שתף קטע נבחר

חיל האוויר תקף בעזה בעקבות ירי הרקטה

כלי טיס של צה"ל תקפו שני אתרים לאחסון וייצור של אמצעי לחימה, אדם אחד נפצע קל עד בינוני. הירי בוצע בתגובה על ירי הרקטה אל המועצה האזורית חוף אשקלון מוקדם יותר, שבו לא היו נפגעים. חמאס שוב פינה את המטות שלו

כלי טיס של חיל האוויר תקפו אמש (יום ה') שני יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה מוקדם יותר בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. צה"ל תקף מוקדי אחסון וייצור של אמצעי לחימה. הפלסטינים אמרו כי התקיפה הראשונה הייתה בשטח פתוח בשכונת שייח רדוואן בעיר עזה ואדם אחד נפצע בה קל עד בינוני. השנייה בוצעה לדבריהם נגד מוצב של הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", במרכז הרצועה, במקום שבו שכן בעבר היישוב נצרים.

 

מיד לאחר התקיפה הראשונה החל חמאס לפנות את כל המטות והמבנים השייכים למנגנוני הביטחון שלו. צעד דומה נקט הארגון גם לפני שרשרת התקיפות של חיל האוויר ביום שלישי בערב.

 

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תקף  אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. הירי בוצע בתגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל. ארגוני הטרור ברצועה שמו להם למטרה לפגוע באזרחי ישראל. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות.

 

קודם לכן נשמעה באחד היישובים אזעקת "צבע אדום". מערכות הצבא זיהו נפילה בשטח פתוח. כוחות ביטחון סרקו את האזור בחיפוש אחר שרידי רקטה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

אתמול, לפני הירי, שבו והזהירו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון כי ישראל תגיב בחוזקה על כל ירי לעבר אזרחיה. נתניהו אמר בטקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים כי "הפעולות העלומות שעשה חיל האוויר בשנים האחרונות הן עדות לכך שלא נהסס לפגוע באלה שמאיימים לפגוע בקיומנו. אנחנו פועלים בעוצמה נגד כל התקפה נגדנו, ואנחנו גם מסכלים מראש. לאחרונה חווינו התקפות נגדנו. ישראל רואה בחמאס אחראי. נכה באלה שיורים, ונכה באלה שנותנים להם חסות. לא תהיה חסינות לאף אחד".

 

גם שר הביטחון משה יעלון התייחס להסלמה האחרונה. "לא נשלים גם עם טפטופי הטרור מרצועת עזה", אמר יעלון. "חמאס הוא האחראי לכל

פרובוקציה. אני ממליץ לחמאס לא לבחון את סבלנותנו, ולהפעיל את מרותו בשטח, שכן אם לא יהיה שקט בישראל, לא יהיה שקט ברצועת עזה". שר הביטחון הוסיף: "בחודשים האחרונים אנו עדים להתגברות 'פיגועי האווירה' שמקורם ביהודה ושומרון, אשר נובעים מההסתה הקשה ברשות הפלסטינית. נפעל ביד תקיפה לפגוע בכל מי שמנסה להוציא לפועל פיגועים".

 

שורת התקיפות של צה"ל אמש ברצועה באה אחרי שורה דומה של תקיפות ביום שלישי. הפעילות ברצועה אז בוצעה בעקבות פיגוע הירי שבו נהרג עובד גדר המערכת סלאח אבו לטייף, והיא כללה פגיעה בשש מטרות שונות. בעזה טענו כי במהלכן נהרגה פעוטה בת שלוש ושכמה מבני משפחתה נפצעו.


פורסם לראשונה 26/12/2013 22:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרידי תקיפה קודמת של רקטה
מומלצים