שתף קטע נבחר

מיילי המתנחלת למען ההתיישבות

עוד מתנחל שמסביר משהו על רקע נוף קדומים? אורית ארפא מאתגרת את השיח ורוקדת חצי ערומה ויש גם טרקטור. זה שווה עשרות אלפי צפיות. "פרודיה מאפשרת לי להעביר את הנקודה בצורה מעניינת, מצחיקה ופרובוקטיבית", היא אומרת

60 אלף צפיות בשישה ימים - זה היבול של אורית ארפא (Orit Arfa) לווידאו שלה, טוויסט לסכסוך הישראלי פלסטינאי עם קורטוב מיניות. בקליפ, ללא דובון ועוזי, לפעמים לא בגדים בכלל, עומדת ארפא ומכסה את שירה של מיילי סיירוס We Can't Stop והפעם הכותרת היא "יהודים לא יכולים לעצור".  

 

 

בשיר גורסת ארפא כי,

 

"זו הארץ שלנו, אנחנו יכולים לבנות איפה שאנחנו רוצים

זו הארץ שלנו אנחנו יכולים להתפלל היכן שאנו רוצים

זו הארץ שלנו אנחנו יכולים לחיות איך שאנחנו רוצים

אנחנו יכולים להיות מי שאנחנו רוצים

לעשות שלום אם אנחנו רוצים".

 

וגם:

 

"קרקע חשופה וגופות יהודים בכל מקום

רקטות באוויר אבל למי אכפת ?"

 

זאת ועוד, בסיום: "אנחנו בונים דברים, דברים לא בונים אותנו, אנחנו גונבים מאף אחד, כן כן כן".

 

הוידאו,  שעלה ביום שני שעבר, קיבל את הדחיפה הרצינית שלו ביום שישי באתר באזפיד. והשאלות התחילו לעלות ובראשן - האם זה אמיתי?  אז כן. זה אמיתי, אבל בקטע אירוני. "אני מאמינה בזכות של ישראל לבנות ביהודה ושומרון", אומרת ארפא שמימנה את הפרויקט בעצמה, "פרודיה מאפשרת לי להעביר את הנקודה בצורה מעניינת, מצחיקה ופרובוקטיבית. זה כדי לעורר שאלות ושיח. זה כמו שמיילי עושה בהופעה – זה מצחיק. זה לא מצופה ואצלי - זה תומך בזכויות יהודים".  ארפא מוסיפה כי הפרובוקטיביות שבקליפ מאתגרת גם את השיח הדתי שגם הוא רווח בהתנחלויות. "לקהילה הדתית בכל הארץ ובמיוחד ביהודה ושומרון – יש הרבה סיבות חילוניות ורציונליות לבנות  - לא רק על בסיס התנ"ך", היא מסבירה.

 

 

עזבו את המתנחלים במנוחה

ארפא, נולדה ב-LA, גרה באריאל, עוסקת בכתיבה למחייתה ואפילו הוציאה ספר השנה המתיישב/מתנחל שמו (תלוי איך אתם מתרגמים את The Settler) -  וגם הוא מקודם בקליפ. היא הופתעה מאוד "מכמות התשומי" שקיבלה בסוף השבוע. וכן, היו גם תגובות נאצה שלא נעלה פה על הכתב. נראה שזה בסדר מבחינתה כל עוד המסר יעבור - לגבי הבנייה  הישראלית. "נוכחות היהודים כאן היא המפתח לשלום – כאן לומדים", היא אומרת ומוסיפה "אנחנו באריאל לא רבים - נניח יש סופרמרקט בו העובדים פלסטינים".  

 

מצד שני יש כבישים שהם לא יכולים לנסוע בהם

"אבל יש כבישים בהם יהודים לא יכולים לנסוע. האפרטהייד עןבד בשני הכיוונים. אני רוצה לנסוע לשכם ולא לדאוג – זה שלום. לא לבנות גטו יהודי".

 

מה עם "כדור הריסה"? זה עשוי לעבוד טוב  

"זה יכול להיות מעניין בגלל הנושא של הבניין והריסות – גם של יהודים וגם של ערבים וזה יכול להיות מעניין. אגב, אני לא נגד בנייה של ערבים – אם יבנו בשלום ולא כדי להרוג".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים