שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פייסבוק מתעדת צנזורה עצמית
  71 אחוזים מגולשי פייסבוק צנזרו את עצמם ברגע האחרון. איך יודעים את זה? פייסבוק בודקת את זה. אל תדאגו - לא את התוכן, שאגב, אותו אתם מפרסמים כל הזמן, לכולם

  פייסבוק מתעדת נסיונות לכתוב סטטוסים שלא נגמרו בפרסום, כך לפי דיווח של מגזין סלייט. עם זאת, פייסבוק לא שומרת את הטקסטים עצמם שמחקתם ברגע האחרון לפני הפרסום, אלא רק את המידע מסביב: מי אתם, מתי כתבתם את הסטטוס או התגובה, ועם מי עמדתם לשתף אותו.

   

  המידע על כך שפייסבוק שומרת את מקרי הצנזורה העצמית התגלתה בעקבות מחקר (PDF) שפרסמה בחברה ועל פיו 71 אחוז מהגולשים שנבחנו חוו רגע של צנזורה עצמית ונמנעו מלפרסם סטטוס ברגע האחרון. סטטוסים מצונזרים יור מאשר תגובות, על פי הבדיקה, ואנשים מצנזרים יותר סטטוסים סגוים לקבוצה, מאשר סטטוסים שפתוחים לקהל הרחב. גברים מצנזרים את עצמם יותר מאשר נשים בסטטוסים, והמצב שווה בין המגדרים בתגובות.

   

  בסלייט משווים את היכולות של פייבסוק לגוגל בהקשר הזה. בשירות ג'ימייל, הודעות יוצאות נשמרות מדי כמה שניות בשביל שיהיה אפשר לחזור אליהם במקרה שהמחשב או הדפדפן נסגרו. גם בשירות Docs המסמכים נשמרים, וגם בחיפוש נקראים גם הדברים שלא שלחנו.

   

   

  באותו אופן, יכולה פייסבוק, עקרונית, לשמור סטטוסים - בשביל שנוכל לחזור אליהם אם הדפדפן קורס לנו - אבל גם כדי שהיא תוכל שמו ולנתח את המידע

  הזה. אם כי, על פי הדיווח כרגע זה לא נעשה בפועל.בסלייט אומרים כי למרות שתנאי השימוש לא מציינים זאת באופן חד משמעי, בפייסבוק מאמינים כי הקלדה לשורת הסטטוס נחשבת למידע שאפשר לאסוף, גם אם לא מפרסמים אותו בפועל. במחקר נכתב: "הגענו להבנה טובה יותר של איך והיכן נעשית צנזורה עצמית ברשת החברתית. כעת אנחנו צריכים להגיע להבנה טובה יותר של מה (מצונזר א"ק)  - ולמה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פייסבוק מתעדת צנזורה עצמית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים