שתף קטע נבחר

חרדים יידו אבנים על שוטרים בירושלים

המתפרעים מחו על סגירה מוקדמת של בית העלמין סנהדריה, שלטענתם מונעת תפילה על קברו של הרב עובדיה יוסף. 6 מפגינים נעצרו לחקירה

כ-300 חרדים הפגינו אמש (יום ד') בצומת בר אילן בירושלים, סמוך לבית העלמין סנהדריה, במחאה על סגירתו בשעה מוקדמת מדי, לטענתם. המפגינים יידו אבנים על השוטרים וכוחות משטרה פיזרו אותם באמצעות פרשים וזרנוקי מים. לא ידוע על נפגעים. נזק נגרם לניידת משטרה לאחר שנזרקה עליה אבן. המפגינים גם הציתו פחים וניסו לחסום את הצומת. 

 

שישה חשודים נעצרו בשל הפרות סדר ויידוי אבנים לעבר שוטרים וכלי רכב וקריאות "מוות לערבים". היום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם. צפויים מעצרים נוספים. לטענת המפגינים ההחלטה לסגור מוקדם יותר את בית העלמין מונעת מהם להתפלל בקברו של מרן עובדיה יוסף, שנפטר לפני כשלושה חודשים. על פי המתפללים, שעת סגירת השערים נקבעה ל-20:00 והם אינם יכולים להתפלל בשל כך.

 

ההפגנה אמש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ההפגנה אמש(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

הם סיפרו כי הציעו להנהלת המקום להקים במקום אוהל ומתקן מיוחד לנרות וסידורי תפילה, אך ההצעות נדחו. "אנחנו סך הכול רוצים לתת כבוד לגדול הדור", הסביר גורם חרדי. "הרב ש"ך קבור בבני ברק ושם פתוח 24 שעות ביממה. יש הרבה בתי עלמין שפתוחים כל הלילה".

 

אחד הנוכחים במקום סיפר כי שערי בית העלמין נעקרו ולכן הגיעו למקום כוחות משטרה. "הציבור כועס. אנשים מגיעים מדי יום ביומו לבית העלמין, ובימי שישי בית העלמין נסגר בשעה מוקדמת. קבור כאן גדול עולם", אמר. "הגענו להפגין, עקרנו את השערים של בית העלמין, הגיעה משטרה והחל בלגן. השוטרים הרביצו לאנשים והיו חילופי מהלומות. בינתיים אנחנו נשארים כאן ומביעים מחאה". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הפגנת החרדים אמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים