שתף קטע נבחר

נתניהו לסוכנות מוסד: "וונדר-וומן" האמיתיות

בטקס בבית הנשיא חולקו תעודות הצטיינות ל-12 סוכני מוסד מצטיינים, ארבע מהן נשים. הנשיא הצדיע להן: "גאה בכן, לוחמות שהן גם אמהות"

נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד תמיר פרדו העניקו הערב (ה') תעודות הצטיינות לארבע סוכנות מוסד מצטיינות ולשמונה סוכני מוסד מצטיינים, בטקס בבית הנשיא. נתניהו התייחס בהיתוליות לחדשות הימים האחרונים, ואמר לסוכנות המצטיינות כי "את מה שגל גדות תעשה בסרט כ'וונדר-וומן', אתן עושות בחיים האמיתיים".

 

עוד בערוץ החדשות:

גורם פלסטיני: דחינו רעיונות קרי בנושא ביטחון

פלסטיני נהרג בהפרת סדר; צה"ל סגר התיק

"כבי מנוע וכנסי בי". האזינו לדרמה בלי בלמים

 

המצטיינים והמצטיינות הינם סוכני מוסד ותיקים וצעירים, אשר עוסקים בתחומי עשייה מגוונים של הארגון, בחוד הפעילות המבצעית, איסוף וניתוח מודיעין, טכנולוגיה ותפקידי מטה. בין המצטיינים, קצין איסוף מודיעין שהוגדר כ"בעל חשיבה פורצת דרך" ואיש מוסד מצטיין מהתחום הטכנולוגי "שזיהה פוטנציאל טכנולוגי והביאו אותו למערכת מבצעית" וש"חברות היי טק רבות מחזרות אחריו".

ראש המוסד, ראש הממשלה והנשיא בטקס הערב  (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראש המוסד, ראש הממשלה והנשיא בטקס הערב (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

כמו כן, הפרס הוענק לאשת מבצעים, שלפי הודעת בית הנשיא "נטשה קריירה מבטיחה ונרתמה לעבודה בזירות המאיימות ביותר לישראל". כמו כן הפרס הוענק לוחמת מוסד ש"הגיעה להישגים יוצאי דופן בתחומי העשייה והביצוע, ובכך סייעה רבות לקידום יעדי המוסד". בבית הנשיא הדגישו כי השתיים הן גם אמהות "שמתחזקות קן משפחתי למופת".

 

בפתח דבריו עמד הנשיא והצדיע בידו לסוכני המוסד המצטיינים ואמר: "האות שמוענק לכם מגיע מהמקום העמוק ביותר שמרגיש עם כלפי בניו - תחושת הוקרה ותודה. אני מלא גאווה לראותכן, לוחמות שהן גם אימהות לילדים, שאינן מגינות רק על ילדיהן כי אם על בני עמן". הנשיא פרס פנה אל כל אנשי המוסד ואמר להם: "אתם ארגון קטן הפועל בעולם גדול. ישראל מוקפת בכל כך הרבה אויבים ובכל כך מעט ידידים. עבורכם, כל יום הוא בלתי צפוי ובלתי ידוע".

 

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אזרחי ישראל אינם יודעים מה אתם עושים, אבל אני יודע איזה דברים עצומים אתם עושים למען ביטחונה של המדינה. כשאני מאשר את המבצעים שלכם אני נפעם מהתעוזה ומהדמיון שלכם שלא יודע גבולות. יש היום ארבע סוכנות מצטיינות. את מה שגל גדות תעשה בסרט כ'וונדר-וומן', אתן עושות בחיים".

 

ראש המוסד פרדו אמר בטקס: "עוצמתו של המוסד באנשיו, במשרתים בו בתושייה, בדבקות במשימה, בחשיבה יוצרת מחוץ לקופסה, לצד צניעות ויושרה, שבאמצעותם ניתן להכריע מערכות, גם אלו הנראות בלתי אפשריות ואף בלתי הגיוניות". ראש המוסד הוסיף: "האתגר הינו לנצח את אתגרי העתיד ולא את מלחמות העבר. עלינו לזכור, מלאכתנו לא תמה והעתיד צופן לכולנו אתגרים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש המוסד, ראש הממשלה והנשיא בטקס הערב
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים