שתף קטע נבחר

מצוקת השיטור והאבטחה בליגות הנמוכות

ה"טוטו" החליט להפסיק לתקצב את האבטחה בליגות א', ב', ג' ובליגות לנוער עד להחלטת ועדת לובצקי. מנהל הליגות החובבניות, אבי לוי: "זה גזר דין מוות לקבוצות". יו"ר הטוטו, צחי פישביין: "בלי אמות מידה לא נעביר כסף"

מצוקה חדשה מאיימת על קיומן הליגות הנמוכות. מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רותם קמר פנה לראש מנהל הספורט, אורי שפר ולמנכ"ל משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן ולמנכ"ל הטוטו, צחי פישביין והתריע בפניהם על הכוונה להפסיק את תשלום לשיטור ולעבודות הסדרנות בליגות הנמוכות (א', ב', ג') ובמשחקי נוער רגישים.

 

מסכמים שנה ב-ynet ספורט:

 

עד כה לא גבו תשלום עבור שיטור ואבטחה במגרשים מקבוצות מליגות חובבניות מאחר וה"טוטו" העמיד תקציב של 8 מיליון ש"ח לעונה בדיוק למטרה זו. ה"טוטו" העביר את הסכום המדובר להתאחדות והיא העבירה אותו לקבוצות שהתבקשו להציג קבלות בהתאם.

 

אורי שפר. פנייה בנושא נעשתה אליו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אורי שפר. פנייה בנושא נעשתה אליו(צילום: אורן אהרוני)

 

החל מינואר הקרוב המצב עלול להשתנות שכן אין בכוונת הטוטו להמשיך ולהעביר תקציב לתחומי השיטור והאבטחה עד אשר ועדת לובצקי תחליט אחרת. המשטרה כבר הבהירה בימים האחרונים כי לא תממן שיטור בליגות הנמוכות מתקציבה.

 

גורם בהתאחדות לכדורגל אמר: "מי שחשוב לו שישחקו כדורגל ויתעסקו בספורט בכל רחבי הארץ שיתעורר מהר, יספק פתרונות ולא במחי יד יבטל תקציבים באמצע העונה".

 

מנהל הליגות החובבניות בהתאחדות, אבי לוי מסר בתגובה: "קבוצות רבות נמצאות בפריפריה ויש מגזרים שונים עם בעיות כלכליות קשות שלא יוכלו לשאת בנטל השיטור והסדרנות. מדובר בכ-210 קבוצות בוגרים ועוד כ-600 קבוצות נוער וילדים. ההחלטה הזו היא גזר דין מוות לקבוצות החובבניות והחלשות גם ככה הסובלות ממתקנים ישנים ומחוסר תקציבים זועק".

 

צחי פישביין. "צריכות להיות אמות מידה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
צחי פישביין. "צריכות להיות אמות מידה"(צילום: אורן אהרוני)

 

נציגי קבוצות מהליגה הנמוכות פנו להתאחדות וציינו: "בלי עזרה בשיטור וסדרנות אין טעם להמשך הליגות. אין לנו מהיכן להביא כסף".

 

יצוין כי עלות הוצאה לשיטור וסדרנות לקבוצה בליגה א' עשויה להגיע למעל ל-10,000 ש"ח למשחק אחד. גם בליגות ב' וג' הסכומים עשויים להיות גבוהים, במיוחד במשחקים רגישים.

 

הסכום שמסתמן כי יוקצה על ידי מועצה ההימורים לשיטור וסדרנות ב-2014 הוא כ-5.5 מיליון ש"ח, טרם הוחלט כיצד הוא יועבר דרך ההתאחדות, המרכזים או ישירות למועדונים.

 

יו"ר הטוטו, צחי פישביין מסר בתגובה :"צריכות להיות אמות מידה, בלעדיהן לא נוכל להעביר כסף. לא כל אחד שיגיד 'היו לי 1,000 סדרנים יקבל כסף'. ביום חמישי הקרוב ייערך בטוטו דיון על דו"ח לובצקי".

 

מחנה יהודה כבר הודיעה: לא נוכל לארח את הפועל פ"ת

בינתיים כפועל יוצא מהחלטת הטוטו להפסיק ולתקצב את עלויות האבטחה בליגות הנמוכות, הודיעה הפועל מחנה יהודה כי לא תוכל לארח את משחק הגביע מול הפועל פתח תקווה מהליגה הלאומית. המשטרה דרשה ממחנה יהודה כח אבטחה של 35 שוטרים ו-40 אנשי אבטחה ובנוסף ביקשה לסגור את הכבישים מסביב לאצטדיון.

 

יו"ר מחנה יהודה, ירון גריה מסר בתגובה: "עלות האבטחה היא 40 אלף ש"ח, מאיפה רוצים שנביא אותם? בלי כסף לשיטור תהיה בעיה להפעיל את הליגות הנמוכות".

 

יו"ר עמות נאמני הפועל מחנה יהודה , ד"ר אמנון מעבי מסר כי למשחק הוזמנו שחקני עבר של המועדון, שבשנות ה-60 הופיעה בליגה הראשונה, ופעם אחת אף הגיעה למעמד חצי הגמר.

 


פורסם לראשונה 30/12/2013 18:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שאולי
משחק בליגה א'
צילום: מור שאולי
מומלצים