שתף קטע נבחר

תקרית ירי: "כדור גומי על מפגינה מטווח קצר"

המפגינה וחברתה התקרבו לשוטרים בנבי סאלח, ואחד מהם ירה בה כדור גומי שפגע בברכה. דובר מג"ב: מדובר בסרטון המציג סיטואציה חלקית של האירוע, נסיבותיו ייבדקו

שוטר משמר הגבול ירה אתמול (יום ו') כדור גומי מטווח קצר ופגע ברגלה של מפגינה בהפגנה השבועית בכפר נבי סאלח ליד רמאללה. בסרטון שצילם תושב הכפר ואחד המשתתפים בהפגנה, נראה שוטר משמר הגבול יורה לעבר אחת המפגינות שהתקרבה אליו, מטווח קצר מאוד. חבריה של הנפגעת סיפרו שהיא נורתה ארבע פעמים, אולם בסרטון נשמעת ירייה אחת וכן נראית פגיעה אחת ברגלה. 

בסרטון שצולם על ידי בילאל תמימי, והגיע לידי ynet נראות שתי נשים פלסטיניות, אחת מהן היא מנאל תמימי תושבת נבי סאלח, שמתקרבות מסיבה לא ברורה לעבר שוטרי משמר הגבול שעמדו ליד כלי הרכב שלהם. השוטרים צעקו להן לפחות פעמיים "זוזו אחורה'', אולם הנשים לא עצרו והמשיכו להתקדם לעברם.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

האישה שנלוותה לתמימי נראתה מרימה את ידיה. השוטרים נסוגו מעט לאחור והרימו את נשקם לעבר הנשים כדי להרתיע אותן ולהרחיקן. כאשר הנשים הגיעו למרחק של מטר עד שניים מהשוטרים, אחד מהם ירה כדור גומי לעבר פלג גופה התחתון של תמימי ופגע בברכה.

 

לאחר מכן נראים מספר תושבים מתקרבים לעבר תמימי ומפנים אותה לאחד הבתים בכפר, לצורך קבלת טיפול רפואי. בשלב זה נחתך הסרטון ואחריו השוטרים ושני כלי הרכב לידם עמדו אינם נראים עוד בתמונה. צוות רפואי נראה מטפל בתמימי כשהיא יושבת על הרצפה ונמצאת בהכרה מלאה. בסרטון מצולמת הברך הפצועה של תמימי.

 

תושבי הכפר ציינו כי תמימי פונתה לאחר מכן לבית חולים ברמאללה.

עוד נטען כי היא נפגעה מארבעה כדורי גומי, אך בסרטון נראה ונשמע רק ירי של כדור בודד לעברה.

 

דיאנה א-זיר, פעילה בוועדות העממיות שהשתתפה בהפגנה אתמול, אמרה ל-ynet כי הנשים התקרבו לעבר השוטרים כדי לומר להם שיתרחקו מהבתים של הכפר ושייצאו ממנו. היא ציינה כי תמימי נפגעה בארבעה מקומות שונים בפלג גופה התחתון, שוחררה אתמול בערב מבית החולים ברמאללה ושבה לביתה בכפר.

 

דובר מג"ב מסר בתגובה: "נסיבות האירוע ייבדקו. מבירור ראשוני עולה כי מדובר בסרטון המציג סיטואציה חלקית של אירוע שבו עשרות פלסטינים, חלקם רעולי פנים, יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הכוחות. באירוע המוצג, התקרבה חשודה באופן מאיים לעבר הכוח כשאבן בידה". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים