שתף קטע נבחר

תיעוד: שניות אחרי ניסיון החיסול ברחובות

לידי ynet הגיע סרטון שצולם שניות לאחר ניסיון החיסול ברחובות, שבו נפצעו אב ובנו באורח קשה. במשטרה מעריכים כי המטען ברכב הופעל בשלט רחוק וכי במכונית היה אדם שלישי שעזב את המקום. ההערכה היא כי מדובר בסכסוך בין ארגוני פשע קטנים בעיר

בזמן שהרכב שבו נסעו אב בן 48 ובנו בן ה-21 ברחובות עלה באש, המשיכו חלק מהנהגים בנסיעתם בעוד אחרים עצרו את כלי הרכב שלהם. בזמן זה היו האב והבן, שנפצעו באורח קשה מכוויות, סמוך לרכב. במהלך הסרטון הקצר שהגיע לידי ynet אפשר להבחין בכמה אזרחים שמתקרבים אל שני הפצועים. צפו בתיעוד הבלעדי:

 

 

כמה שעות לאחר הפיצוץ שהחריד את שכונת כפר גבירול ברחובות, מתחזקת הערכה במשטרה כי מטען החבלה שהתפוצץ ברכב הופעל באמצעות שלט רחוק. בעקבות עדויות שהגיעו לידי החוקרים, מחפשים בלשי ימ"ר מרכז אחר אדם נוסף שלישי, שעל פי החשד היה ברכב וברח ממנו.

 

בתחילת החקירה, לנוכח היכרות עם הנוסעים ברכב, אחת ההנחות הייתה שאולי מדובר בתאונת עבודה, ואולם אנשי החבלה של המשטרה שהגיעו לזירה קבעו בצורה חד-משמעית כי מדובר במטען. הערכה היא כי המחסלים חיכו לשעת כושר, ולאחר שהרכב יצא לכיוון הכביש המהיר הפעילו את המטען בשלט רחוק. מחשש כי ישנם מטענים נוספים הפילו במשטרה את רשת הסלולר שהייתה באזור עד לגמר הטיפול ברכב.

 

 

במקביל, אנשי המודיעין של ימ"ר מרכז, שלקחו לידיהם את החקירה, החלו בהצפת שמות של חשודים פוטנציאליים. על פי החשד, מדובר בסכסוך מקומי בתוך רחובות בין שני ארגוני פשע קטנים. ההערכה היא כי בקרוב ייעצרו חשודים.

 

"מדובר באירוע חמור מאוד"

האב והבן סובלים מפגיעות הדף וכוויות בעיקר בפלג גופם העליון. הם פונו לבית החולים בהכרה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום. מפקד מרחב שפלה, תת-ניצב יהודה בן עטר, אמר כי "מדובר באירוע חמור מאוד. שני הנפגעים מוכרים לנו ואנחנו מעריכים כי מדובר באירוע על רקע פלילי".

 

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 

שלא לציטוט אמרו בכירים במשטרה כי ככל הנראה מדובר באירוע על רקע סכסוך משפחות בעיר. לפני כשנתיים נעשה ניסיון לחסל את הבן והוא נפגע אז באורח בינוני עד קשה. במשטרה בודקים גם אפשרות כי מדובר ב"תאונת עבודה".

 

למקום הגיעו גם מפקד מחוז מרכז ניצב בורנו שטיין וחוקרי היחידה המרכזית

 בראשותו של ניצב משנה יגאל בן שלום. החוקרים מנסים לשחזר את השעות האחרונות של השניים טרם הפיצוץ במטרה לאתר היכן הוטמן המטען.

 

במשטרה גם מעריכים שהיה אדם נוסף ברכב בעת הפיצוץ שככל הנראה נפגע גם כן. ניצב שטיין הנחה את הכוחות לשים את החקירה בראש סדר העדיפויות. בשעות הקרובות צפויה המשטרה לבצע מעצרים בקרב הגורמים העברייניים המעורבים בסכסוך בעיר רחובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים