שתף קטע נבחר

ארה"ב: הגיש מכתב התפטרות - בקלינגונית

איש לא הופתע כשדיוויד וודל הגיש את התפטרותו ממועצת העיירה. אבל איש לא ציפה שהוא יגיש מכתב מקוצר בשפה מ"מסע בין כוכבים" לראש העיירה

הפוליטיקאי שצעד באומץ היכן שאף אדם עוד לא דרך: דיוויד וודל, חבר במועצת העיירה אינדיאן טרייל שבצפון קרוליינה, הפתיע את חברי המועצה כשהגיש את מכתב ההתפטרות שלו. ההפתעה הגדולה לא הייתה עקב התפטרותו, שהוגשה ביום חמישי, אלא בגלל המכתב עצמו.

 

וודל כתב את המכתב בשפת קלינגון - השפה שהומצאה עבור דמויות החייזרים הלוחמים בעלי המצח המשונן בסדרת הטלוויזיה המיתולוגית "מסע בין כוכבים", אשר פותחה באופן משמעותי במהלך השנים, עד שזכתה להכרה כשפה מובנית עם תחביר, דקדוק ומילון משלה. מעריצי הסדרה אף תרגמו לשפה הקלינגונית את המחזה "המלט" לוויליאם שייקספיר ואף הקליטו דיסקים שלמים של מזמורי חג המולד בשפה, שבהאזנה ראשונה נשמעת כמו גיבוב של עיצורים, גרגורים וחרחורים גרוניים שמרכיבים את השפה.

 

להלן מכתב ההתפטרות שהוגש בשפה הקלינגונית (תרגום לעברית בסוף הידיעה):

 (צילום מסך) (צילום מסך)

 

מעריצי מסע בין כוכבים מתחתנים כדמויות קלינגון (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
מעריצי מסע בין כוכבים מתחתנים כדמויות קלינגון(צילום: Gettyimages)

ראש העיירה, מייקל אלוורז, גינה את המכתב, שנכתב ברוח היתולית, וכינה אותו "בלתי מקצועי". במכתב הודיע וודל כי יסיים את תפקידו בסוף החודש, כשנתיים לפני תום כהונתו, משום שבכוונתו להשקיע זמן נוסף בקמפיין נגד הסנאטורית מטעם מדינת צפון קרוליינה, קיי האגאן, ובגלל טענות שונות לקידום מקורבים ולאווירה עכורה במועצת העיר.

 

את מכתב ההתפטרות הרשמי, שכלל רשימת האשמות חריפות כלפי ראש העיירה, הגיש וודל לציבור באנגלית, אבל רשת NBC דיווחה כי וודל הסביר שמשום שראש העיירה אלוורז הוא "בעצמו קצת טרקי", כלומר מעריץ של סדרת "מסע בין כוכבים", בחר לשלוח לו מכתב אישי וקצר בשפת החייזרים.

 

"כן, אכן התפטרתי, וכן בפני ראש העיירה התפטרתי בקלינגונית", אמר וודל. "זה היה די כיף", הוא הודה.

 

במכתב הקצר למייקל אלוורז ביקש וודל מראש העיירה ליידע אותו בכוונתו להתפטר, אך לא פירט

את רשימת טענותיו נגד ההתנהלות ברשויות המקומיות שם: "אבקש ממך להודיע למועצת העיר. אשוב בעתיד כדי להיות עד לניצחוני. ההתפטרות תצא לפועל בשנת 2014, ב-31 בינואר. יתכן שזהו יום טוב להתפטר בו. דיוויד וודל".

 

לפי רשת NBC, ניסוח המכתב בקלינגונית, שבתרגום לשפה אנושית נראה מעט תמוה, מושפע מהתרבות החייזרית כפי שתוארה בסאגת "מסע בין כוכבים", המבוססת על כבוד בין לוחמים ומנהגי ברכה שאינם מקובלים בתרבות הארגונית האמריקנית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משמאל, וורף, מדמויות הקלינגונים הפופולריות בסאגה
מומלצים