שתף קטע נבחר

אריק שרון שאני אזכור

עשרות פעמים עמדנו על גבעות והרים ואריק שרון הושיט יד ודחק באנשי גוש אמונים למהר ולהקים עוד נקודה. העוצמה הזו הופנתה בסוף כלפינו

אם אפשר היה לזמן את אריאל שרון לפסגת הר הצופים ולהעבירו במנהרת זמן 30 שנה אחורה היינו פוגשים באותו אריק שברוב שנותיו לחם את מלחמות ישראל ופרש מפת התיישבות במרחבי ארץ-ישראל.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

תאילנד, חתונה - ורק לדירה לא נשאר / דפנה וולף

אריאל שרון - לטוב ולרע / יחיעם ויץ

שרון עם תוכניות הדיור למפוני גוש קטיף. יחסים מורכבים עם הימין (צילום: גטי אימג'בנק) (צילום: גטי אימג'בנק)
שרון עם תוכניות הדיור למפוני גוש קטיף. יחסים מורכבים עם הימין(צילום: גטי אימג'בנק)
 

לו יכול היה לעמוד על ההר ולצפות לכיוון מדבר יהודה ולהתפעל מהמראה המרשים של העיר מעלה אדומים שצמחה מן המדבר, בוודאי היה שואל בביקורתיות מתריסה: "וההרים שם מצפון לעיר, מדוע הם כל כך שוממים? אם אינני טועה זהו שטח E-1 המפורסם, איך אתם קוראים לאזור? אהה, כן, מבשרת אדומים. אינכם מבינים כי חייבים לתפוס את הגבעות הללו במהירות. חבר'ה תזדרזו! כמה פעמים כבר אמרתי לכם תזדרזו, תתפסו כמה שיותר גבעות, חשבתי שיש בכם קצת יותר תחכום, קצת יותר ראייה אסטרטגית, מה קרה לכם, התעייפתם? אני צריך להסביר לכם כמה קריטית הנקודה הזאת? חשבתי שאתם כבר מבינים איך להיאחז בנקודות החשובות ביותר".

 

כן, עשרות פעמים עמדנו על גבעות והרים ואריק שרון שלח מבט למרחקים, הושיט יד והצביע על המרחב שמצפה לגאולה ודחק באנשי גוש אמונים למהר ולהקים עוד נקודה ועוד נקודה. כך עמדנו למרגלות אחת הגבעות בקדומים ושאלתי את אריק מדוע לא נקים נקודה נוספת בראש הגבעה, והוא ענה: "תפרצי לשם דרך, תהיה שם שכונה. ובמקום אחר, תפרצי עוד דרך, יהיה שם מאגר מים ואחר כך תהיה שם עוד נקודת התיישבות. צאו אל ההרים, צאו אל הגבעות".

 

כן, גם בשעה ששרון ידע שהצבא מפנה אותנו פעם אחר פעם, הוא דרבן אותנו להמשיך להסתער על עוד גבעה ועוד גבעה. חייבים להכיר כל הר וכל ואדי וכל נקיק סלע. חייבים להיות סקרנים לגבי כל מה שמסתתר מאחורי הגבעה הבאה, וגם זאת שאחריה וכך בלי גבול ובלי הגבלה.

 

והעוצמה הבלתי מרוסנת הזו בנתה הרבה, אך בשלב מסוים היא חצתה גבולות. הרצון הבלתי מתפשר להגיע אל היעד השאפתני הנכסף - כס ראש ממשלת ישראל - נגד כל הסיכויים הביאה את אותו שרון אל ההתנתקות, בראש ובראשונה התנתקות מחבריו בגוש אמונים.

 

שרון הקשיב ליועצים שהסבירו לו כי כל עוד הוא חבר של המתנחלים אין לו סיכוי לקבל את המחילה והתמיכה של השמאל הנחוצות בכדי להגיע לפסגה שאליה שאף. הוא הפנה את הטנק בפנייה חדה שמאלה, התקבל בזרועות פתוחות במחנה השמאל על חשבון המתיישבים בגוש קטיף ובצפון השומרון, ובזאת הצטרף אל מסדר המנהיגים שזקנתם ביישה את בחרותם.

 

הכותבת היא חברת תנועת נחלה להתיישבות שתקיים בחודש הבא צעדת המונים ממעלה אדומים למבשרת אדומים.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בועז מטס
דניאלה וייס
צילום: בועז מטס
מומלצים