שתף קטע נבחר

גרמניה: המשטרה פיתחה "שאזאם נאצי"

המשטרה מודאגת מהשפעת מסרים גזעניים בשירי רוק על בני נוער, ומנסה לאתר תכנים ניאו-נאציים. הממשלה תקבע אם להכניס את האפליקציה לשימוש

משטרת מחוז סקסוניה בגרמניה פיתחה אפליקציה שמאפשרת לאתר שירי רוק עם מילים ניאו-נאציות וגזעניות. לפי הדיווח אתמול (יום ג') ב"דר שפיגל", שרי הממשלה ייפגשו השבוע כדי לדון אם ליישם את השיטה החדשה.

 

עוד חדשות בעולם :

חילוץ בשידור חי: שרד 60 שעות בכיס אוויר

איראן: נתניהו נואש, ניסה להונות את העולם

לא מחאה, אלא 'יד זרה'. קייב בעיניים רוסיות

 

לטענת הממשלה, מוזיקה ניאו-נאצית מסייעת לארגונים קיצוניים לגייס לשורותיהם בני נוער, ומשמשת סוג של "סם מעבר" לנאציזם. האפליקציה כבר זכתה לכינוי "השאזאם הנאצי", וכמו היישומון הפופולארי היא מזהה את שמות השירים באמצעות דגימה קולית פשוטה בסמארטפון. היא תעזור למשטרה לאתר שירים גזעניים בתחנות רדיו אינטרנטיות או במועדוני לילה ובארים, ובכך להביא למעצרים מהירים.

 

ב"גארדיאן" הבריטי נכתב כי 1,090 קטעי מוזיקה המכילים קטעים ניאו-נאציים וגזעניים מוכרים לרשויות, שהגבילו את מכירתם ואת הגישה של קטינים אליהם. הקטעים מכילים מארשים מסורתיים של המפלגה הנאצית, אך גם להקות עכשוויות כמו "שנאת החברה" ו-"ציקלון בי". לפי רשת BBC, ספק אם האפליקציה תוכל להיות מיושמת בהיקף נרחב בגרמניה. בפני המשטרה עומד מכשול נוסף: אם המשפטנים יחשיבו את האפליקציה כציתות היא ככל הנראה תיאסר על פי חוק.

 

בתוך כך, עשור לאחר שהניסיון הקודם להוציא את המפלגה הנציונל-דמוקרטית NPD מחוץ לחוק נכשל, התכנסו אתמול שרי הפנים של 16 מדינות המחוז בגרמניה כדי לסכם את פרטי העצומה שתוגש בימים הקרובים לבית המשפט החוקתי. בעצומה תופיע דרישה להכריז על המפלגה כלא חוקית, משום שהיא "מקדמת גזענות, שנאת זרים ואנטישמיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תומכי המפלגה הניאו נאצית בגרמניה
צילום: רויטרס
מומלצים