שתף קטע נבחר

מיקרוסופט הציגה לפרס חדר מהעתיד

במפגש עם נשיא המדינה הציג הענף הישראלי של חברת הענק פיתוחים מהשנה האחרונה בהם שולחן המגע PixelSense, האקסבוקס החדשה ו-illumiroom - הרעיון שמוציא את התמונה מהטלוויזיה לקיר

חברת מיקרוסופט הציגה הערב (ג') בפני נשיא המדינה שמעון פרס ובפני כתבי טכנולוגיה פיתוחים שעליהם היא עובדת. בין הפיתוחים שולחן המגע Pixelsense, וכן הפיתוח המסקרן illumiroom - טכנולוגיה שמשלבת טלוויזיה הקרנה על קיר והריהוט - שלא בטוח שתצא כמוצר מסחרי. הנשיא שמע מילדים על פרויקטים לימודיים שעליהם הם עובדים, דיבר עם עובדי מיקרוסופט וגם - ראה אווטאר XBOX בן דמותו, בערך.

 

ה-Pixelsense הוא שולחן שהוא בעצם מסך שהוא מסך מגע גדול וכבד עם רגליים. הוא תומך במולטי טאץ'  ואפשר להפעיל אותו עם כל עשר האצבעות ואף להניח עליו חפצים שגם אותם הוא מזהה. ה-Pixelsense הוא גלגול של שולחן ה-Surface שהוצג לראשונה עוד ב-2007, והוא מיוצר על ידי סמסונג כאשר מיקרוסופט אחראית על הממשק. פיקסלסנס מיועד בעיקר לארגונים, חנויות ומחקר. בהדגמה בפני הנשיא פרס, הוא התנסה באפליקציה שמציגה את מפת הכוכבים. 

 

 

חדר הקרנה משודרג

הטכנולוגיה המעניינת יותר שהוצגה בפני הנשיא, היא האילומירום - חדר הקרנה משודרג. זהו פרויקט שכרגע נמצא בשלב של הוכחת התכנות טכנולוגית והוצג לראשונה בתחילת השנה. בשלב זה מיקרוסופט לא מתכננת להוציא אותו כמוצר מסחרי, בדומה לפרויקטים רבים אחרים שמפותחים במרכזי הפיתוח שלה. 

 

 

האילומירום משתמש במצלמת הקינקט של האקסבוקס שיודעת לזהות עצמים במרחב, ועל פי מיקרוסופט לומד את מבנה החדר והריהוט הנמצא בו כולל הצבעים שלהם. לאחר שהמחשב למד את החדר (כמה דקות לפי מיקרוסופט) הוא בעצם מרחיב את התמונה שתוצג על הטלוויזיה. האפשרויות רבות.  היום הודגם משחק יריות מגוף ראשון בו ישנם חפצים שאינם נמצאים בטלוויזיה אלה על הקיר ועדיין הם חלק מהמשחק. עוד הודגם, מירוץ קרטינג בשלג כשהשלג הווירטואלי יורד בכל הסלון ואשליה של רעידה ברהיטים הפיזיים. מיקרוסופט גם הדגימה יכולות של מסך שני - כלומר צפיה בשידור בטלוויזיה, לצד עדכונים מפייסבוק או אלמנטים אחרים שיוצגו במקביל על הקיר.

 

לא היה קול אוף דיוטי. בחדר ההקרנה (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
לא היה קול אוף דיוטי. בחדר ההקרנה(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

המערכת לא דורשת ציוד מיוחד. היא מבוססת על מסך טלוויזיה ומקרן רגילים, ועל אקסבוקס או מחשב, שעליהם מותקנת תוכנה ייעודית שיודעת להרחיב את המשחק או הסרט. ישנם משחקים או סרטים שאפשר לתכנן במיוחד למערכת כך שיחולקו בין הטלוויזיה למרחב הסלוני תלת מימד לא הודגם באירוע, אך במיקרוסופט אומרים כי ישנה תמיכה גם בתלת מימד עם משקפיים אקטיביות. במיקרוסופט לא מפרטים מה היה החלק של הסניף הישראלי בפיתוח כחלק ממדיניות של החברה, אך כן נמסר שחלק מהפיתוח נעשה בארץ יחד עם מרכזים בארצות הברית וסרביה.

 

X פקטור

בפני הנשיא הוצג גם ההשקה החשובה של מיקרוסופט מהזמן האחרון: האקסבוקס וואן עם מצלמת הקינקט 2, שכבר נמכרים בעולם, ושצפויים להיות מושקים בישראל, בתאריך שטרם נמסר. מיקרוסופט עדיין לא הדגימה בארץ את המשחקים ואת האפשרויות הטמונות בקונסולה החדשה, כפי שתימכר לצרכנים. בזמן הקרוב צפויה מיקרוסופט להציג את הקונסולה בצורה רשמית.

 

שימו לב לנשיא (צילום: אהוד קינן ) (צילום: אהוד קינן )
שימו לב לנשיא(צילום: אהוד קינן )

 

עם זאת, מיקרוסופט כן יצרה אווטר שנראה בערך כמו הנשיא, והדגימה לו את היכולות הטכניות של מצלמת הקינקט - ובהן זיהוי דמויות ואנשים בחדר, קריאת הדופק ללא מכשור שמתחבר לגוף, ואפשרות לזהות מאמץ ותנועה של השרירים, לשם בנית תוכנית כושר מותאמת אישית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
פרס והאווטאר שלו
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים