שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסדר טיעון לאנס מהסנטר, העונש לא אושר
  הפרקליטות וסנגורי צעיר שהואשם בביצוע עבירות מין בקטינות בקניון בת"א סיכמו על הסדר טיעון, שבמסגרתו ירצה הנאשם 8.5 שנים. ביהמ"ש הרשיע את הצעיר באונס כפול, אך בצעד חריג דחה את גזר הדין כדי לעיין בהסדר
  האם הפרקליטות מיהרה לחתום על הסדר טיעון עם צעיר שהואשם באונס בדיזנגוף סנטר? בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ב') בהסדר טיעון את ולדימיר ספוז'ניקוב מקריית מלאכי בשני מעשי אונס, מעשים מגונים והדחת קטין לשימוש בסמים, אך בצעד חריג בחר שלא לאשר את העונש המוסכם על הצדדים ודחה את מתן גזר הדין למועד אחר כדי לעיין בהסדר.

   

  עוד בחדשות:

  לבני: "אנחנו בבועה, מנותקים מהמציאות"

  ניסו לחסל עם מטען אבל הורשעו בחבלה בלבד

   

  הפרקליטות וסנגוריו של ספוז'ניקוב הגיעו להסדר טיעון, שכלל הסכמה לענישה של מאסר כולל למשך שמונה שנים וחצי, אך הרכב השופטים בראשותו של השופט גלעד נויטל בחר כאמור לבחון את נסיבות הסדר הטיעון ויקבע בזמן אחר אם לאשר גם את הסכמת הצדדים בדבר גזר הדין.

   

  בכתב האישום המקורי נגד ספוז'ניקוב שהוגש בפברואר השנה נטען כי הוא נהג להתרועע עם קטינים באזור דיזנגוף סנטר ולספק להם סמים. לאחר מכן הוא פעל בדפוס פעולה זהה מול הקטינות ונהג להאשים אותן שהלשינו עליו למשטרה. הקטינות נאלצו להוכיח שאין עליהן מכשירי האזנה ונלקחו על ידי ספוז'ניקוב לקומה מינוס ארבע בחניון.

   

  עוד צוין אז כי ספוז'ניקוב נהג לערוך חיפוש על גופן של הקטינות ואלו מתוך פחד שיתפו פעולה והסכימו. בהמשך ביצע ספוז'ניקוב בקטינות מעשים מיניים שלא בהסכמתן וזאת אף על פי שביקשו ממנו להפסיק. כתב האישום המקורי ייחס לספוז'ניקוב שלושה מעשי אונס, אך בהסדר הטיעון הוא הורשע כאמור לבסוף בשני מעשי אונס.

   

  לחסוך את עדות הקטינות בביהמ"ש 

  עו"ד יעל הראל מפרקליטות מחוז תל-אביב הגיעה להסדר הטיעון שכולל הסכמה לעונש עם סנגוריו של ספוז'ניקוב, עורכי הדין ירון גיגי וסתיו סער. בפרקליטות ציינו כי הוחלט להגיע להסדר עם הנאשם מתוך רצון לחסוך
  את עדותן של הקטינות בבית המשפט.

   

  נציגת הפרקליטות הוסיפה כי מדובר בנאשם עם נסיבות חיים מורכבות. יחד עם זאת, עו"ד הראל ציינה כי ספוז'ניקוב פעל "במרמה ובאופן מכוער, מעבר למעשים הפליליים". מנגד, עורכי הדין גיגי וסער אמרו כי "מדובר בהסדר הולם וראוי. ספוז'ניקוב נטל אחריות, הביע חרטה ואף מנע את עדותן של המתלוננות ובחר שלא לנבור בפצעיהן".

   

  יצוין כי החלטת בית המשפט חריגה בנוף המשפטי וזאת לנוכח העובדה שבזמן חתימה בין הצדדים על הסדר טיעון, מקובל שבית המשפט הופך למעין "חותמת גומי" וגוזר על הנאשם את הענישה המוסכמת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  גזר הדין יחכה. ספוז'ניקוב
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: נועם מושקוביץ
  עו"ד ירון גיגי
  צילום: נועם מושקוביץ
  עו"ד סתיו סער
  מומלצים