שתף קטע נבחר

הפלסטינים יקנו גז מלוויתן ב-1.2 מיליארד ד'

חברת PPGC הפלסטינית תרכוש גז טבעי כדי לייצר באמצעותו חשמל בתחנת הכוח שתקים ליד ג'נין. בעל השליטה בדלק קידוחים, יצחק תשובה, אמר: "שיתופי פעולה כלכליים כדוגמת ההסכם שנחתם, יעזרו לקרב בין המדינות ויתרמו לבניית בסיס לשלום"

הסכם ראשון למכירת גז טבעי ממאגר לוויתן, הגדול שבמאגרי הגז של מדינת ישראל, נחתם היום (א') בין חברת PPGC הפלסטינית לבין החברות השותפות במאגר הישראלי. במסגרת ההסכם, תרכוש PPGC גז טבעי בשווי של 1.2 מיליארד דולר כדי לייצר באמצעותו חשמל בתחנת הכוח שתקים ליד ג'נין.

 

מאגר לוויתן - שבו שותפות החברה האמריקנית נובל אנרג'י והחברות הישראליות דלק קידוחים, אבנר חיפושי נפט ורציו - מכיל כמות משוערת של 537 מיליארד מטרים מעוקבים של גז טבעי. מתוכם, 4.75 מיליארד מטרים מעוקבים יימכרו לחברה הפלסטינית לאורך תקופה של 20 שנה.

 

ההסכם לאספקת הגז נחתם היום במלון אמריקן קולוני שבמזרח ירושלים. בעל השליטה בדלק קידוחים, יצחק תשובה, אמר בטקס החתימה כי "השלום הוא עשייה משותפת, שיתוף פעולה כלכלי, כבוד ואמון הדדי. שיתופי פעולה כלכליים כדוגמת ההסכם שנחתם היום יעזרו לקרב בין המדינות ויתרמו לבניית בסיס לשלום. יהיה ניתן לייצר מקומות עבודה חדשים רבים, שיתוף פעולה בעסקים וביזמות – כל אלה יחברו את הרצון המשותף של כל הצדדים להגיע להבנות ולשלום".

 

לוסון פרימן - סגן נשיא נובל אנרג'י, השותפה העיקרית במאגר - אמר כי "נובל אנרג'י מקדמת בברכה את ההסכם ההיסטורי הזה, הראשון ללוויתן. אנו מקווים להגיע בקרוב למצב המאפשר לנו לחתום על הסכמים נוספים לאספקת גז טבעי הן ללקוחות מקומיים והן לייצוא. אנו מצפים לפיתוחו של לוויתן בהקדם האפשרי".

 

את השותפות במאגר לוייתן ייצגו בעסקה עורכי הדין דן הכהן ואדי אשכנזי ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבטרוס צילומי אוויר
קידוח לוויתן
צילום: אלבטרוס צילומי אוויר
מומלצים