כ איילת שקד מהבית היהודי.

 

יצוין כי רק באחרונה הועלו בכנסת מספר יוזמות חקיקה שנועדו להחליש את כוחו של בג"ץ ושל בית המשפט העליון, דווקא מתוך הקואליציה. על חלק מהיוזמות הייתה חתומה גם שקד.

 

הנוכחות במפגש סיכמו מראש כי דבר קיומו יישאר דיסקרטי ולא יועלו בו תכנים פוליטיים. במהלך המפגש נערכה היכרות בין חברות הכנסת ושופטות העליון ולאחר מכן עלו שורת נושאים המחדדים את הצורך בהעצמת נשים וקידומן בחברה הישראלית. בנוסף, המשתתפות הדליקו נרות חנוכה וכל אחת סיפרה על הדרך שעברה בחייה.

 

הנוכחות במפגש סיפרו כי מטרת ההיכרות הייתה להתחיל מעין דיאלוג בין נשות הפרלמנט לנשות בית המשפט העליון כפי שנהוג במדינות אחרות בעולם, דוגמת ארה"ב. ככל הנראה יתקיימו מפגשים כאלה אחת לשנה.

 

בשל מספר גבוה יותר של חברות כנסת ביחס לכנסות הקודמות, בכנסת הנוכחית עומדים על סדר היום שורה של נושאים והצעות חוק שעניינן לדאוג לשוויון בחברה. כך לדוגמא, יוזמה שעלתה לשלב נשים בגוף הבוחר את הרב הראשי, שילובן בוועדה למינוי שופטים ודיינים ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השופטת עדנה ארבל
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אביגיל עוזי
ח"כ איילת שקד
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים