שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך נשמעים "בלקן ביט בוקס" באקוסטי?

  בקרוב תוכלו לברר את התשובה בסדרת הופעות חדשה, בה יעניקו חברי "בלקן ביט בוקס" ביצועים אקוסטיים וחשופים לשירים שלהם - כמו גם לשירים שטרם שמעתם. ומה עם המסיבה? "אנחנו שפים מדופלמים, אז נבשל תבשיל חדש"

   מי שנכח אי פעם בהופעה של להקת בלקן ביט בוקס, כבר יודע שבכל הנוגע לשואו וחווית מסיבה שמחה וצבעונית - קשה להתחרות בה. אבל בחודש הבא מתכנן ההרכב להפתיע גם את האדוקים שבמעריציו, ולצאת לסיבוב הופעות חורף בישראל שיכלול דווקא ביצועים אקוסטיים ועיבודים חשופים ללהיטיהם. כל המופעים יתקיימו בפורמט אינטימי, כשחלקם יבוצעו מול קהל שיהיה ישוב סביב שולחנות. בהרכב שונה, שיכלול גם קלידים ופסנתר של תום דרום, יבצעו תומר יוסף, אורי קפלן ותמיר מוסקט גרסאות חדשות לשירים המוכרים, לצד שירים שמעולם לא זכו להשמעה על הבמה.

   

  בלקן ביט בוקס. חוזרים למקורות (צילום: יריב אלטר) (צילום: יריב אלטר)
  בלקן ביט בוקס. חוזרים למקורות(צילום: יריב אלטר)

   

  עבור חבר הלהקה אורי קפלן, לא מדובר בניסיון לחדש, כמו ברצון להיזכר בשורשים: "כולנו מוזיקאים שמנגנים שנים. אנחנו מנגנים ביחד בחזרות, בחדרי הלבשה, כולם גם מתעסקים בכל מיני פרויקטים אקוסטיים", הוא מסביר, בשיחת טלפון מווינה. "יש לנו גם היסטוריה של נגינה אקוסטית בניו יורק, במועדונים קטנים. איפשהו הגעגוע לנגן באופן אורגני לחלוטין לפעמים עולה. חשבנו על סיבוב הופעות חורף בישראל, במקומות יותר קטנים ואינטימיים ועלה הרעיון שנעשה משהו יותר אקוסטי, יותר לפנים, יותר קרוב".

   

  אולי הרגשתם שבתוך כל השמחה והכיף איבדתם קשר ישיר עם הקהל?

   

  "בעיני זה פרֶש, פשוט לבוא בלי מחשב. אנחנו עושים את זה מדי פעם, גם בהופעות שלנו יש קטעים שהמחשב לא עובד והכל אלקטרו-אקוסטיק. אבל מדי פעם בא החשק לחזור לכיף שבלנגן, לקחת את הכלי ולייצר את העניין האמיתי, האותנטי".

   

  אתם לא מפחדים שמשהו מהחוויה יילך לאיבוד, שהקהל יתאכזב?

   

  "לכן אנחנו קוראים לחיה בשמה. אבל אני חושב שגם בוויב יותר קטן ואינטימי יהיה את המקום לרקוד. זה לא יהיה מופע ישיבה בסגנון היכל התרבות, אבל הם יקבלו גם משהו נוסף שלא קיבלו בעבר, ואולי גם חומר חדש, דרך אגב. כלומר, ביצועים חדשים. אני חושב שמי שאוהב את בלקן ביט בוקס וראה אותנו כמה פעמים, מאוד יתעניין לשמוע את הממד הנוסף.

   

  "נעשה עיבודים חדשים לשירים שהרבה זמן לא ניגנו. אנחנו מפשיטים את השירים ודברים יקרו, דברים לא מוכרים לקהל אוהדי הלהקה. פתאום תהיה גרסה אחרת, פתיח משיר אחד יכול להוביל לשיר אחר, אנחנו יכולים להביא את המילים משיר אחד לשיר אחר. אנחנו שפים מדופלמים, אז נבשל פה תבשיל חדש".

   

  אם זה יצליח תכניסו אלמנטים מהמופע גם במופעים אחרים שלכם או אולי אפילו באלבום הבא?

   

  "יכול להיות, לא סגרנו שאנחנו עושים רק את חמש ההופעות האלה וזהו. אנחנו מסתכלים על זה כאל סיבוב קטן במועדונים קטנים, משהו מוגבל כרגע, בשביל הכיף. אנחנו נמשיך לעשות הופעות של בלקן האלקטריק, במתכונת שתמיד עשינו. וגם, זו תקופה שאנחנו עובדים בה על חומרים חדשים. זה איזשהו תהליך וגם לנו זה יוסיף השראה לכתיבה. יש הרבה דברים חיוביים בזה. דברים מדהימים קורים ונרצה לשמר אותם, אם נאהב אותם".

   

  "יש לנו ראש פתוח עם אנטנות פרושות. הכל בוויב טוב. נפנים את זה כשזה יקרה, ואם נרצה לקחת את זה הלאה אז זה מה שנעשה. כל תקליט שאנחנו עושים אנחנו תמיד מנסים שתהיה בו רוח חדשה ולא לחזור אחורה אף פעם. וזה אחד מהרעיונות. לפחות החלק האורגני של הנגינה הפיזית הוא כבר חלק מרעיון שיש לנו לקראת התקליט הבא. כלומר יש קשר בין הדברים, בהחלט".

   

  בלקן ביט בוקס יופיעו עם "Balkan Beat Box Minimal" ב-5 וב-6 בפברואר במועדון הזאפה בהרצליה, ב-8 בפברואר בלהבות חביבה, ב-14 בפברואר יקיימו מופע צהריים ומופע ערב במועדון הזאפה שבתל אביב, ב-22 בפברואר בזאפה ירושלים, וב-1 במרץ בקרית חיים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רן גולני
  בלקן ביט בוקס. אקוסטיים
  צילום: רן גולני
  לאתר ההטבות
  מומלצים