שתף קטע נבחר

וינשטיין: נגד מעצר מנהלי לחברי ארגון פשיעה

היועמ"ש הודיע שהוא לא נעתר לבקשת השר לביטחון פנים לקדם שימוש במעצרים מינהליים: "קיימים פתרונות מידתיים יותר". גורם במשרד: "כשיש טרור ברחובות - אין ברירה אלא לעשות שימוש במעצרים מינהליים"

כחלק מהמאבק בפשיעה הציע בחודש שעבר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' , לשקול להתייחס לארגוני פשיעה כמו ארגוני טרור, אבל הערב (יום ד') התברר כצפוי שתוכניתו לא תצא אל הפועל. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום לאהרונוביץ' שהוא דוחה את בקשתו לקדם שימוש במעצרים מינהליים וצווי הרחקה מינהליים כנגד חברים בארגוני פשיעה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

גורם במשרד לביטחון פנים אמר ל-ynet כי החלטת היועץ תיבחן: "אנחנו מכבדים את עמדת היועץ אבל חושבים אחרת. במלחמה בארגוני פשע, כשמכוניות מתפוצצות ויש טרור ברחובות, אין ברירה אלא לעשות שימוש במעצרים מינהליים. יש צורך לתת למשטרה את הכלי הזה וכלים נוספים".

 

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי המעצר המנהלי נתפס ככלי חריג ופוגעני שבו נעשה שימוש מעת לעת, בלית ברירה, בעבירות ביטחון בלבד, ואין להרחיבו ביחס לעבירות אחרות. זאת, לדברי וינשטיין,

"במיוחד שעה שקיימים פתרונות מידתיים יותר לייעול המאבק בפשיעה, דוגמת כמה הצעות חוק ממשלתיות לשיפור יכולות האכיפה - חסימת גישה לאתרי אינטרנט בלתי חוקיים, הטלת חיסיון על חומר מודיעיני, הרחבת עילות ההאזנה וכדומה, יחד עם יוזמות חקיקה נוספות העומדות על הפרק והגדלת משאבי כוח אדם וטכנולוגיות מתקדמות".

 

במענה לבקשתו של השר אהרונוביץ' אימץ היועץ המשפטי חוות דעת שהניח בפניו המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פלילי), רז נזרי, ולפיה ישנם אמצעים מידתיים והולמים יותר לצורך הגנה על הציבור מפני פעילותם העבריינית של חברים בארגוני פשיעה מאשר מעצרים מינהליים.

 

בחודש שעבר אמר השר אהרונוביץ' כי "ארגוני הפשע נרדפים על-ידינו באופן מתמיד ולא מהיום. אלה ארגוני טרור לכל דבר. אני דורש לקבל את היכולות הטכנולוגיות שלהן זקוקה המשטרה במאבקה בפשיעה. אם צריך, יהיה גם מעצר מנהלי. די לצביעות שעוסקת בזכויות אדם כביכול".

 

בכנס אילת לעיתונות הוסיף השר: "התקופה האחרונה הייתה רוויה באירועים קשים. הפרקליט שמכוניתו התפוצצה בתל אביב הוא חלק מכוח המשימה שמטפלת בארגוני הפשיעה. הקמנו כוחות משימה, וכל כוח מטפל בארגון שונה. המטרה היא למוטט את ארגוני הפשיעה מבחינה כלכלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היועץ המשפטי וינשטיין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים