שתף קטע נבחר

בורחים מהקור בוונקובר

הקור הכבד מן הרגיל הוביל לפתיחת מחסה חירום שני. חבר המועצה קרי ז'אנג קרא לציבור לעשות כל שביכולתם כדי לעזור למחוסרי הבית

מרכז החימום שנפתח ברחוב ריצ'רדס בדאונטאון ונקובר בעקבות גל הקור יוצא הדופן התמלא בתוך שעות בשבוע שעבר ואילץ את העיר להכריז על פתיחתו של מחסה שני בפינת רחוב אונטריו והשדרה החמישית. מה שהקנדים מקבלים כמובן מאליו בחלקים אחרים של המדינה אינו דבר שתושבי ונקובר רגילים אליו, והטמפרטורות שהגיעו למתחת לאפס בשבוע שעבר גרמו למעט פניקה בעיר הזוכה לתנאי מזג אוויר נוחים בדרך כלל.

 

חבר מועצת העיר, קרי ז'אנג, אמר כי 45 מיטות נוספות יהיו זמינות כאשר המחסה החדש ייפתח וביקש מן הציבור לתרום כל דבר שיוכל לעזור למחוסרי הבית המהווים את מרבית האוכלוסייה המגיעה למרכזי החימום. בהמשך אמור להיפתח מרכז נוסף ב-Kitsilano, מה שיעלה את מספר המיטות הזמינות במרכזי החירום בעיר ל-115.

 

אגודות הצדקה בעיר שמחות לקבל כל תרומה (צילום:photos.com) (צילום:photos.com)
אגודות הצדקה בעיר שמחות לקבל כל תרומה(צילום:photos.com)

 

למרבה המזל, איש מבאי המחסה לא נתקל בדלת סגורה עד עכשיו, אמר ז'אנג. בנוסף, עובדי Outreach נמצאים בקהילות כדי ליידע את מחוסרי הבית לגבי המקומות שאליהם הם יכולים לפנות כדי למצוא מחסה מהקור. הוא הוסיף שתושבים בעיר יכולים להציע עזרה למחוסרי בית שהם נתקלים בהם ברחוב.

 

"כשמתחיל להיות קר בחוץ, אם נוח לך לדבר עם מחוסר בית ולהגיד, 'תראה, יש מחסה בקרבת מקום ואנחנו יכולים לעזור לך להגיע לשם', או אם אינכם חשים בנוח, פשוט תתקשרו ל-211 ואנחנו נבטיח שעובד התוכנית יצא ל"שם", אמר ז'אנג והדגיש שגם אם אנשים לא מרגישים בנוח לדבר עם מחוסרי בית, יש עדיין הרבה שהם יכולים לעשות. "כל מה שאתם יכולים לעשות כדי לספק גרביים, בגדי חורף ושמיכות לאגודת צדקה יכול מאוד לסייע בתקופה הזאת".

 

צפו: מחוסרי בית המתקשים אפילו להשתמש בבתי המחסה

 

בקרו באתר הבא כדי ללמוד עוד על אחת העמותות המסייעות למחוסרי הבית בוונקובר.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:photos.com
הציבור מתבקש לסייע למחוסרי הבית בתקופה קשה זו
צילום:photos.com
מומלצים