שתף קטע נבחר

לפני השחרור: צעדה לבית מחבל בעיר העתיקה

הצועדים נושאים מטריות שחורות ותמונות של הנרצחים, שרוצחיהם ישוחררו במסגרת הפעימה השלישית. הצעדה מתחילה בבית ראש הממשלה ותמשיך לביתו של אחד המחבלים שצפוי להשתחרר בעסקה, המתגורר בעיר העתיקה בירושלים

כמה שעות לפני ש-26 מחבלים ישוחררו לחופשי, בהם לראשונה תושבי מזרח ירושלים, מתקיימת הערב (יום ב') צעדה מבית ראש הממשלה, שם הוקם אוהל מחאה, לביתו של אחד המחבלים בעיר העתיקה בירושלים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לא תרשו לעצמכם לפרוש. משבר פנסיה עולמי

ראש העיר ניו יורק השקיע מכיסו 650 מ' דולר

 

הצועדים נושאים מטריות שחורות ותמונות של הנרצחים, שרוצחיהם ישוחררו במסגרת הפעימה השלישית. בנוסף תלו המפגינים כרזות עם סיסמאות בגנות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה. בין הנוכחים באוהל גם תמר פוגל, שהוריה ושלושה מאחיה נרצחו בפיגוע באיתמר. "רצחו ילדים ונשים בבתיהם על לא עוול בכפם, שפכו דם נקיים", תיאר סבה של פוגל. "אוי לנו מיום כזה, כל עם ישראל היה צריך לבכות ולהתאבל. המסר שמקבלים הבנים שלנו הוא שהמאמץ שלהם היה לשווא".

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

"הכאב האישי הוא עצום אבל אני חושב שכל עם ישראל צריך להיות כאן. זו לא שאלה אישית רק למשפחות השכולות אלא שאלה לאומית", אמר שלום, שסבתו נרצחה בפיגוע בקו 14 לפני כ-11 שנה. "אני לא מאמין שאפשר לעשות שלום עם עם שמבקש לשחרר אנשים שרצחו בשמו. אין לזה שום סיכוי וזה לא יקרה. אנחנו רק נשלם בעוד ועוד דם", הוסיף.

 

ליאת טובול, שאחיה ליאור נרצח ב-1990 בהיותו בן 17, הסבירה כי "בעסקת שליט המשפחה שלנו הייתה קרועה ואני חשבתי בלב כבד שאני מוכנה לשחרר רוצחים שפלים כדי להחזיר את גלעד הביתה. אבל עכשיו זו בגידה נוראית של הממשלה בנו. בעצם מבזים את זכרו של אחי". טובול, שאחד מרוצחי אחיה נמצא ברשימת האסירים המיועדים לשחרור בפעימה הבאה, הוסיפה כי "אין כאן שום בנייה של שלום או תהליך של שלום אמיתי. אנחנו משחררים רוצחים רק כדי לקבל עוד רצח".


 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

לדברי המפגינים, המטריות השחורות מסמלות כניעה לטרור ומזכירות את הסכם מינכן שעליו חתמו ב-1938 גרמניה הנאצית וראש ממשלת בריטניה לשעבר נוויל צ'מברליין. שמחה ברוקס, אחת הצועדות, אמרה ל-ynet: "הגעתי לכאן כדי להגיד שאסור להיכנע

 לרוצחים ברברים, שלוקחים שוב ושוב חיי יהודים. אנחנו כאן כדי לעצור את הכניעה של ממשלת ישראל, וכדי לעצור את ממשלת ישראל מלשחרר טרוריסטים תמורת שום דבר".

 

הצעדה מתקיימת לאחר שהמשטרה ובני המשפחות השכולות הגיעו בבג"ץ להסכמה על מתווה צעדתם לעבר ביתו של אחד מהאסירים המשוחררים בעסקה. לפי המתווה, הצועדים ייצאו מבית ראש הממשלה בירושלים דרך העיר העתיקה לרחבת הכותל ורק 15 משתתפים יורשו להמשיך לבית המחבל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מתכוננים לצעדה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים