שתף קטע נבחר

"ערבים החוצה" בצפת, נוקבו צמיגי כלי רכב

שוב חשד לפעולת "תג מחיר": יומיים אחרי שרוססו כתובות נאצה על קירות מסגד בבאקה אל-גרבייה, אירע מקרה דומה בכפר עכברה

חשד לפשע שנאה בשטח המוניציפלי של צפת: בכפר עכברה שבגליל העליון רוססה על קיר הכתובת "די להתבוללות, ערבים החוצה", ונוקבו צמיגי עשרות כלי רכב. בנוסף רוססה הכתובת "אל תגעו לנו בבנות, תג מחיר". משטרת צפת פתחה בחקירה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

הסערה בדרך: נערכים לשלג בהרי הצפון ובירושלים

"יכול לשרוד את החורף". ג'וק חדש בניו יורק

 

מרבית תושבי הכפר משתייכים לחמולת חליחל. אמיר חליחל, תושב הכפר, סיפר כי "גם באפריל הציתו כלי רכב של המשפחה. הלילה ניקבו את צמיגי הרכב של אחי. הם סתמו את האגזוז עם חומר דחוס, ממש כמו חומר נפץ. המנוע יכול היה להתפוצץ בנסיעה".

נוקבו צמיגים של עשרות כלי רכב (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
נוקבו צמיגים של עשרות כלי רכב(צילום: אביהו שפירא)

חליחל סיפר עוד כי "בהתחלה חשבתי שיש פנצ'ר ברכב, אחר כך ראיתי שיש יותר מ-20 מכוניות שניקבו להם את כל ארבעת הצמיגים. הם באו עם דוקרנים ונכנסו לחצרות. אני מכיר את העיר צפת, יש לי חברים שם ושיחקתי כדורגל בבית"ר צפת, אנחנו תושבי צפת".

 

מקרה זה אירע יומיים בלבד לאחר שכתובות נאצה רוססו על קירות מסגד אלהודא בבאקה אל-גרבייה. תושבים שהגיעו לתפילה גילו את הכתובות, ובהן "מוחמד חזיר", "דש לבועז ודוד חי" ו"ערבות הדדית וטרור אבנים". בנוסף, באותו מקרה נגרם נזק לחמישה כלי רכב שחנו ליד המסגד.

 

השייח כירי אסכנדר, אימאם המסגד, הרחיב אז: "אחרי התפילה לפנות בוקר יצאנו מהמסגד ומצאנו את הכתובות על הקיר. המעשה הזה חוזר על עצמו שוב ושוב, והפעם זה קרה אצלנו בבאקה. לצערנו, הממשלה עדיין לא מטפלת באירועים כאלה בצורה רצינית, דבר שמעודד גזעניים להמשיך בפעולות כאלו שפוגעות במקומות קדושים ובנביא מוחמד".

 

בעקבות פעולת "תג המחיר" הפגינו באותו ערב 1,200 איש בבאקה אל-גרבייה במחאה על כתובות הנאצה שרוססו על קירות המסגד.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הכתובת בעכברה, הבוקר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים