שתף קטע נבחר

ברק דורש החזר כספי על ייצוג בפרשת הרפז

שר הביטחון לשעבר דורש מהמדינה יותר מ-100 אלף שקלים שאותם שילם לעו"ד נבות תל צור, שהגיב בשמו לטיוטת מבקר המדינה בפרשה. החוק מאפשר לשלם מעל 20 אלף שקל במקרים חריגים בלבד

האם שר הביטחון לשעבר אהוד ברק יקבל מהמדינה החזר כספי בגובה של יותר מ-100 אלף שקלים עבור הוצאות משפטיות בפרשת מסמך הרפז? מהבקשה שהגיש לוועדה להחזר הוצאות משפטיות במשרד המשפטים עולה כי שר הביטחון לשעבר דורש שהמדינה תשיב לו את הסכום ששילם לעורך דינו, נבות תל צור, שייצג אותו בשלבים שונים של הפרשה. גם ראש המטה של לשכת ברק, יוני קורן, ביקש החזר כספי על הייצוג המשפטי שנתן לו עו"ד רם ז'אן.

 

ברק מתבסס בבקשתו על החלטת ממשלה שהתקבלה בחודש נובמבר 2002, ולפיה נושא משרה או עובד מדינה זכאים על פי כללים שנקבעו להגנה משפטית או השתתפות בהוצאות משפטיות בגין הליך משפטי. ההגדרה מתייחסת להליך כהתייצבות בפני ועדת חקירה על פי סעיף 15 לחוק ועדות חקירה, הליכים משמעתיים לפי דין והתגוננות מפני הליך מנהלי או אזרחי בבית משפט. בשנת 2011 תוקן החוק וצוין כי החזרה כספית יכולה להתקבל גם עבור תגובה לטיוטת דו"ח של מבקר המדינה.

 

על פי קביעת החשב הכללי, סכום החזר עומד על 20 אלף שקל, אולם בתיקון בשנת 2011 נקבע כי ניתן לאשר סכומים גבוהים יותר במקרים חריגים שנמצאו מוצדקים. ברק, על פי ההערכות, מבקש החזר כספי גבוה מאוד בגין תשלום שביצע לעו"ד נבות תל צור, שעה שזה הגיב לטיוטת דו"ח מבקר המדינה בעניין הרפז.

 

יצוין כי ברק יכול היה להיעזר בייצוג מטעם המדינה אך בחר לפעול באמצעות עו"ד פרטי. בקשתו של שר הביטחון לשעבר הונחה לפתח הוועדה להחזר הוצאות משפטיות, שבראשה עומד מנכ"ל משרד המשפטים, והיא כוללת נציג ממשרד האוצר ונציג מנציבות שירות המדינה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אהוד ברק. ייצוג פרטי
צילום: AFP
מומלצים