שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שופטת ביקרה שוטרים שתקפו חייל בטייזר
  חייל התגרה בשוטרים שחיפשו חשודים בנתניה, וסירב לעזוב את המקום כפי שדרשו. כשמאסו בכך, שיסו בו את הכלב המשטרתי, השתמשו נגדו באקדח טייזר, הפילו אותו לרצפה וגרמו לו חבלות. שופטת שחררה אותו ממעצר ותקפה אותם: "מעבר להתנהגותו הבלתי מנומסת, לא היה מעורב בפשע"

  שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, רבקה גלט, מתחה ביקורת על המשטרה בעקבות מעצרו של חייל, תושב נתניה בן 20, לאחר שהשוטרים שיסו בו כלב, השתמשו נגדו באקדח טייזר, הפילו אותו על הרצפה וגרמו לו חבלות. "מעבר לעצם התנהגותו הבלתי מנומסת כלפי השוטרים, אינני סבורה כי יש הצדקה להמשך מעצרו", קבעה השופטת והחליטה לשחררו.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  תחילת האירוע אתמול לפנות בוקר. שוטרי משטרת נתניה הבחינו ברכב הנוסע בצורה חשודה. השוטרים רצו לבדוק את יושבי הרכב אך הוא ביצע פניית פרסה ונמלט מהם. השוטרים פתחו בסריקות ומצאו את הרכב ברחוב פינסקר בעיר. סמוך אליו נמצאו שלושה צעירים. השוטרים החלו לתשאל אותם ולבדוק אם יש להם קשר לרכב שנמלט. 

   

  במהלך תשאול השלושה עבר במקום החייל יחד עם צעירה ועל פי החשד הוא החל להפריע לשוטרים תוך שבני הזוג מתחבקים וצועקים לעבר השוטרים. השוטרים ביקשו מהם להתרחק, אחד החברים אמר לו "עזוב, לא שווה להסתבך" ואז החליט השוטר לעכב את החשוד ולאחר תשאולו הורו לו השוטרים לעזוב את המקום. כשלא נענה שיסו בו את הכלב המשטרתי. בתגובה ניסה החשוד לבעוט בכלב כדי להתגונן וזרק סיגריה לעבר השוטר.

   

  השוטרים החליטו לעצור את החשוד תוך הפעלת כוח, והשתמשו נגדו באקדח טייזר. הם הפילו אותו על הרצפה וכבלו אותו באזיקים. כתוצאה מכך נגרמו לחשוד חבלות. הוא נעצר בחשד לתקיפת שוטר ואיומים והובא לבית משפט השלום בפתח תקווה שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בארבעה ימים. בדיון אמר סנגורו של החשוד כי בכוונתו להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים על תקיפת מרשו והחבלות שגרמו לו.

   

  בהחלטתה, לאחר קריאת תיק החקירה ושמיעת הצדדים, קבעה השופטת: "בדו"חות הפעולה של השוטרים לא מצאתי כל בסיס לטענה כי החשוד איים על אדם כלשהו". השופטת הוסיפה: "אין הסבר מדוע בחרו השוטרים לעכב אותו דווקא כשהחל לעזוב את המקום. בשלב זה אין מקום להתייחס למהימנות הראיות ואין בית המשפט אמור לעסוק בשאלת חוקיות המעצר, אך נראה לי כי ההתנהלות האמורה אומרת דרשני".
  השופטת ציינה את החבלות שנראו על החשוד והורתה למשטרה לתעד אותן.

   

  השופטת הוסיפה עוד בהחלטתה: "לאור מכלול הנסיבות והעובדה שלא קיים חשד סביר לכך שהחשוד היה מעורב באירוע עברייני כלשהו, מעבר לעצם התנהגותו הבלתי מנומסת בעליל כלפי השוטרים, אינני סבורה כי יש עילה המצדיקה את המשך המעצר". השופטת הורתה לשחרר את החייל בערבות כספית.

   

  בעקבות ההחלטה ביקש נציג המשטרה לעכב את השחרור על מנת לאפשר לה להגיש ערעור ביום ראשון ועד אז יישאר החשוד במעצר. השופטת דחתה את הבקשה אך הסכימה כי החשוד יהיה במעצר בית למשך יומיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערן יופי כהן
  אקדח טייזר. שוב שימוש שלא לצורך?
  צילום: ערן יופי כהן
  מומלצים