שתף קטע נבחר

חופש דת ופרסום

קבוצת אתאיסטים מוונקובר מגישה תלונה לאחר שפרסום חילוני שלהם נדחה

קבוצה של אתאיסטים מתכוונים למסור תלונה בגין הפרת זכויות אדם לאחר שפרסומת שהגישו נדחתה על ידי חברת פרסום החוצות "פטיסון אאוטדור" בוונקובר. המרכז, הנקרא The Centre for Inquiry Canada, מציג בפרסומתו אישה צעירה ולצידה המילים "תפילות לא יעזרו. עשייה כן", ובתחתית הפרסום: "ללא אלוהים, הכל טוב".

 

"עשינו את כל המאמצים למנוע את המצב הזה על ידי כך שיצרנו את הפרסומות כך שיהיו כמה שיותר רכות ועדינות", אמר דובר המרכז, פאט או'בריאן, אשר הסביר שהמסר נועד להיות פרו-חילוני ולא אנטי-דתי. "אנו מקדמים רק את תפיסת העולם הספציפית שלנו שהיא תפיסת עולם הומניסטית וחילונית". או'בריאן אמר שחברת פרסום החוצות הסבירה כי הפרסום אינו עומד בקווים המנחים של החברה והוא ביקש שהמרכז יעצב אותו מחדש. חברת הפרסום לא מסרה תגובתה בעניין.

 

 

או'בריאן טוען שיש לחברת הפרסום מונופול על נקודות מרכזיות במרכז העיר, כך שהוא לא נשאר עם הרבה אפשרויות, ושאין בידיו תקציב כדי לעצב את הפרסום מחדש. יתרה מזאת, אמר, המרכז שוקל להגיש תלונה במועצה המחוזית לזכויות אדם אשר אוסרת אפליה ללא "צידוק קביל" בתחומים שביניהם כלול נושא הדת.

 

זו איננה הפעם הראשונה שפרסומות של "מרכז החקר" נאסרות לפרסום. ב-2009 פרסומותיהם הוחרמו בערים ברחבי קנדה, אבל בית המשפט העליון פסק לטובתם על בסיס חופש החירות. אולם או'בריאן השווה את השוני במחלוקת שהעלה הפרסום שלו לזה שהעלה פרסום אחר שאותה חברת פרסום הייתה מעורבת בו באוקטובר האחרון. באוקטובר דיווח האתר LifeSiteNews.com שבהליפקס בנובה סקוטיה הועלו פרסומות היוצאות נגד הפלות שהציגו ראש של עובר ואת הטקסט: "הפלות. איננו שוכחים מישהו?" או'בריאן הגיב לכך ואמר: "אם הם אינם אוהבים פרסומות קונטרוברסאליות, הם בהחלט הריצו פרסומות נגד הפלות בהליפקס".

 

ואל נשכח את הפרסום של הקואליציה למודעות פלסטינית שהריצה באוגוסט פרסומות המציגות את ישראל כמדינה פלסטינית הנמחקת לאיטה מהמפה, שלאחריהן הגיע הארגון היהודי Stand With Us עם פרסום פרו-ישראלי משל עצמו המדגיש את גודלה המזערי של המדינה. פרסום אחר שתפס את עיני הציבור היה זה שהוצב במאי במערכת התחבורה של בריטיש קולומביה SkyTrain ושמציב בפני אנשים את השאלה: מדוע אתם אוכלים חיות כמו חזירים אבל לא חיות אחרות כמו כלבים.

 

 

Centre for Inquiry מתאר את עצמו כקבוצה הגדולה ביותר בקנדה המתמקדת בהגנה על נושאים כמו חופש המחשבה, הספקנות והמדע. הארגון מפעיל 10 שלוחות ברחבי קנדה ומתנהל בזכות מאות מתנדבים המקדישים את מאמציהם לקידום החינוך והידע בכל אזורי החיים.

 

בקרו באתר המרכז כדי לראות את הפרסום וללמוד על הארגון

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: photos.com
הקבוצה מתמקדת בהגנה על חופש המחשבה, הספקנות והמדע
צילום: photos.com
מומלצים