שתף קטע נבחר

תיבדק מעורבות שר לשעבר בפרשת פינטו

בחצרו של הרב מאשדוד ומניו יורק, שהוגדר עד מוגן מטעם ה-FBI, אמרו בעבר ש"אם תיפתח תיבת פנדורה, בכירים רבים בישראל יובכו"

הסתעפות בפרשת הרב פינטו - שעלולה לזלוג לצמרת: האם שר בכיר לשעבר ניסה למנוע מהרב מלהעיד על דברים שהוא יודע? זו הטענה שנשמעת בימים האחרונים בעניין הפרשות השונות שבהן נקשר שמו של הרב יאשיהו פינטו, שחי באשדוד ובניו יורק וקיבץ סביבו קהילות מאמינים ענפות וגם חסידים אמידים. נראה כי המעורבות האפשרית של השר הבכיר לשעבר תיבדק בתקופה הקרובה.

 

עוד בחדשות:

ארה"ב: דברי יעלון פוגעניים ולא ראויים

בני 13 הודו: הצתנו בבית הספר בגלל השעיה

 

נגד פינטו נפתחה לפני יותר משנה חקירה בחשד למתן שוחד לקצין משטרה - תת-ניצב אפרים ברכה, כיום ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. הפרשה הסבוכה הולידה שורת הסתעפויות, ובאחת מהן נטען בין היתר כי שר לשעבר ניסה לכאורה להניא את הרב פינטו מלהעיד בפרשה אחרת, שקשורה בחקירה שמקורה בארצות הברית.

 

הרב פינטו מוגדר כעד מוגן של הבולשת הפדרלית (FBI) בחקירה האמריקנית. מעורבותו של השר הבכיר לשעבר טרם התבררה, אולם בעבר אמרו בסביבת חצרו של פינטו כי "אם תיפתח תיבת פנדורה, אזי בכירים רבים בישראל יובכו מהממצאים".

 

המשטרה: די לשמועות

משטרת ישראל פרסמה היום הודעה ולפיה "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא 'פרשה חמורה' ועל טלטלה במשטרת ישראל, אנו קוראים לכתבים בפרט

 ולגורמים אחרים בכלל להימנע מיצירה מלאכותית שכולה אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל.

 

"דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה המתמרנים במגבלות של צווי איסור פרסום, עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום. משטרת ישראל מונה 30,000 שוטרים ומפקדים מסורים ונחושים העושים מלאכתם נאמנה בשירות הציבור.

 

"משטרת ישראל מבקשת להבהיר לציבור כי אין בפרשה נקודתית זו או אחרת, כפי שהוכחנו כבר בעבר, כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים. טוב יהיה אם יינתן לרשויות המוסמכות להגיד את דברן בבוא העת, ולהימנע מחרושת שמועות מיותרות", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: גדי קבלו
מומלצים