שתף קטע נבחר

צ' קוריאה: דוד הרודן נאכל ע"י 120 כלבים

פרטים מצמררים מתבררים על הוצאתו להורג של האיש מספר 2 במדינה המסוגרת: הוא הושלך עירום לכלוב של 120 כלבי ציד שהורעבו שלושה ימים, ונאכל במשך שעה - לעיני הרודן ו-300 בכירים אחרים

כמעט חודש אחרי שהשליט הכול יכול של צפון קוריאה, קים ג'ונג און, הוציא להורג את דודו ג'אנג סונג-תאק, היום (ו') מתפרסמים פרטים מצמררים על האופן שבו ביצע את ההוצאה להורג, המשמעותית ביותר בצפון קוריאה זה שנים מבחינת הדרג שאליו השתייך הקורבן. לפי כלי תקשורת בסין, המצוטטים ב"דיילי מייל" הבריטי, הרודן קים ג'ונג און שלח את דודו להיאכל חי על-ידי 120 כלבי פרא.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי הדיווח בעיתון הסיני "וון וויי פו", ג'אנג סונג תאק, שהואשם בבגידה ובשחיתות - אישומים שלא פורטו ולא ברור אם יש מאחוריהם ממש - הופשט לחלוטין מבגדיו ונזרק לכלוב של כלבי ציד שהורעבו במשך שלושה ימים. עוד דווח כי להקת הכלבים אכלה את ג'אנג במשך יותר משעה.

 

רגע לקיחתו של הדוד "הבוגד" בוועידת צמרת ההנהגה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
רגע לקיחתו של הדוד "הבוגד" בוועידת צמרת ההנהגה(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

לפי "דיילי מייל", בעבר הוצאות להורג של אסירים פוליטיים בצפון קוריאה בוצעו על-ידי כיתות ירי, והעובדה שנגד דודו של הרודן ננקטה שיטת הוצאה להורג אכזרית כל-כך מעידה על רמת השנאה כלפיו. לפי הדיווח בעיתון הסיני, תהליך ההוצאה להורג כולו נעשה לנגד עיני המנהיג קים ג'ונג און ו-300 בכירים צפון-קוריאנים אחרים, צעד שכנראה נועד להרתיע את מי שיחתור תחת קים. העיתון שבו פורסם המידע נחשב לשופרה הרשמי של ממשלת סין, ופרסום הפרטים בו עשוי ללמד על כך שבייג'ינג מאבדת את סבלנותה כלפי צפון קוריאה.

 

קים הדיח את ג'אנג בתחילת דצמבר במפתיע. ג'אנג היה בעלה של קים קיונג-ווי, דודתו של קים ג'ונג און. ג'אנג מילא תפקיד מרכזי במדינה לאחר מותו הפתאומי של השליט קים ג'ונג איל, אביו של קום ג'ונג און, בדצמבר 2011. הוא סייע בחיזוק מעמדו של אחיינו ונחשב לאיש מספר שתיים בצפון קוריאה. מומחים דרום קוריאנים סברו כי הוא שלט בפועל במדינה הקומוניסטית המבודדת כבר לאחר שקים ג'ונג איל לקה בשבץ מוחי ב-2008.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

מומחים העוקבים אחר הפוליטיקה בפיונגיאנג חלוקים ביניהם על הסיבות להוצאתו להורג של ג'אנג בגין בגידה במדינה, אבל רבים סבורים שהצעד נועד לסייע לקים לבסס את שלטונו ולזכות בשליטה מוחלטת על המדינה, בדומה לאביו ולסבו.

 

לפי גורמים רשמיים בדרום קוריאה, חוסר יציבות פוליטית בפיונגיאנג עשוי להוביל לשורת פרובוקציות תוקפניות של צפון קוריאה, כדי לעודד אחידות במדינה הקומוניסטית. בשנתיים שחלפו מאז שעלה קים ג'ונג און לשלטון לאחר מות אביו, הוא פיקח על שורת ניסויים גרעיניים וניסויי טילים, ערך טיהורים נרחבים בשורות השלטון ונטרל איומים פוטנציאליים כלפיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
דודו של המנהיג קים בדרך להוצאה להורג
צילום: AFP
מומלצים