שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אישום: שוטר בכיר באגף התנועה ביטל דו"חות למכריו

  במהלך שלוש שנים פנו מכרים וחברים לרפ"ק גדעון גואלי, בכיר באגף התנועה בירושלים, בבקשה כי יבטל דו"חות תנועה על עבירות חמורות. ב-16 מהמקרים נענה הבכיר ברצון ועברייני התנועה לא נתנו את הדין ולא שילמו קנסות. כעת מוגש נגדו כתב אישום יוצא דופן ויתכן כי התביעה תבקש מאסר בפועל

  בכיר באגף התנועה מואשם כי ביטל 16 דו"חות תנועה למכריו. כתב אישום יוצא דופן הוגש היום (ב') על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, נגד רפ"ק גדעון גואלי, קצין בכיר באגף התנועה של המשטרה. כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עו"ד רונן יצחק, מכיל 17 אישומים שונים של "עבירות של שיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים, ואישום נוסף בגין גניבה בידי עובד". במילים פשוטות יותר - הקצין הבכיר מואשם כי ביטל למכריו 16 דו"חות תנועה במהלך שלוש שנים.

   

   

  בכתב האישום מגוללת הפרקליטות התנהלות עבריינית עקבית, בעת שלוש השנים בהן שימש גואלי ראש "מעבדת צילום רמזורים" באגף התנועה בירושלים. התנהלות זו המשיכה לפי הטענה גם בעת שהיה ראש מדור מכשור וטכנולוגיה במעבדה, בה מכוילים בין היתר מכשירי אכיפה שונים. בנוסף היה אחראי על רכישת ציוד מחשוב עבור המעבדה.

   

  לטענת מח"ש ירושלים, גואלי קיבל פניות שונות - חלקן באופן ישיר, אחרות בעקיפין ובתיווך של אחרים, ולעיתים על-ידי בן משפחתו וחברו - מנהגים שנתפסו מבצעים עבירות תנועה שונות, בהם גם שוטרים. החל במהירות מופרזת, דרך נהיגה שלא כחוק בנתיב תחבורה ציבורית ואף מעבר צומת באור אדום. בכל המקרים נרשמו לחובת הנהגים דו"חות תנועה, אותם התבקש גואלי לבטל. באחד המקרים, כך הפרקליטות, המליץ גואלי לבטל דו"ח שנרשם לחובת קרוב משפחתו.

   

  וכיצד סייע לעברייני התנועה? לפי כתב האישום, גואלי המליץ למשל לבטל דו"חות לאחר שציין כי התיעוד המצולם מטושטש או לא ברור, למרות שהצילומים היו ברורים וחדים. עוד מואשם גואלי כי לא דיווח למפקדיו - בניגוד לנהלים - על קשרים אישיים עם נהגים שבעניינם טיפל. חמור מכך, בניגוד מוחלט לנוהל, לא נמנע גואלי מלטפל בעניינם של בני משפחתו ומכרים. בכל 16 המקרים בהם "טיפל" גואלי, קיבל ראש מפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי) את המלצתו לבטל את הדו"ח.

   

  בין הדו"חות אותם ביטל גואלי מוזכרות שלוש עבירות - מהירות ונסיעה בתח"צ - שביצעו שוטרים במאזדה שכורה, עבירות שהתבצעו על-ידי מכונית מרצדס השייכת לשכנו של דודו ועבירת מהירות חמורה (43 מעל המותר) שביצעה נהגת העובדת עם קרוב משפחתו. שוטרת נוספת שנתפסה כשהיא נוהגת בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית ברכבה הפרטי, נעזרה אף היא בשירותיו של גואלי - לאחר שהסבירה לו כי מיהרה לטקס יום הזיכרון. 

   

  בכתב האישום מודגש כי התנהלותו של גואלי פגעה מהותית באמון הציבור במשטרה, בטוהר המידות ובתקינות פעולות הרשות. בנוסף, מעשיו חתרו - כך הפרקליטות - תחת מחויבותו לאינטרס הממלכתי והמקצועי עליו הוא מופקד - המלחמה בתאונות הדרכים. בפרקליטות אומרים כי ישנה אפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משטרת התנועה - פגיעה בתדמית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים