שתף קטע נבחר

אין הודעה על מצב שרון; מאיר דגן בא לשיבא

ראש המוסד לשעבר הצטרף בצהריים לקרובים ששוהים ליד מיטתו של ראש הממשלה שמינה אותו, המאושפז במצב אנוש

נכנסים לתוך השבת ומבקרים את אריק, אולי בפעם האחרונה: במרכז הרפואי שיבא בתל השומר שהו גם היום (ו') קרוביו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, שמאושפז במצב אנוש. בצהריים הגיע לבקרו ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. לא נמסרה כל הודעה נוספת מבית החולים.

 

עוד בחדשות:

רכבו של מח"ט שומרון הושחת ביצהר

"רצחו את הבן שלי ואז ערפו לו את הראש"

 

מסביב למיטתו שרון שוהים כל העת בניו גלעד ועומרי. ההודעה על ההידרדרות הדרמטית במצב בריאותו של אביהם ועל כך שמצבו מוגדר כעת אנוש הגבירה עוד יותר את החשש. גם רוני סחייק, שהיה לשרון כבן מאומץ, ונהגו הוותיק של שרון ז'ילבר כהן, הגיע לבקר במחלקה לשיקום נשימתי שם שוהים רק אנשים ספורים, כמו גם פרופסור פליקס אומנסקי, הרופא שניתח את שרון בשנת 2006, ואנשי הלשכה לשעבר ארז חלפון ושמוליק כהן.

 

 

"הבן המאומץ" רוני סחייק, הלילה בבית החולים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"הבן המאומץ" רוני סחייק, הלילה בבית החולים(צילום: עידו ארז)

מערכות גופו של שרון התחילו לקרוס לפני כשבוע וחצי, וכבר אז הרופאים סברו כי לא נותר לו זמן רב. אולם הוא הפתיע ונאחז בחיים למרות המערכות הלא יציבות והזיהום בדמו. עד אתמול הוגדר מצבו של שרון "קריטי" - מושג שנחשב חמור באותה המידה כמו "אנוש", אולם עצם השינוי במינוח מעיד שאכן חל שינוי במצבו ושסכנת החיים שבה נמצא גדלה עוד יותר.

 

במהלך השבוע האחרון עדכן מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, כי שרון "נלחם כאריה", לדבריו, אך שלשום כבר הודה גורם בבית החולים כי זה לא המצב עוד.

 

שרון מאושפז שמונה שנים ושבעה ימים במצבו הנוכחי, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן היותו ראש הממשלה.

 קדם לכך אירוע מוחי קל בדצמבר 2005, והוא עבר סדרת טיפולים בבית חולים "הדסה". יומיים לפני שאמור היה לעבור צנתור חש שרון ברע ואובחן כי לקה בשבץ מוחי.

 

בשבע השנים האחרונות הוא נמצא במחלקה לשיקום נשימתי בשיבא, ב"רמת הכרה מינימלית" ולא בתרדמת. לפני קצת יותר משנה הועבר שרון לבית החולים סורוקה לבדיקת FMRI, במסגרתה הראו לשרון תמונות מחייו והשמיעו לו קולות רלוונטיים. הבדיקה העלתה כי מוחו הגיב לכך, אך לא אותרו ממצאים המובילים למסקנה ברורה שלפיה שרון מודע לסביבתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אריאל שרון
צילום: AP
צילום: בראל אפרים
ראש המוסד לשעבר מאיר דגן
צילום: בראל אפרים
מומלצים