שתף קטע נבחר

מרדף אחרי אבו עלא במהירות 145 קמ"ש

כמעט תקרית דיפלומטית: מרצדס שבה נסע ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר נבלמה במחסום. אבו עלא סירב לפתוח את הדלתות ועוכב למשך שעתיים. התקרית הסתיימה רק אחרי התערבות מתאם פעולות הממשלה בשטחים

מרדף משטרתי אחרי מרצדס שחורה בשטחים כמעט הובילה לתקרית דיפלומטית, לאחר שהתברר שבמכונית ישב לא אחר מאשר ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו עלא  (אחמד קריע). שוטרי מחוז ש"י עצרו היום (שבת) את המכונית שבה נסע ליד מעלה אדומים לאחר שנהגה נתפס במכמונת המהירות נוהג במהירות של 145 קמ"ש בכביש שבו המהירות המרבית המותרת היא 80 קמ"ש. הנהג לא שעה לבקשת המשטרה לעצור והמשטרה נאלצה לחסום את הכביש באמצעות ניידת.

אבו עלא במרצדס השחורה  (צילום: סוכנות הידיעות מען) (צילום: סוכנות הידיעות מען)
אבו עלא במרצדס השחורה (צילום: סוכנות הידיעות מען)
 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

אחרי עיכוב של לא פחות משעתיים זומנו אבו עלא, הנהג ואדם נוסף שישב ברכב לאגף התנועה. רק לאחר התערבות של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, שוחרר אבו עלא להמשיך בנסיעתו.

 

קודם לכן, משנפוצה השמועה על האירוע, ניסו פלסטינים מהכפר עזריה לגלגל צמיגים אל עבר המקום. בשלב מסוים הגיעו למקום קצינים ממפקדת התיאום והקישור הישראלית ומהמקבילה הפלסטינית בכדי לנסות ולפתור את התסבוכת.

דוקרנים משני צדי המכונית  (צילום: סוכנות הידיעות מען) (צילום: סוכנות הידיעות מען)
דוקרנים משני צדי המכונית (צילום: סוכנות הידיעות מען)

יושבי הרכב סירבו לפתוח דלתות (צילום: סוכנות הידיעות מען) (צילום: סוכנות הידיעות מען)
יושבי הרכב סירבו לפתוח דלתות(צילום: סוכנות הידיעות מען)

שוטרי התנועה עסקו באכיפת מהירות כשקלטו בשעה 15:00 את המרצדס השחורה בעלת לוחיות הרישוי הפלסטיניות טסה בכביש המוביל לעזריה ואבו דיס, שם מתגורר אבו עלא. המשטרה יצרה "פקק יזום" בכניסה לעזריה על-ידי הצבת ניידת במרכז הכביש, ואחרי שהמרצדס נבלמה, הקיפו אותה שוטרי סיור מתחנת מעלה אדומים בדוקרנים כדי שהנהג לא יימלט שוב.

 

במכונית נסעו הנהג, אבו עלא ומלווה. הנהג סירב לפתוח את הדלתות ואת החלונות. מפקד אגף התנועה במחוז ש"י הוזעק למקום ולאחר דין ודברים אִפשר למכונית להמשיך לנסוע וזימן את השלושה להמשך טיפול באגף התנועה. סביב הרכב נוצרה התקהלות וכרגע שקט במקום.

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי לאחר דין ודברים ושיחות עם גורמים שונים של תיאום וקישור שנמשכו יותר משעתיים וחצי, מסר נהג הרכב את פרטיו והמסמכים הדרושים והוא זומן לשימוע באגף התנועה של מחוז ש"י להמשך טיפול בעבירת המהירות. "אנחנו רואים את האירוע בחומרה, ומהירות מופרזת של 65 קמ"ש מעל המותר זו עבירה חמורה מאוד וננהג בה ביד קשה על-פי חומרת הדין".

 

הפלסטינים טענו שהמשטרה עצרה מכוניות פלסטיניות נוספות בכביש הזה. המכונית של אבו עלא נעצרה בכיכר הראשית בכניסה למעלה אדומים, שממנה אפשר להמשיך לכיוון עזריה ואבו דיס או לפנות לכיוון מעלה אדומים. זה ציר מרכזי שבו נוסעים ישראלים ופלסטינים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אבו עלא
צילום: ירון ברנר
צילום: סוכנות הידיעות מען
המכונית ובה אבו עלא
צילום: סוכנות הידיעות מען
מומלצים