שתף קטע נבחר

אירוע היין הבינלאומי בירושלים וטיפול במים בחמי טבריה: כל אירועי סופ"ש

סיור בשמורת הטבע עין אפק, תחרות היין הבינלאומי בירושלים, סדנאות ריקוד לכל המשפחה בנמל יפו, טיפול במים חמים לצלילי קערות טיבטיות בטבריה ועוד. כל התוכניות לסוף השבוע ברחבי הארץ

צפון

חגיגת סיום אירועי הצפרות בעין אפק

מיזם התיירות "אוצרות הגליל" מקיים בשמורת טבע עין אפק, הסמוכה לקריית ביאליק את נעילת אירועי פסטיבל "חורף של ציפורים" עם מגוון פעילויות לכל המשפחה. "קול קורא לנדוד, לנדוד" - האמת והאגדה מאחורי פלא נדידת הציפורים. הרצאה המלווה בתמונות ומתאימה לכל המשפחה. מופע "צלילים בטבע" - מופע צלילים שמשלב קולות טבע ושירת ציפורים עם נגינה. בנוסף, חווית טיבוע ציפורים, סיורים מודרכים בשמורה, סרט אורקולי המספר את סיפור השמורה ומוצג בטחנת קמח עתיקה. תערוכת צילומי ציפורים שתועדה על ידי צפרי הבית של השמורה.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, בשעות 10:00–14:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 8779992–04, 04-8778226

 

עוד טיולים בארץ בערוץ התיירות:

 

לינת הדיות הגדולה

סיור טבעתי בשמורת הטבע עין אפק ולאחריו נסיעה ברכב לקראת השקיעה לשמורת הטבע כרי נעמן, שבה חורשה המשמשת מקום לינה לאלפי דיות. הדיה היא עוף דורס השונה ממיני דורסים אחרים בהיותה מין חברתי הן בנדידה והן במעונות החורף. לקראת ערב הדיות החורפות מתרכזות באלפיהן במחזה מרהיב לקראת הלינה בקבוצה קבועה על עצים גבוהים בשמורה.

מתי: שישי, 13 בדצמבר, 17:00-14:30

מחיר: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש 8779992–04, 04-8778226

 

יפה שם. שמורת עין אפק (צילום: יאיר זיידנר)
יפה שם. שמורת עין אפק(צילום: יאיר זיידנר)

 

סרטים וציפורים

בשמורת עין אפק יוקרן הסרט HOME - סרטו של הבמאי הצרפתי יאן ארטוס ברטראנד, אשר צולם ממעוף של ציפור מעל 51 מדינות, במשך 18 חודשים. הסרט מדגיש את המשמעות של החיים האנושיים בעידן העיור המואץ והמחסור במים ובמשאבים. בנוסף, תערוכת צילומי ציפורים "להרגיש ציפור" אוסף צילומים של צפרי בית שתעדו את החיים בשמורה.

מתי: שישי, 13 בדצמבר, בשעות 11:30, 13:30

מחיר: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

טיפול במים חמים לצלילי קערות טבטיות

בחודש דצמבר ייערך לראשונה באתר המחודש "מעיינות חמי טבריה" (ששינה את פניו, חזותית ותדמיתית תחת הנהלה חדשה) ערב מיוחד במינו של ריחוף ציפה מגע וצלילים, המשלב חווית טיפול במים עם קערות טיבטיות. האירוע יחל משעות הערב המאוחרות, אל תוך הלילה ועד אור הבוקר הראשון ויוביל אותו אברהם בן אור, מטפל רב תחומי. האירוע יסתיים במדיטציה בזריחה.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 22:00

מחיר: 350 שקל לאדם

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 052-5254869

 

חורף עם סופרים

מלון מצפה הימים מארח לאורך חודש דצמבר את מיטב הסופרים בישראל, במסגרתו מזמין את הקהל הרחב למפגש בעקבות הספר "הפרדס של עקיבא" עם הסופרת יוכי ברנדס, על לידתה של היהדות -בעקבות הספר "הפרדס של עקיבא". המפגשים מוצעים לאורחי המלון ללא תוספת תשלום.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר בשעה 21:00

מחיר: לקהל הרחב 50 שקל לאדם

לפרטים: בהרשמה מראש, על בסיס מקום פנוי 04-6994555

 

 

מרכז

הזכות למגורים - תערוכת אמנים

בגלריה לורבר ב"שנקר" נפתחת תערוכת "בית לכל" שהיא במסגרת פרויקט בינלאומי חברתי המתקיים במקביל בעשרות מדינות בעולם מדי שנה והפעם עוסק בזכות לקורת גג. בתערוכה מוצגות 100 כרזות העוסקות בנושא הזכות הבסיסית למגורים, שנבחרו מתוך אלפי הצעות שהוגשו על-ידי מעצבים מ-122 מדינות ויוצגו בו-זמנית בתערוכות מקבילות בכל רחבי העולם. פאנל פתוח לציובר יערך ביום שלישי, 10 בדצמבר בשעה 18:00 בהשתתפות פרופסור יוסי יונה, ח"כ סתיו שפיר, דפני ליף וכתב ידיעות אחרונות עופר פטרסבורג.

מתי: חמישי, 20:00-10:00, שישי 13:00-10:00 (עד 31 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רחוב ידע עם 8 רמת גן

 

חוויות צילום מתחת למים

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן יתקיים מפגש עם הצלם צור "צוף" פלאי שמשתף את הקהל בחוויות הצילום מתחת למים כצלם תת מימי. ההרצאה מלווה במצגת עם צילומים מאתרי צלילה שונים בעיקר מחצי האי סיני וים סוף. ההרצאה תתחלק לשני חלקים ב-10:30 למבוגרים וב-11:30 למשפחות עם ילדים.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 10:30 למבוגרים, 11:30 למשפחות עם ילדים

מחיר: כניסה למוזיאון, ההרצאה ללא תשלום

לפרטים: 03-6315010

 

מארחים את פינוקיו

במדיטק חולון יעלה תיאטרון בית לסין בשיתוף תיאטרון ארצי לילדים ולנוער את סיפורו הקלאסי של פינוקיו ההצגה מתארחת במדיטק ומתאימה לילדים בני 5 ומעלה.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 10:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

מיץ פטל

שעת סיפור לילדים במדיטק חולון. מספרי לאה גולדברג "מה אבשל לארוחת צהרים?" ולאחריו תיאטרון "קרן אור" עם הסיפור "הבית בקצה החורשה" על פי הספר מיץ פטל. כל אחת מהפעילויות נמשכת 30 דקות.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 17:00, 17:30

מחיר: 10 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

 

תל אביב

אופרטה מבודפשט

האופרטה "נסיכת הצ'רדש" תוצג בבית האופרה משכן לאמנויות הבמה, בהפקת ענק ססגונית עם 150 משתתפים: זמרים, רקדנים, מוסיקאים ומקהלה, אליהם תצטרף תזמורת סימפונט רעננה שתלווה בלהקה צוענית. בהפקה זו של תיאטרון האופרטה מבודפשט הזוכה להצלחה רבה ברחבי העולם משתתפים הכוחות האמנותיים המובילים של בית האופרטה הממלכתי של בודפשט. הרצאת מבוא של חצי שעה תתקיים חינם לקוני הכרטיסים לפני כל מופע. לקראת בכורה בשבת, 14 בדצמבר בשעה 11:00.

מתי: 21-12 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

  

צבעים בקנה - תערוכה של חיילים

חיילי צה"ל הוזמנו להשתתף בתערוכה ייחודית שתיפתח בבית החייל בתל אביב. התערוכה כוללת פסלים, ציורים, צילומים, מדיה דיגיטלית ורישומים פרי יצירתם של חיילי צה"ל ומג"ב. התערוכה הינה ביוזמת האגודה למען החייל, בשיתוף מכון אבני, חיל החינוך והנוער ומשמר הגבול. במעמד הפתיחה יוכרזו שמות חמשת האמנים הטובים ביותר, שיזכו במלגת לימודים שנתית במכון אבני.

מתי: פתיחה 12 בדצמבר, 17:30, פתוח עד 19 בדצמבר, 16:00-08:00

מחיר: כניסה חופשית

  

בין ירושלים לתל אביב

סיור באנגלית לציון צום עשרה בטבת בתל אביב ההיסטורית והקשר שבין ירושלים לתל אביב. בין השאר, יסופר על אריחי הקרמיקה מבית היוצר של בית ספר בצלאל בירושלים ששולבו בבנייה ובארכיטקטורה של העיר הלבנה.

מתי: שישי, 13 בדצמבר, 11:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: באנגלית 03-5464917

 

סוף שבוע של אמנות

במחסן 2 בנמל יפו בבית עמותת הכוריאוגרפים יתקיימו סדנאות מגוונות לכל המשפחה, לאנשים ללא רקע במחול ולרקדנים מקצועיים ולילדים. בנוסף, תערוכת צילום, ציור, מיצב, סרט מחול ומיצגי מחול בסוף שבוע אמנותי ארוך שאצרה הכוריאוגרפית דפי אלטבב. באירוע ייקחו חלק 18 רקדנים ו- 8 אמנים. בכל ערב מופע רב תחומי בפואייה ומופעים משתנים על הבמה והכל בנושא "אינטימיות".

מתי: חמישי-שבת, 14-12 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

 

גם רוקדים וגם נהנים מהנוף. נמל יפו (צילום: shutterstock)
גם רוקדים וגם נהנים מהנוף. נמל יפו(צילום: shutterstock)

 

פסטיבל עראק ואניס

מסעדת השף Olive Leaf במלון שרתון תל אביב יוצאת בשיתוף עם מזקקת הבוטיק "ערק מצדה" שבגליל המערבי בפסטיבל שמצדיע למשקה האלכוהולי בשילוב מנות ספיישל בטעם אניס של השף צ'רלי פדידה. "שוטים" חינם יוגשו למזמינים מהתפריט. חניה חינם לאורחי המסעדה.

מתי: ראשון-חמישי, 22:30-19:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5219300

  

פיות ובעלי חיים

במסגרת סדרת "צלילי קסם" של בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה ת"א, בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול יועלה המופע "לא רק בולרו", המספר את סיפור ילדותו של המלחין מוריס רוול - עולם קסום של פיות, אלים ובעלי חיים.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 17:00, 18:30

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

פורטרטים מרומניה

תערוכת "פורטרטים של אנשים" המציגה את הנוף האנושי ברומניה תוצג במרכז ענב לתרבות. אוצרת התערוכה ד"ר פאולה פופויו, מנהלת המוזיאון הלאומי לכפר הרומני ע"ש דימיטרי גוסטי בוקרשט, רומניה. יוצגו תלבושות מסורתיות ופריטי טקסטיל הממחישים את הדיאלוג בין העדות השונות והגיוון התרבותי אשר השפיע על הנוף האנושי ברומניה.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר

מחיר: התערוכה פתוחה לקהל הרחב בשעות פעילות המרכז

לפרטים: 03-5217763

 

קסם האגדות

בתערוכת "מסתורין של הטבע" תוצג בגלריית דיזנגוף סנטר. עבודות של קבוצת אמנים וציירים בלתי מוכרים שיצרו בהשראת קסם האגדות. דמויות מסרטי וולט דיסני, פיות, שדונים ובתולות ים.

מתי: במהלך חודש דצמבר

מחיר: כניסה חופשית

 

 

ירושלים

אירוע היין הבינלאומי בירושלים

תחרות היינות והמשקאות האלכוהוליים 2013TERRAVINO תתקיים זו השנה ה-8 במלון קראון פלאזה בירושלים. יוצגו למעלה מ- 700 יינות ומשקאות אלכוהוליים מ-40 מדינות מרחבי העולם, 30 שופטים מהחשובים בעולם, 3 ימי שפיטת יין. טקס חלוקת פרסים יוקרתי ופסטיבל "טועמים זהב" של היינות שזכו במקומות הראשונים יערך במתחם הרכבת הראשונה.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר

מחיר: בתשלום

  

תערוכה ותרומה

תערוכת אמנים וידוענים תתקיים במתחם התחנה הראשונה כתרומה למרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים. תערוכה ומכירה של יצירות אמנות, שנתרמו על ידי אמנים וגלריות מובילים ברחבי הארץ, במטרה לתמוך בפעילות המרכז. בין האמנים המציגים: ערן שקין, סיגלית לנדאו, לואיס סוקולובסקי, יהודה פוליקר, יעל ויינשטיין, לילי שר, אסי דיין, תמרה ריקמן, יובל מלר, הארי ארטן ומוטקה בלום. רכישת יצירת אמנות מהווה 100% תרומה למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בירושלים. תוצג עד 30 בדצמבר

מתי: חמישי-שבת, 22:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

 

שירה ונגינה בתחנה

במתחם התחנה הראשונה תתקיים הופעה משולבת של שתי קבוצות מוסיקליות ירושלמיות צעירות ברוחן ומגוונות בהרכב האנושי והמוסיקלי. תזמורת הראל - תזמורת הבוגרים של המרכז העירוני למוסיקה ע"ש אלפרט, תזמורת כלי נשיפה והקשה בת כ-50 נגנים, בניצוחו של פרופ' איתן אביצור מארחת את להקת קולצ’ר שוק - להקת א-קפלה בניצוחה של שריל ליברמן, המורכבת מישראלים ילדי הארץ לצד עולים, אשכנזים ומזרחיים, גברים ונשים, דתיים וחילונים. יושמעו יצירות, בנגינה ושירה. מוסיקה ישראלית, מוסיקת עולם, ג'אז, מחזות זמר ומוסיקה קלאסית ועוד.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

 

טנגו וריקודי שורות

במתחם התחנה הראשונה תתקיים ביום שישי מסיבת ריקודים בסגנון חופשי עם עמותת "בוגי" ואמני רחוב. במוצאי שבת ריקודים סלוניים עם רקדני ומורי הסטודיו לריקודים סלוניים של אלי מזרחי בסגנונות לטיניים, טנגו, פסדובלה וריקודי שורות.

מתי: שישי, 13 בדצמבר, 12:00, מוצאי שבת, 14 בדצמבר, 22:30-21:00

מחיר: כניסה חופשית

 

תרבות בבירה (צילום: זיו ריינשטיין)
תרבות בבירה(צילום: זיו ריינשטיין)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אלון מאיר
גם הם יחכו לכם שם. שקנאים בשמורת הטבע עין אפק
צילום:אלון מאיר
מומלצים