שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סגיב כהן בשלישי, פעמיים כי טוב

  סגיב כהן וליה לפידות הופיעו השבוע במועדון 'שלישי ישראלי' בלוס אנג'לס

  למרות שהברנש מאחורי משקפי השמש במסגרת השחורה, זינק על הבמה כמו רוקר ישראלי של שנות התשעים, הקהל לא ספר לו את הדאווין והפוזה. הוא שפך קיתונות אהבה יוקדת,עינטז ונפנף בכל המקומות הנכונים, ידע את כל מילות הפזמונים, וינק בצמא כל מאוויל וסלסול שפצחו מגרונו של הסגיב הגדול. הקהילה מילאה את אולמי ה'מארק' בשדרות פיקו, באחד מאמשי יום שלישי האחרון, רוטטת מתשוקה ונימוחה מסיפוק למשמע ומראה אליל הפיוט והרוק התימני. המעריצים מכל שכבות הגיל שרו יחד עם סגיב כהן ועם ליה לפידות, שפתחה את הערב וחיממה את לבבות הבנים בעברית עם בלדות אהבה נוסטלגיות.

   

  איך זה שאחד מהמוזיקאים הפופולריים ביותר בישראל קיבל את הההזמנה הצנועה של מועדון 'שלישי ישראלי' להופיע בערב סגריר ערפילי? ובכן מסע השכנוע החל מספר חודשים מראש. סגיב כהן נחשב לאחד מאבות מוזיקת ריקודי העם עם רפרטואר יחודי של יותר משני תריסרי שירים הנרקדים מזה עשור על ידי הרקדנים הישראלים השרופים בכל רחבי הגולובוס. היוזמה באה מדיקלה סופר וטילי לוין שהן מעריצות מושבעות וידידות נפש של סגיב, הכהן הגדול של ריקודי העם. ההזמנה נשלחה בחסות אירגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC).

   

  סגיב כהן ולידיה לפידות, ביחד ולחוד, מרימים את הקהל ב'שלישי ישראלי' צילומים: שרון מור, שאולינה הפקות
  סגיב כהן ולידיה לפידות, ביחד ולחוד, מרימים את הקהל ב'שלישי ישראלי' צילומים: שרון מור, שאולינה הפקות

   

  הקונסוליה הישראלית באל איי, וארגון 'מתחברים' שתרמו את האמצעים להגשמת ההופעה המדהימה וסיבסדו בכך את הכרטיס למחיר סימלי של עשר דולר. בנוסף

  הוגשו מטעמי חומוס וסלטים ישראלים בשפע בחסות והאדיבות בני אברהם מחומוס חפל. המסיבה התחילה בשעה שמונה בערב שלישי, עת התגודדו כמה מאות בליינים ישראלים לפני הדלתות הכפולות ועברו צינזור בטחוני על ידי משטרת אל איי באזרחי ואנשי הביטחון של הקונסוליה. מיד בכניסה התקבלו האורחים על-ידי צוות יעיל ומנומס של האירגון הישראלי אמריקאי בראשות דיקלה קדוש ואור תומר. באולם המועדון נערכה תצוגה של אוסף מזכרות אמנות ותרבות ישראליות משנות החמישים, וממרוביליה הוליוודית ווינטאג' ספורטיבי חתום באוטוגרפים של גדולי הספורט הישראלי והאמריקאי. יותר מ- 400 חבר'ה ישראלים הגיעו לאירוע.

   

  הביצועים המוזיקליים והאנרגיה הגבוהה של סגיב כהן וליה לפידות סחפו את הקהל שבילה רוב הזמן על רגליו מפזז ומענטז למרות השטיחים הפרסיים והכריות על רצפת המועדון. לא רק קהל צעיר חולל על הפרקט, גם קשישי הקהילה חגגו יחד עם הנוער העברי. עופר מזר, הקונסול לעניינים מנהליים, סיפר לנו כי זה תמיד היה אתגר להגיע לצעירים ולשכנע אותם להשתתף באירועים ישראליים. "הדור השני, הדור השלישי של ישראלים כאן הולך ומתרחק מתרבות הישראלית", הוא אומר.

   

  ליסה ליטמן, מנהלת עסק של מוצרי שיער בצפון הוליווד, סיפרה לנו כי היא גילתה את 'שלישי ישראלי' מחבר בפייסבוק. היא מחפשת לעתים קרובות אירועים בקהילה הישראלית, ההיצע עד כה היה דליל ובדרך כלל מרוכז בחגים. עכשיו, היא אמרה, היא תהיה קבועה ב'שלישי ישראלי'. "אני אוהבת מוזיקה ישראלית, אוהבת את הקהל ומתה על האנרגיה, וזו הסיבה שאני באה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים