שתף קטע נבחר

אונס הילדה: מצעד נערים בחדרי החקירות

פרשת האונס הקבוצתי של בת ה-12: לאורך כל היום נמשך במרחב דן מצעד החשודים, ומספר העצורים הגיע כבר ל-13. החוקרים נאלצים להתמודד גם עם ההורים שמתקשים לשמוע את ההאשמות החמורות. המשטרה: זה לא הסוף

במשטרת מרחב דן נמשך כמעט ללא הפסקה מצעד הנחקרים בפרשת האונס הקבוצתי של בת 12 מאזור המרכז: אמש (יום א') נעצר חשוד נוסף בביצוע עבירות מין בילדה ובכך עלה מספר החשודים ל-13. במשטרה מדגישים שהחקירה נמצאת בעיצומה ושצפויים מעצרים נוספים. בין היתר נבדק חשד שאחד הנערים קיים מגע מיני עם הקורבן ביום ההולדת שלו, אחרי שחברים הכירו לו אותה לדבריהם "כמתנה".

 

האונס הקבוצתי - כתבות נוספות ב-ynet:

 

החקירה החלה בסוף השבוע שעבר, ואתמול בבוקר היה החמ"ל שהוקם במשרדי המרחב עמוס בחשודים ובהוריהם. מכיוון שחלק מהנחקרים הם מתחת לגיל 12, על פי החוק מותר לעצור אותם ולכלוא אותם ל-12 שעות בלבד לפני שיובאו להארכת מעצר ראשונה בפני שופט. הדבר חייב את החוקרים להגיע שוב ושוב לבית המשפט. זאת לעומת חקירת בגירים - שאותם ניתן להביא להארכת מעצר אחרי 24 שעות.

 

החוקרים במחלק הנוער נעזרים גם בבלשים ובטכנאי זיהוי פלילי ובחוקרי ילדים והם בקשר עם גורמי רווחה. גורם במרחב הדגיש שמדובר בחקירה קשה ומורכבת הדורשת רגישות רבה בגלל הגיל הצעיר של הקורבן ושל החשודים.

 

להורי החשודים קשה לקבל את ההאשמות החמורות נגדם, ולדברי כמה מהם קיים פער גדול בין גרסאות הילדים לבין החשדות של המשטרה. בשל כך, לאורך כל היום התמודדו החוקרים גם עם ההורים.

 

על פי החשד, הנערים אנסו את הילדה בכמה מקרים שרובם התרחשו בבתים פרטיים וכן בבית הספר. החקירה החלה לפני שהשוטרים ידעו את זהות הקורבן, והגיעו אליה רק באמצעות סרטון שתיעד את אחד המקרים ובסיוע מודיעיני. גורם במשטרה הגדיר את חקירת הפרשה "פאזל מחריד".

 

הילדה כבר מסרה עדות במשטרה. חמישה חשודים ראשונים, שניים מהם אחים, נעצרו כבר בסוף השבוע. במהלך בוקר יום ראשון ואחר הצהריים נעצרו שבעה חשודים נוספים, וכאמור אמש נעצר החשוד ה-13.

החוקרים נעזרים בשוטרים נוספים מן המרחב ועובדים סביב השעון על מנת להביא במהרה למיצוי החקירה בימים הקרובים.

 

גורם המעורה בפרשה אמר שייתכן שהנערים ביצעו את המעשים ואיימו על הילדה: "נרכל עלייך". עו"ד ישר יעקובי מהסנגוריה הציבורית, המייצג את אחד הנאשמים, אמר ל-ynet: "הילד שאני מייצג הוא בן 12. אפילו אם ידע שקיימים מקרים מסוימים, הוא לא השתתף בהם ולא ביצע שום מעשה שבגינו אפשר להאשים אותו ביחסים מיניים".

 

עו"ד גד זילברשלג, המייצג את שני האחים: "הם לא ידעו שהיא צעירה כי היא גבוהה וגדולה מהם פיזית. הם בני טובים ובמקרים כאלה ראוי היה לשחרר אותם. הם צעירים, ומעצר עלול לגרום להם נזקים גדולים לאין שיעור מפגיעה בחקירה. אפשר לחקור ללא מעצר. ילדים בני 14-13 עלולים להידרדר בחברת עבריינים".

 

עו"ד קובי בן שעיה, שמייצג חשוד נוסף: "מרשי טוען שהיחסים בוצעו בהסכמה מלאה. על פי מה שהיה ידוע לו, הנערה הייתה בגירה. הפרשייה אמורה להיות מטופלת במישור החינוכי ולא בפלילי".


פורסם לראשונה 22/12/2013 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אילוסטרציה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים