שתף קטע נבחר

הפיצוי על הוריקן סנדי: מושל ניו ג'רזי מסתבך

עוד סקנדל של כריס כריסטי, שצפוי לרוץ לנשיאות כמועמד הרפובליקני. נבדק חשד שהוא השתמש בכספי סיוע לנפגעים עבור קמפיין: "הכסף יועד לשיקום"

מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי עדיין לא התאושש מפרשת הנקמה הפוליטית ופקק התנועה , וכבר הוא צריך להתמודד עם סקנדל חדש שתופס תאוצה: הרשויות הפדרליות בארה"ב חוקרות חשד שמיליוני דולרים שהתקבלו מקרן סיוע לקורבנות הוריקן סנדי, ויועדו לשיקום בתים ועסקים שנהרסו, שימשו בסופו של דבר להפקת קמפיין תיירות לניו ג'רזי המשתקמת בכיכובם של כריסטי ובני משפחתו.

 

עוד בחדשות מהעולם:

 

החקירה מבוססת על טענה של ציר בית הנבחרים פרנק פיילון לגבי ניהול לא כשר של מכרז להפקת הקמפיין – שהתנהל במקביל לבחירות של כריסטי לכהונה נוספת כמושל. לדבריו, ההצעה של החברה שזכתה בסופו של דבר במכרז עמדה על 4.7 מיליון דולר – יקרה ב-2 מיליון דולר מהמתחרה – אבל היא נבחרה בגלל שהציגה את כריסטי ואת בני משפחתו. צפו בסרטון:

 

כריסטי בסרטון מתוך קמפיין התיירות ()
כריסטי בסרטון מתוך קמפיין התיירות

על פי החשד, הכסף ששימש לתשדיר נלקח מתקציב בן 25 מיליון דולר של קרן הסיוע, בשעה שערי ניו ג'רזי היו עדיין רחוקות משיקום. בשלב זה לא ברור אם כריסטי יעמוד בקרוב לחקירה פלילית. "זהו כסף שהיה אמור להפנות ישירות להתאוששות ולשיקום של המדינה", אמר פיילון בראיון לרשת CNN. "רבים מהאזרחים עדיין לא קיבלו את הכסף המגיע להם לשיקום בתיהם והעסקים שלהם".

 

בבחירות לכהונה כמושל, אגב, זכה כריסטי בניצחון בפער עצום, וההשבעה שלו אמורה להתקיים בשבוע הבא. הוא גם נחשב למועמד המוביל להנהיג את המפלגה הרפובליקנית לבחירות לנשיאות ב-2016, בעיקר בזכות התפקוד שלו כמושל במהלך הוריקן סנדי.

 

אלא שכריסטי כבר גורר נזק תדמיתי כבד בעקבות פרשת החסימה של הגשר העמוס ביותר בעולם, ג'ורג' וושינגטון, המחבר בין ניו ג'רזי לניו יורק. הגשר נחסם לארבעה ימים מ-9 בספטמבר, ככל הנראה בעקבות פעולות שביצעו עוזריו של כריסטי, שביקשו לנקום בראש העיר פורט לי הסמוכה, מרק סקוליק הדמוקרטי. הסיבה לכך הייתה שהוא לא תמך בכריסטי לכהונה נוספת.

 

נכון לעכשיו אין "אקדח מעשן" הקושר את כריסטי עצמו לפרשת הגשר, מה גם שהוא ממשיך להכחיש נחרצות ואף פיטר שניים מבכירי עוזריו.

 

אבל הנזק למועמדות שלו לנשיא מטעם המפלגה הרפובליקנית כבד בכל מקרה, שכן גם אם לא ידע מה זוממים המקורבים לו – הרי שהוא לא שלט במתרחש סביבו, בניגוד לתדמית שבנה לעצמו שמי ששולט בעניינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
המושל כריס כריסטי
צילום: AP
מומלצים